בנושא
בכרם
חדשות
 
והארץ הייתה תוהו / אישה בקושי
בביכורים מאז י"ג טבת ה´תשע"ז

והארץ הייתה תוהו, ונעמה חיפשה צעיף שיתאים לה לחצאית ולמגפיים, ושיראה יפה אבל לא מתאמץ מדי, אפילו שנעמה רק הולכת לפעולת חב"ב וכל מי שיהיה שם כבר ראה את נעמה עייפה וצבועה בגואש עם קשרים בשיער בסוף חודש ארגון. ובכל זאת אכפת לנעמה איך היא תיראה כי הסניף זה המקום שהוא הכי שלה, אפילו יותר מהחדר. והכי חשוב בעולם כרגע זה למצוא צעיף שיהיה יפה, כי זה הדבר הכי שפוי שקורה עכשיו, וצריך להיאחז חזק בכל הדברים השפויים שקורים לנו, כמו למצוא את הצעיף.

וכשהוא נמצא סוף סוף, והותאם גם לכובע ומעיל ונעמה הביטה במראה וחייכה והרגישה הכי טוב בעולם עם איך שהיא נראית, מה שקורה מידי פעם, נעמה יצאה החוצה ונהנתה מהקור שחודר לעצמות וצריך לחמם את הידיים, וכל נשימה יוצאת בהבל לבן.

 

וחושך על פני תהום. וכולם בסניף יושבים ושותקים ולאף אחד אין כוח לקום לארון חשמל להרים את הצ'ופצ'יק שנפל. ולנעמה קצת מתכווץ הלב שאף אחד לא רואה את הצעיף שלה, אבל אוריה מתיישבת לידה והן מחממות אחת לשנייה את הידיים, ואולי כבר אין תהום כשיושבים ביחד.

וכשגל מדליק את הפנס בפלאפון שלו כולם צוחקים כשהם רואים כל אחד את השני פתאום, וגם צוחקים איך פתאום נגמרה התהום ברגע שאין כבר חושך.

 

וכשנעמה ואוריה יוצאות מהחדר ומרימות סוף סוף את הצ'ופצ'יק נעמה מנסה לספר לאוריה על הלבד שיש לה עכשיו ואיפה ממלאים את התהום והגעגוע, ובמקום זה נעמה מספרת על הפיג'מה שלה, והן חוזרות לחדר שכבר מואר, וכולם יושבים, ונעמה לא יודעת אם טוב לה כי כולם יושבים ביחד כמו פעם, או שעדיין התהום והאיבוד דופקים באותו קצב של הלב.

 

ובסוף הלילה, כשגל ונריה מלווים את נעמה הביתה, נעמה רק מקשיבה, ותוהה לעצמה איך בוראים ארץ שהיא שלווה. ורק כשהגיע הבוקר ונעמה בוחרת בגדים לבית ספר היא מגלה שהיא שכחה את הצעיף בסניף, והתהום שלה קצת נרגעה כשהיא יודעת שהיום תהיה לה סיבה טובה לקפוץ לסניף סתם כך, ואולי היא גם תביא פק"ל ותכין תה למי שיהיה שם, שידע איך מרגיש בית.בגדים בית גדילה סניף תהום

© כל הזכויות ליצירה שמורות לאישה בקושי
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד