בנושא
בכרם
חדשות
 
לאורית יקירתי חמדת לבבי חלק ח´ / איש מילים
בביכורים מאז ח´ תמוז ה´תשס"ה

 

שבת משעממת .

 

היי ליפשיץ ,

מה שלומך?

מכתב כזה מצחיק כתבת אליי. למעשה די מוכר הסיפור. לקרוא את הסיפור שלך זה כמו לשמוע את החניכים שלי שלדוגמא פתחו את הראש לטבח של האכסנייה בה היינו.

אם אתה כותב כל כך יפה, למה אתה כותב כל כך לא יפה?

האם הבנת למה הכוונה?

תכתוב ברור חבר, חבל על שורות לא ברורות.

אז מה? גם אתה משכים קום כל בוקר לצורך סליחות? מול ביתי יש בית כנסת של עדה ספרדית ואצלם זה סיפור של חודש. כל בוקר קמה לצלילי זמירות. נחמד דוקא.

חוץ מזה אני די משועממת. כנראה שבשבוע הבא לא נעשה שוב שום דבר רציני כי חג ארבעה ימים וסתם שיעמום.

התחלתי קצת לעבוד ברב-גן (קולנוע) בקניון. יותר להעביר את הזמן מאשר לצרכים פיננסיים ברורים. תאר לך.

כנראה שהשקט הזה הוא ממש לפני הסערה.

בית הספר שלו זכיתי, מכס פיין, יעלה לגדולה בזכות חניכיו. ימררו חיי, זה לבטח.

אני לא חושבת שיש לי עוד מה לחדש.

רק להוסיף שתהיה שנה טובה וקצרה וזריזה ומהירה כמו האחרונה (לפחות לגבי היא הייתה כזו).

 

רונן, נתראה ביום ספורט פיקודי.

 

ועד אז

צ'או

וחג שמח

וצום קל


 

שנה חלפה מאז פגש בה לראשונה. חמישה חודשים מאז שלח את מכתבו הראשון.

אמנם הבטיח לעצמו בעבר כי לא ייתן לזמן להתיש אותו וכי יש לו את הסבלנות לחכות לה עד שתחפץ, אך הזמן בכל זאת עשה את שלו וחריצים החלו להיווצר בנחישותו.

שנה חלפה ונדמה כאילו הוא נמצא כמעט באותה נקודה. אם נדמה היה לו כי התקדם במשהו הרי שתחושה זו חלפה והייתה כלא הייתה. מכתבה האחרון נכתב מתוך שעמום ולא נטע בו את תחושת ההתלהבות שאליה קיווה ואם לא די בכך הרי שהגיע יום הספורט המדובר ולמרות שפגש בה, בקושי החליפו מילה. הוא לא הצליח להביא עצמו לידי כתיבה אליה, נדמה כאילו אין לו עוד מה לומר. בליבו התייסר על שהוא שנזף בה על שאינה עונה, דווקא הוא אינו משיב לה על מכתבה, אך ככל שניסה, לא יכול היה למצוא בעצמו את האנרגיה הדרושה.

וכאילו היה קשור כל מיתר ומיתר בחייו, אליה ואל הקורה בינו לבינה, הרי שגם בשכונה לא שפר עליו גורלו והאירועים הרודפים זה את זה הקשו עליו בביצוע עבודתו.

שפוף התנהל מדי יום ביומו, חותר כנגד הרוח המנסה להודפו לאחור ובעודו נאבק באתגרים שהמצב החדש מציב בפניו כמעט ושכח מעצם קיומה ונדמה היה לרגע כאילו נגמל ממנה ואינו מייחל עוד לאהבתה. אולם כמו הנרקומן שנגמל מן הסם ועדיין מכור לו ומשווע אליו, כך גם הוא מצא עצמו, כחלוף הימים, מתגעגע ומייחל ומשווע אליה, כאילו נפער חלל בליבו ורק היא תוכל להתאים לחלל ולמלאו.

כשיצא לרגילה ולקח פסק זמן מכל הקורה סביבו מצא עצמו חושב עליה יותר ויותר, כמו מילאוהו ימי החופש באנרגיה הדרושה לו בכדי לחדש את המסע אליה ונטעו בו מחדש את התקווה. וכך, כשחזר לאשקלון, מצא עצמו, גם אם באיחור רב, יושב שוב אל השולחן וכותב לה מכתב.

 

♦♦♦

 


בס"ד

 

לאורית יקירתי משכבר הימים

שלום רב!

 

מודה ומתוודה, בשבועות האחרונים הפגנתי רשלנות אדירה כשלא עניתי על מכתבך האחרון, אך עתה הגיע הזמן לתקן את המעוות.

נפגשנו אמנם בכנס הפיקודי, אך לא דיברנו יותר מדי, לכן ארשה לעצמי לדבר גם על דברים שקרו עוד לפניו.

כמה ימים לפני ראש השנה החלה עונת המעצרים בשכונה שלי. זה החל במעצר בית לשלושה חניכים והתפשט עד מהרה לעבר כל החניכים בצורה של מעצרים לחקירות, משפטים, מעצרי בית וכדו'.

מאז ועד היום לא שכך גל המעצרים וחניכים שרק הספיקו להשתחרר כבר נעצרים מחדש.

את יכולה להבין שבשבילי פירוש הדבר ריצות מבית לבית, חוסר יכולת לרכז את הקבוצה עמה אני רגיל לעבוד וצורך לבקר בבית המשפט ובמוסדות אחרים בתדירות גבוהה מהרגיל.

חוץ מזה עולה רמת האקשן בשכונה בצורה גבוהה ומרתקת. בשבוע שעבר, בזמן שהייתי ברגילה, ניסו מספר צעירים לפרוץ לאחת הדירות בשכונה. הבעלים, שהיו בדירה, ניסו לרוץ אחרי הפורצים, אך אלו פתחו ביריות לעברם. החניכים שלי מספרים בהנאה רבה איך ראו את בעלי הדירה "דופקים השתטחויות" על הרצפה בגלל היריות. המשטרה לכדה שניים מן היורים ואת הרכב בו נסעו.

עדית סיימה קורס קצינות. הייתי בטקס הסיום וקצת צחקתי לראות את תזמורת צה"ל תופסת חצי מגרש בעוד ששאר האנשים המשתתפים בטקס, דהיינו בנות הקורס, תופסות עוד רבע מגרש.

עדית עכשיו מ"מית בג'וערה. ביקרתי שם אותה ואת רותי, אשר עומדת להשתחרר בעוד חודש וחצי ובצורה בלתי מובנת לחלוטין, שרויה בדיכאון.

אני מקווה שלא אשמע בימים הקרובים את שולמית אלוני מוחה בטלוויזיה על הפתיחה הדתית "בס"ד" המופיעה בראש מכתב מחייל לחיילת. אם כן, כפרה.

 

 

היי שלום

ועשי חייל בכל אשר תלכי

שלך תמיד

רונן

 

 

סיום מרשים, לא?
אהבה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לאיש מילים
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י´ תמוז ה´תשס"ה  
בס"ד

הסוף העלה בי חיוך!!
ממש כתוב יפה!
ענק!
אהבתי!
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד