המלצת העורכים
בנושא
בכרם
חדשות
 
סיפורים מהחיים 3: חברות או עבודה? / אסף להד
בביכורים מאז י"ז אייר ה´תשס"ה

(סיפור נוסף בסדרה של סיפורים מהחיים. הסיפורים בדויים מהלב אבל מבוססים על ארועים אמיתיים שסיפרו לי חברים ואחרים. כל קשר בין הדמויות והגופים המופיעים בסיפור זה לבין המציאות מקרי בהחלט).

"זום אין ו...קאט! "

 

קריאתו החדה של הבמאי הקפיצה אותי משלוותי שעה שישבתי על הספסל הניצב לו על גדת הירקון כשחקנית הבית של סדרת הטלויזיה האקטואלית-קומית המצליחה: "המושמצים".

 

"יאללה, קדימה, צריך להכניס את החומר לעריכה.  החדר פנוי לנו רק עד חמש. אחר כך החדשות מקבלים קדימות", צעק המפיק לעבר הטכנאי שישב בתוך הניידת עמוסת המכשירים.

לא שהיה לנו צורך בכל המכשירים שהיו בניידת, אבל הגישה של ערן הורביץ לצאת עם מלוא הציוד במקום לבזבז זמן מיותר על "השלמת ציוד" תמיד הוכיחה את עצמה. ועתה, ניצל ערן את העובדה שהניידת היתה פרוסה כבר להעברת החומר דרך הלווין, תיאם בקצרה באמצעות המיקרופון הדק עם "בסיס האם" שלנו את תדרי השידור ו...הופ! "הקלטה" – כלל החומר שצילמנו "ירד" אל תוך מחשבי העריכה של "ששת" (זכיינית ערוץ 2) כשהעורכת התורנית שלנו מקבלת את החומר לעבודה, לקראת רצועת השידור שיוחדה לנו מדי ערב לאחר מהדורת החדשות.

 

האמת תיאמר מיד שהמערכון שביצענו היה ברמה ירודה, אבל מה לעשות ואיכות כלל הקטעים המשודרים בשנים האחרונות מצויה במגמת ירידה, בה במידה שמשך הקטעים מתקצר ותזזיותם עולה. זאת, לצד העובדה שסדרת "המושמצים" ניזונה כמעט אך ורק מהרכילות היומית בחדשות, באופן שהפך את חומר ההפקה ל"זבל אמיתי", כפי שאסתי נוהגת לקרוא לו.

 

הפעם, הקטע שעשינו נגע למעלליו של שר התיירות בביקורו האחרון בתאילנד. השמועות סיפרו ששר התיירות "נעלם" באמצע הלילה מחדרו במלון והוא נראה מבלה בחברתן של יצאניות תאילנדיות במהלך הלילה. אכן, מטעמים ראויים לכל תוכנית אקטואלית-קומית ובמיוחד ל"מושמצים".

תפקידי היה לשחק את תפקיד היצאנית ששר התיירות משדל לפעול, בדיוק בזמן שאשתו של השר משוחחת עימו בקו הטלפון מהארץ.

 

בדרך כלל אין לי שום בעיה לגלם דמות פרובוקטיבית או לרדת על שרי הממשלה, אבל הפעם הבעיה היתה סבוכה יותר. בפעם זו, היתה לי בעיה והיא היתה הבעיה שלי ורק שלי.

 

את ג'ולי, אשתו של שר התיירות, אני מכירה מזה שנים רבות עוד מתקופת לימודינו באוניברסיטה. שתינו למדנו ביחד גיאוגרפיה (מה שאמר טיולים רבים במקומות שונים בארץ בצוותא), שתינו ניסינו להקים חברת תיירות בשותפות, ושתינו נאלצנו לצאת ולעבוד ב-3 עבודות שונות (ביניהם שטיפת רצפות של חדרי מדרגות ביחד) בכדי לכסות את חובותינו.

רק אני יודעת כמה יסורים וכאבי לב היו מנת חלקה של ג'ולי במהלך נישואיה עם עמית גלעד, שר התיירות, הכוכב הצעיר שזרח בשמי הפוליטיקה המקומית. איך בתחילה היתה מושא הערצתו של עמית, איך החל עמית לתור אחר נשים זרות ששיחרו לפתחו ואיך בילתה ג'ולי לילות ארוכים בדד, בעוד עמית נותר "ללון" בבית מלון ירושלמי ל"צורך תפקידו" בכנסת. איך שכרה ג'ולי חוקר פרטי שלרוע מזלו התבקש לעקוב אחרי עמית בלילותיו (לרוע מזלו, כי בשב"כ לא אהבו בלשון המעטה את הצעיר המזדנב לו בחשאי אחרי כב' השר...), ואת הויכוחים, ההאשמות והאיומים שהיו מנת חלקם אחרי שהתגלה דבר המעקב.

רק אני יודעת את מה שמספרים לחברה הטובה ביותר בלבד, וגם זאת לאחר הקפצת 3 כוסיות של טקילה בפאב נידח בדרום ת"א...

 

עתה, התגלגלה ובאה לה פרשת תאילנד. ואני, אני זו שצריכה לעמוד קבל עם ועולם, כל הציבור בישראל, ובעיקר בפני ג'ולי והוריה – ולהציב את "המסמר האחרון בארון הקבורה" של יחסי הזוגיות במשפחת גלעד...

 

ועכשיו, את קטע המשחק כבר ביצעתי. הקטע כבר צולם ונשלח לחדר העריכה. כל התערבות שלי בהמשך התהליך תביא לפיטוריי ממקום עבודתי.

מצד שני, לא היה ספק בלבי ששידור התוכנית היום לא יישכח ולא ייסלח.

 

חברות או עבודה? עבודה או חברות?

 

הוא שאמרתי, בפעם הזו, היתה לי בעיה והיא היתה הבעיה שלי ורק שלי...

 ייסורים

© כל הזכויות ליצירה שמורות לאסף להד
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ז אייר ה´תשס"ה  
כל כך אהבתי...
שוב הדהמת אותי בתחומי הידע שלך.
הותרת אותי מסוקרנת
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד