בנושא
בכרם
חדשות
 
ביניישים בחלל פרק ב עמ´ א - 3 / חסידות_שמרל
בביכורים מאז כ"ה תמוז ה´תשס"ה

בס"ד

ביניישים בחלל – space bynish (בלע"ז)

פרק ב עמ א' (חלק 3)

 

ולהלן תקצירון :

ברקאי שרצה לפעול בעצת רבו הרב מיזונטרופביץ' ולא לצאת לחלל - שוגר בעל כורחו לספינת החלל מדגם זבוניג 949 בחזקת 2  ע"י כרטיס הטיסה ששכח בכיסו, לברקאי לא היה זמן להתרגל לטיסת התענוגות הואיל וספינת החלל בה שהה נחטפה ע"י ספינת חלל זרה בשם "האומן 19"  , פאניקה שררה בקרב הנוסעים, כששאל ברקאי את אחד מהנוסעים לפשר הפאניקה הסביר הנוסע כי החוטפים מחזקים מכשיר איום ונורא המכווץ את המוח ונקרא "הטלוויזיה"!!.

 

 

בנתיים בכדור הארץ הסתיים שיעורו של רבו של ברקאי הרב מיזונטרופביץ', הרב החל ללכת לכיוון ביתו בעודו תוהה לאן בשם ד' תפוצות נעלם ברקאי. בדרכו הוא עבר על יד שלושה פשקווילים אלקטרוניים עם אינטליגנציה מלאכותית גבוהה, האחד מדגם פשקוויל אלפא, שהיה שקוע בקריאות זעקה על כך שאין להסתכל על הפשקוויל מהדור החדש פשקוויל ביתא, השני היה כמובן דגם פשקוויל ביתא ורוב הזמן היה עסוק בלהציג מאמרים קורעי לב למה אסור להסתכל בפשקוויל דגם אלפא. שני הפשקווילים הביאו ציטוטים מפסוקים ופסקי רבנים שונים אך השלישי היה הפשקוויל המתקדם ביותר והמשוכלל ביותר, מה שאפיין את תחכומו של הפשקוויל, השלישי מדגם זיתא הוא שלא הייתה לו כלל וכלל אינטליגנציה מלאכותית. כך שבזמן ששני הפשקווילים היו עסוקים בלהתקוטט אחד עם השני לפשקוויל השלישי היה זמן להראות את השיעור היומי, השעה , סטטיסטיקות חסרות ערך לחלוטין וגם את החדשות.

 

החדשות היו מה שבדיוק הביט בהם בפליאה הרב מיזונטרופביץ'. במהדורת החדשות ראה הרב דיווח מדהים על חטיפתה של ספינת החלל מדגם זבוינג 949 בחזקת 2 של חברת ייקה ספייסטורס, עוד נאמר כי הספינה נחטפה ע"י גורמים "לא מוכרים" , לא שלא היו אנשים שהכירו את אותם הגורמים אך קריין החדשות לא הכיר אותם ולכן כינם בשם "לא מוכרים"

"אני לא מאמין" מלמל לעצמו הרב מיזונטרופביץ' מיד לאחר שאמר זאת הופיעה כתובית בשני הפשקווילים האחרים  האומרת:

"תאמין יא טמבל" ומיד לאחר מכן חזרו למריבתם.

הפשקוויל השלישי לעומת זאת החל להראות תמונות של הנחטפים בצירוף סיפור חייהם בקיצור נמרץ: "נולד אז ,היום נחטף" , הרב שתשומת לבו הוסתה עקב הפשקווילים האחרים שב להציץ בדיוק כאשר תמונתו של ברקאי הוצגה בפשקוויל.

"לא ייתכן!" הוא סינן.

-"ייתכן מאוד אידיוט שכמותך" ענו לו שני הפשקווילים.

 הרב רצה לראות שוב את תמונתו של ברקאי אבל זו כבר הוחלפה ביצור מזן ארמ-רב המפורסם, היה זה הזן שגרם לחסידות שמרל הכי הרבה זמן לקרבם ליהדות, הסיבה העיקרית לעיכוב לא הייתה מחלקות קשה או תרבות מתירנית אלא  נבעה מהעובדה כי לכל חייזר בכוכב ארמ-רב היו  84 זרועות!, מכוון שלא היה אפילו צל של מושג איזו יד היא כנגד הלב נאלצו חסידי שמרל להניח תפילין של יד על כל אחת מזרועותיו של ייצור מזן ארמ-רב ,ולכן לאחר 20 שנה של הנחות תפילין בכוכב ארמ-רב החליטו חסידי שמרל כי הגיע הזמן להציע פתרונות יעילים ומהירים לסיום תהליך הנחת תפילין לכל כוכב ארמ-רב, ואכן פיתוחים ואמצעים חדשים לקירוב לבבות /מגלחות יצאו לאור וביניהם גיוס כוחות מילואים נוספים של חסידי שמרל, שכפול חסידים לקיצור תהליכים, רובוטים רב תכליתיים בעלי זרועות רבים להנחת תפילין, וכמובן טילים רבי עוצמה להשמדה המונית. את המשך הסיפור המפורסם ניתן למצוא בספר :"בכל זאת היו כמה שנשארו"

 

הרב מיזונטרופביץ' ידע שכדי שיוכל לראות שוב את תמונתו של תלמידו ברקאי יהיה חייב לעשות מעשה הגורם לו לסבל רב מאין שיעור – להשתמש בצג היד כדי להעביר את התמונות אחורה, הרב החל ללחוץ על צג היד שלו, הוא החל לדפדף בתפריטים הרבים לחץ על כמה לחצנים.

"כן ככה, עכשיו אני מחפש פה, לא אינני מעוניין בקורס הידבקות לקיר  או בתחרות רכיבה על פינצ'רים " כך המשיך הרב עוד כמה דקות עד שלבסוף שמע מצג היד

"ברכות אדוני, כרגע קנית אלף יחידות טיטולים מחוזקי בטון"

"לכל הרוחות זה לא ייתכן" זעק הרב לאוויר

-"זה ייתכן מאוד חתיכת מטומטם אווילי" ענו לו הפשקווילים.

הרב ידע שהוא סולד מטכנולוגיה והטכנולוגיה סולדת ממנו אבל היה לו חשוב לראות שוב את תמונות הנחטפים, לאחר מאמצים נוספים הצליח הרב להציג סוף-סוף שוב את תמונות הנחטפים ולראות שם כי ברקאי אכן נחטף וההיסטוריה האישית עודכנה במקצת עתה היה כתוב "אז נולד , אחרי זה גדל לבסוף - נחטף".

"זה באמת ברקאי! ואוו אני חייב לעשות משהו בנידון" מיד החל הרב שוב להקיש על צג היד שלו מסתבר כי ניסה ליצור קשר עם משהו -היה זה זבולגון השרת של הישיבה.

"הלו זבולגון אני חייב ממך טובה , אני צריך שתביא לי את המפתח לאולם 544"

 

*****

ובחללית "האומן 19" היה ברקאי מעט מפוחד, הוא עמד להיכנס לחדר שידע שאנשים לא יוצאים ממנו, הוא עמד להיכנס לחדר בו מופעלת הטלוויזיה! 

ברקאי ידע שאין לו הרבה סיכויי להתנגד, עד עכשיו כל ניסיון התנגדות נגמר בהשמעת מופע הרוק של צוות הווי של בני עקיבא בתדרים גבוהים. לידו ישבו מספר נחטפים נוספים אחד מהם היה מוזר למראה, הוא חבש שטריימל ירוק ארוך מאוד עם שני חורים לעיניים מכיוון שהשטריימל הגיע לאותו אדם כמעט עד הפה, ליד האדם עם השטריימל עמד הרובוט המעצבן שלא לפני הרבה זמן שידל את ברקאי לאכול מקוביות הקיגל שלו.

בפתאומיות פנה האיש עם השטריימל אל ברקאי ואמר:

" שמי לוי כהן , ואני הסיבה לכל הבלאגן הזה"

-"על מה לכל הרוחות אתה מדבר?"

-"אני ראש מדור הפשקווילים בכדור הארץ ,החוטפים שלנו הם מגזע "החומריים" ובראשם   הקיסר הנורא נמרוד אפיקורסוס!!! הם רוצים שאני אתן את הגישה לפשקווילים כדי שהם יוכלו להעביר את שידורי הטלוויזיה לכדור הארץ ע"י הפשקווילים וכך ישליטו מתירנות מוחלטת"

-"ואני חשבתי שהרב נוח מסוכן.., הכל טוב ויפה מר לוי אבל אולי תסביר לי בבקשה ממך , למה אתה מספר את זה לי"

-"כי אתה הבייניש היחידי על הספינה הזו ורק עליך אני יכול לסמוך, אתה חייב לברוח מכאן, אין זמן, אני מכניס לרובוט הזה מידע על מי שיוכל לעזור לנו לעצור את גזע החומריים מלכבוש את כדור הארץ ואת קודי הגישה לפשקוולים"

ואז הביא מר לוי כהן לרובוט מעין מסטיק ירוק  הרובוט נגס בשמחה, הרובוט נראה מזעוזע עד עמקי מעגליו , האיש הכריח את הרובוט ללעוס עוד את  המסטיק ולבסוף לבלוע, למורת רוחו של הרובוט"

לאחר דקה של דממה פנה מר לוי לברקאי

"אין לך מה לדאוג בחורי, אתה תצא מפה בלי בעיות"

-"על מה אתה מדבר עוד מנגינה אחת של  צוות הווי ואני הופך למשותק לכל החיים" ענה ברקאי, אם כי הרבי משמרל ראה שיתוק כדרך מצוינת להביע את אי היכולת לכישורים מוטוריים.

"טוב זה ברור ,אתה נמצא באזור הכי שמור בחללית, אבל ברגע שתיכנס לחדר הסמוך תוכל לברוח בקלות"

-"השתגעת? שם החדר בו הטלוויזיה נמצאת , אף אחד לא יצא משם, אף אחד!"

-"לא מדיוק , אני יצאתי "

-"עכשיו אני בטוח שאתה פסיכי"

-"אם כל העולם משוגע ואני הנורמאלי היחידי אז כנראה שאני באמת פסיכי... בכל מקרה ברגע שתיכנס לחדר הטלוויזיה אכול את זה, ברכתו שהכל" האיש הביא לברקאי מעין קיגל ירוק ומוזר וברקאי שלא היה לו מה להפסיד בשלב זה לקח אותו, נראה היה כי הרובוט נעלב מהעובד שאת הקיגל הירוק הסכים לאכול ברקאי ,שלא כמו הקיגל אותו הכין הרובוט בתור מלצר בספינה.

"אתה חייב לעשות את זה למען כדור הארץ! בבקשה ממך"

שני שומרים הגיעו והכניסו את ברקאי והרובוט לתוך חדר הטלוויזיה.

 

*****

 

ובכדור הארץ, מתחת לישיבה בה למד ברקאי, בכניסה לאולם 544 עמד הרב מיזונטרופביץ' בוהה בחלל העצום . מול עיניו נגלה המראה המרטיט של שולחן בעל 4 רגליים גדולות לא היה זה שולחן רגיל אלא ספינת חלל הקרוייה "הטיש המעופף"

"לא חשבתי שאצטרך להשתמש בחללית הזאת שנית, טוב נו שלישית "

הוא נישק את מזוזת הכניסה לחללית והדלת נפתחה, הוא התקרב אל הקובייה המרכזית שם היה מסוף המחשב של הספינה, לפני הרב עמדה מטלה קשה – שימוש באמצעי טכנולוגי

הוא החל ללחוץ על כמה לחצנים ואז שמע קול

"איחולים לבביים, קנית עכשיו ח"י ערכות לייזר להסרת שיער"

-לכל הרוחות" סינן הרב מיזונטרופביץ' הוא המשיך ללחוץ על כמה לחצנים נוספים במסך הנגיעה של המחשב, המחשב ביקש להזין את הקורדינאטות אליהם תטוס החללית הרב הזין את אשר קרא בפשקוויל – מקום חטיפתה של ספינת החלל מדגם זבוינג 949 בחזקת 2 של חברת ייקה ספייסטורס . הוא לחץ לאישור. מיד לאחר מכן פנה אליו מחשב הספינה ואמר

"חצוף"

-"סליחה?" שאל הרב

-"אל תיגע בי אני שומר נגיעה"

-"אבל אתה מסך נגיעה, נוגעים בך" תמה הרב.

" לא עוד!!! , לא עוד מתירנות שכזו, התחזקתי ומעכשיו אף אחד לא יגע בי, עכשיו צא מכאן בבקשה או שיתשא בתוצאות"

"בסדר בסדר, יצאתי" הרב  מיזונטרופביץ' יצא מהחללית כנראה ששיחק בהגדרות הפנימיות של החללית, הוא חשב לעצמו כי כעבור זמן מה תירגע החללית ויעבור זעם אז יוכל לחזור לחללית.

הרב לא הספיק להגיע למקום בו היו הפשקוולים כשראה כי מהישיבה בה לימד נפתחו 2 דלתות וספינה בצורת שולחן ממריאה ממנו

"בשם כל החסידים והחסידות, החללית המריאה בלעדי , זה פשוט לא יאמן"

-"זה יאמן מאוד, אידיוט חסר שכל" ענו לו הפשקוולים.

 

 

וכדברי הרבי משמרל:

"זה לא שאני שמן העולם קטן מדי"

(המשך יבוא)

 

 

לפרק הבא לחצו כאן

לפרק הקודם לחצו כאן

 

  

 

 

   

 

 

 הומור

© כל הזכויות ליצירה שמורות לחסידות_שמרל
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"ו תמוז ה´תשס"ה  
:)
כ"ז תמוז ה´תשס"ה  
א´ אב ה´תשס"ה  
בסוף לא ישארו לי בדיחות לתורה-מן
רק אתה צריך קצת יותר לעבוד על אוטנטיות.
זאת אומרת שאם פאשקווילים מדברים אז שלא יגידו אדיוט, אלא שוטה שבעולם! וכשאתה כותב מילים ביידיש או שמות של רבנים תכניס את הא' והע' שזה יהיה כמו ביידיש.
אבל סה"כ סיפור מוצלח ביותר.
א´ אב ה´תשס"ה  
אני פשוט אוהבת את ההומור שלך!

cheers!
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד