בנושא
בכרם
חדשות
 
פמליה של מעלהבשעת חתונה / נ נ י
בביכורים מאז י"ב אלול ה´תשס"ה

בשעת חתונה, כאשר יש פמליה של מטה מסביב לחופה, כך יש גם פמליה של מעלה, ונאספים שם כולם: ארלים ושרפים, אופנים וחיות הקודש ושאר מלאכים. ושמחתם נמצאת בכל הרקיעים; שבשעת החופה נזכרים הם שאף הקדוש ברוך הוא מקדש את עמו, ישראל על ידי חופה וקידושין. ומברכין אף על יצירת האדם כצלמנו וכדמותנו. ואין אדם אלא איש ואישה יחדיו, שהרי צלע היא. וכך על כל ברכה וברכה שמחתם גודלת ושמחה רבה יש שמים. וחותמים משמח החתן עם הכלה, וכל פמליה של מעלה אומרת "ומצליח" ואין בשמים גבול לשמחתם.

הס, שקט, דממה, מה אומר החתן, "אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני תדבק לשוני לחיכי אם לא אזכרכי אם לא העלה את ירושלים על ראש שמחתי". וקול שבירת הכוס דממה בהיכלי מעלה. לנגד עיניהם עולה ירושלים הבנויה ונזכרים בשמחה שהיתה שם. ואט אט הפמליה מתפזרת בדממה רועשת, מלאכים לצד זה וארלים מתעופפים להם והשרפים אף הם רוצים ללכת ולבכות להם בפינתם, ואז האופנים וחיות הקודש מתנאשים לעומת השרפים ושאולים איה מקומו בעולמו? ולמה עדיין לא החזיר אשתו ובנה ביתו? והשרפים בפנים חתומים לא עונים ותמיהת חיות הקודש והאופנים מהדהדת בהיכלי מעלה.

והקדוש ברוך הוא באותו זמן נמצא במסתרין ובוכה הוא שם שנאמר במסתרים תבכה נפשי. וה' נגלה קמעא, קמעא, ואומר "בואי כלה, בואי כלה". "אשר בנים בשמחתם בונים עוד חורבה מחורבות ביתנו" ומלאכי מרום שומעים את הקול וחיוך ננסך על פניהם ואומרים הם "בואי בשלום עטרת בעלה" ושבים הם לשמוח בשמחת הבנים.         

 חתונה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לנ נ י
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ב תשרי ה´תשס"ז  
יפיפה... / אורח/ת בביכורים
זה ממש עושה חשק לחתונה...
י"ב תשרי ה´תשס"ז  
חזק כל כך!
למה רק עכשיו אני רואה את זה?
נכון שבעתו ובזמנו הרשות נתונה לחלק את זה לאנשים בחופה שלי?
י"ח שבט ה´תשס"ז  
יפה / אורח/ת בביכורים
מאוד מרגש
י"ח שבט ה´תשס"ז  
זה מקסים ומרגש מאוד...ובאמת עושה חשק לחתונה.. אהבתי מאוד..
י"א אדר א´ ה´תשס"ח  
האם נני כתבה את זה? / אורח/ת בביכורים
ב"ה
שלום וברכה,
הייתי רוצה לדעת מיהי נני. הקטע הזה יפהפה ומקסים. אני מכירה אותו ממישהי ששמה אותו על הזמנת החתונה שלה. האם היא לקחה אותו ממני? האם אוכל גם אני להשתמש בקטע להזמנה של החתונה שלי?
י"ג אדר א´ ה´תשס"ח  
נני זה אני ואני בן, כנראה ראית את ההזמנה שלי זה היה כתוב שם (עם עריכה קטנה)
בשמחה רבה את יכולה לשים את הקט על ההזמנה.
ה´ חשון ה´תשע"א  
לא הכרתי...
מקסים.
ומקסים לחלק את זה בחתונה...

עֹז
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד