בנושא
בכרם
חדשות
 
ימים טובים לישראל / hhm
בביכורים מאז ט"ז תמוז ה´תש"פ

א

איך שהוא, בלי הכנה, היה לישראל יום נורא.

הבוס צעק עליו, חרות סימסה לו מהעבודה שהיא לא תוכל לאסוף את כרמי, הגיע מייל מביטוח לאומי שחסר מסמך דחוף דחוף אצלם ואפשר לשלוח עד מחר.

בהפסקת צהריים הוא ישב במטבחון של המשרד וחיכה שהטוסט ייגמר להישרף, כמו שהוא אוהב. מולו ישב עמית, המתמחה החדש, שלא יצא להם לדבר אף פעם חוץ מ'שלום' ו'ראית את ההודעה שלי', ונראה היה שהוא קצת מוטרד.

אומץ בלתי מוכר, כנראה כי לא היה לו מה להפסיד, גרם לישראל לשאול אותו מה קורה. איך החיים, אחי.

ועמית אמר, רע. ממש רע.

וישראל שאל למה, ועמית הסביר שסתם, הכל טוב, רק שסבתא חולה כבר הרבה זמן, ועכשיו הגיעה איזה ביקורת רפואית מדכאת. ויש גם עניין כספי, ומיכל רוצה הפסקה לחשוב על הקשר.

ואחרי שהוא אמר את כל זה, ישראל נזכר איך פעם גם הוא היה מוטרד מדייטים ובעיות כספיות פעוטות של מאתיים דולר; והוא הניח יד על הזרוע של עמית, והבטיח לו שהכל יהיה טוב, והטוסטר צפצף בדיוק כשהעיניים של עמית נרגעו קצת והוא ראה איך רק הדיבור עשה לו טוב,

 

ב

באמת שישראל התכוון לשטוף באותו ערב, אבל מה אפשר לעשות, דודה רחל התקשרה, ונו, את יודעת איך זו דודה רחל שלי, הוא אמר בקול מתחנן מול פניה הכועסות של חרות.

אבל אתה יודע כמה שאני שונאת לשטוף, היא רטנה, מכניסה כלים מארוחת הערב למדיח. ומחר אתה תלך לעבודה ואני אשאר פה ואצטרך לשטוף, והדס החברה שלי עם יואב מגיעים לשבת אם שכחת, כי אולי החברות שלי לא חשובות לך, ומתי אני אספיק לבשל? ואם דודות שלך יותר חשובות לך ממני, אז אין בעיה. היא נשמה עמוק ודמעה בצבצה בקצה העין שלה.

וישראל אמר לה לשבת, ושאל אותה מה קרה.

וחרות אמרה, הכל טוב, מתוק, סליחה שאני יוצאת עליך.

וישראל התעקש. הוא ידע שהיא אוהבת שהוא מתעקש.

וחרות אמרה שכרמי צרח כל אחר הצהריים, נדמה לה שיוצאות לו שיניים אבל היא לא בטוחה, ושוב יש נזילה בחדר האמבטיה, והיא מרגישה שהמון דברים נופלים עליה פתאום.

ואחרי שהיא אמרה את כל זה, ישראל נזכר איך פעם הוא היה מוטרד מדייטים וחלם על תינוק שיוצאות לו שיניים, ואיך הוא ויאיר הזניחו את דירת הרווקים המסמורטטת שלהם; וחרות צחקה קצת כשהוא הזכיר לה, והחיוך שלה חזר,

 

ג

רגע לפני שנרדם, ישראל חייך.הקשבה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לhhm
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ח תמוז ה´תש"פ  
תודה
כ´ תמוז ה´תש"פ  
ממש נהנתי לקרוא, סיפור שעושה טוב על הלב.
אבל אני מרגיש שהוא יכל להתפתח יותר.
ותודה על הסיפור, מכניס קצת לפרופורציות את הצרות של החיים.
כ"ח תמוז ה´תש"פ  
אני חושב שיש כאן פוטנציאל, אבל הוא לא ממש מפותח. המסר קצת יותר מדי מפורש.
הרעיון טוב, הכתיבה טובה, אבל הייתי רוצה לקרוא את זה ארוך יותר, עמוק יותר, כשתיאור הרגשות יותר משכנע. כרגע זה קצת נראה שכתבת "כמו שיום רע צריך להיראות".
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד