בנושא
בכרם
חדשות
 
האיש הצמא / נ נ י
בביכורים מאז ט´ אלול ה´תשס"ה

מים, מ...י...ם, הוא צועק בקול חזק שאיש לא שומע הוא צועק בחדר הכי פנימי שלו מים מ...י...ם. יום כזה חם לא היה כבר עידן ועידנים. כבר לפני כן היה חסר לו מים אך הוא סחב, שתה שלוק פה שלוק שם, ולפעמים שתה מים עכורים כי זה מה שהוא הצליח להשיג. אבל עתה כל חסכונותיו יבשו לו, ועוד ביום הכי חם בחייו, מים, מ...י...ם, בבקשה. הוא לא יספר לאיש, זה לא לכבודו. ואם ישאלו אדם לשלומו, יענה לו בחיוך יבש, הכל בסדר לא חסר דבר, ובאומרו זה ליבו זועק מ...י...ם, שיוציא בקבוק ויתן לו לגימה, אך הוא לא יבקש. זה לא לכבודו.

מכיון שחם נורא, הוא לא היחיד אשר מחפש מים. הוא צד בעיניו אנשים שמבקשים מים מאנשים שיש להם, ובוז צף בקרבו כלפי המבקשים, לא אני לא אבקש, אני לא אתבזה כמוהם. ובקרבו עמוק עמוק שואל הוא את עצמו, למה אני לא יכול לבקש כמו אותם אנשים, מים, מ...י...ם. אבל אותו איש לא יבקש, זה לא לכבודו.

למה שרי המשקים לא מציעים לי כוס מים, הרי יש להם כל כך הרבה. הם בטח דואגים רק לעצמם, אלך ואכפיש את שמם כי לא ראויים הם לשם שר. עוד באותו יום הכפיש ככל אשר השיגה ידו. וכבר לא שר רק אחד מוכפש, בלשון המעטה. אותם שרים חושבים מה רעה הם עשו לאותו איש, אך לא מצאו שר אחד אשר מכיר את אותו מכפיש.

כבר שעת בין ערביים, ואומנם כבר הצליח משב רוח ראשון לשבור את השרב, אך לאותו איש לא הגיעה טיפת מים מהבוקר. ראשו כבר סחרחר, גרונו נחר ובעיניו הוא רואה רק מטושטש. בתוך תוכו צעקת המים עולה על גדותיה. אך לא, הוא לא יבקש, הן בגלל שזה לא לכבודו והן בגלל שהוא לא ילך לבקש ממוכפשיו. גם כל עובר אורח רואה שאותו אדם הולך לצאת מדעתו. גם השרים רואים זאת, אך גם הם לא יתנו, הן בגלל שהוא לא ביקש, והן בגלל שהוא מכפישם.

היום החם כמעט ותם, האיש על סף עילפון, ואולי על סף מיתה, ושניה לפני שהוא מתמוטט הוא צועק בכל כוחו, בקול שכולם שומעים:

 מאאאאא.......יייייייייי........םםםםםם ואז...   

 

(ויש מוסיפים: והיה ידוע שבאותו מקום קוראים לתורה מים... )כמיהה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לנ נ י
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ב תשרי ה´תשס"ז  
מדהים... / אורח/ת בביכורים
יש לך את זה...
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד