בנושא
בכרם
חדשות
 
בטרם הינתן השם / מרווינה
בביכורים מאז כ"ו סיון ה´תשע"ט

ראשית

ידענו שכדי ליצור אדם
צריך אפר יוצר גוף ואותיות יוצרות נפש

מתוך הרולטה המסתובבת הגוף שלי בחר
אות אחת
ומתוך אפר בלתי נגמר
גרגר אחד
ויהי אדם

חיי

היום אני יכולה לחלום ילדה עם תלתלי פחם
ולדעת שזו שלי

מות

שרדינגר היה גבר
בגלל זה הוא לא הבין
שכדי שהחתול ימות
לא צריך לפתוח את הקופסה

כך שחתול נוצר
ואנחנו לא יודעים שיש בפנים חתול
עד שהאוויר בקופסה
נגמר
וצלוחית המים
מתייבשת
והחתול כבר
מת

ושרדינגר יגיד
שחתול מת זה באסה בסה"כ אבל
מה עם המשבר הכלכלי ביוון
והמלחמה בויאטנם ואת התוצאות
של המונדיאל
שכחתם

אחרית

יש לי בגוף
קופסה־של־שרדינגר
ואנשים לא מבינים למה
נשבר לי הלב כשפתחנו אותה ככה
ובו ברגעהפלה

© כל הזכויות ליצירה שמורות למרווינה
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
א´ אב ה´תשע"ט  
גאוני.
כ"ז אב ה´תשע"ט  
הכאב עובר חד.
יש אסונות שמולם אין מה להגיד, וכשמגיעים לנחם או להשתתף או לתמוך יש תחושה עמוקה של חוסר אונים, כי אין מה לעשות. כלום לא יעזור, באמת. לא מילים ולא מעשים. אבל כיוון שפרסמת פה את השיר אני אשתדל לפרט קצת, להתייחס לתוכן ולצורה. מקווה שזה במקום.

אני אוהבת את החלוקה לבתים, הדינמיות של אורך השורות. משהו בצירוף שלהם ושל השפה, ואולי גם של העובדה שאין ניקוד, יוצר מין קריאה נינוחה-דרוכה. הכאב לא מתואר בבוטות ישירה, ולא צריך אותה. במילים פשוטות, הוא נמצא שם, וזה בועט לפעמים הרבה יותר.
המשלב הלשוני לא מאוד גבוה ("באסה בסה"כ") אבל באופן מעניין זה לא מפריע. לי, לפחות. אני אוהבת את הזרימה והקצב, והשפה מתאימה ולא תוקעת, כמו שקורה הרבה; שהמשלב פתאום מתנמך וזה צורם.

הצעה קטנה, שהיא לגמרי עניין של טעם אישי אבל למקרה שתתקבל ותובן: אני חושבת שהחזרה על המילה 'והאדם' בכותרות המשנה קצת מיותרת, חוזרת ומסבירה משהו שאולי בלעדיה היה מעניין ויפה יותר. ושוב, זה עניין של טעם. בעיניי למחוק אותה יהיה משחקי יותר ומסקרן, אבל זה ממש לא מחייב.

תודה לך
כ"ז אב ה´תשע"ט  
ברמה העיצובית, שהשימוש בניסוי החתול של שרדינגר בהקשר המדובר ובאופן בו הוא נעשה מבריק למדיי, לענ"ד
כ"ז אב ה´תשע"ט  
מה שציפור אמר
ב´ אלול ה´תשע"ט  
ממש אהבתי את העצה בסוף. תוהה באיזה הטייה בדיוק ליישם אותה. אם להפוך ל"לידה", "חיים", "מוות" או להצליח למצוא ניסוח קצת יותר מרומז (אבל שגם לא ירגיש לגמרי תלוש)..

וממש תודה גם על הצעת הנחמה, ועם כמה שבאמת גם כלפי עצמך אי אפשר לדעת איך להכיל, יש הרבה ערך בקבלה של חמלה והשתתפות בצער (ופתאום הכי בלטה לי הסיבה ללמה בעצם לפרסם שירים בכלל)

תודה לכולם על התגובות, קפצתי לפה אחרי העלמות ארוכה, קצת בהיסוס ובמבוכה של אדם שבמפתיע צריך למצוא לו מקלט, ונתתם בלי לבקש תמורה
ב´ אלול ה´תשע"ט  
תודה, קודם כל. ובשמחה (:
טוב לשמוע שהתגובה התקבלה בטוב. אני חושבת שתמיכה היא חלק מהסיבות לפרסום יצירה. אמנם ממש לא העיקר, אבל זה בהחלט נעים, מחזק ומשמח לקבל משוב חיובי. שמחה שככה!

בקשר ליישום, אני הייתי משאירה את המילים כמו שהן ורק מורידה את האדם (לידת, חיי, אחרית). דווקא ההטייה שלהן לסמיכות יוצרת עניין, בעיניי. ושוב, להרגשתך
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד