בנושא
בכרם
חדשות
 
איך שגלגל / אמי 1
בביכורים מאז י"ג סיון ה´תשע"ו

כמו כל זוג צעיר, גם אביה ונועם ניסו לשדך את כל החברים של נועם לכל החברות של אביה. וכשבנסיעה אחת נועם העיר שהכביש פנוי והתנועה זורמת, אביה הציעה להכיר ביניהם.

 ***

הם נפגשו ברמזור ליד גן הורדים. הכביש הגיע בחולצה שחורה ונראה רגוע, למרות שמבפנים היה די מתוח. התנועה היתה קופצנית וקצת סואנת, אבל נועם אמר מראש לכביש שאצלה זה מעיד על נינוחות, ושדווקא לחץ ועומס גורמים לה להיות איטית יותר.

הם ישבו מתחת לעץ. הכביש אמר שאבא שלו עובד ב"סולל-בונה", והתנועה סיפרה שאבא שלה שוטר. הכביש התעניין אם היא קשורה למפלגה ההיא (היא לא), והיא מצידה תהתה אם הוא קשור לכביש מהשיר "ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת" (דוד שלו. "כביש" זה באמת שם נדיר).

אחרי עוד כמה שאלות גישוש ("באיזו תנועת נוער היית", "מקום אהוב בארץ", "אז אם למדת שם אתה בטח מכיר את" ודילוג קליל על "שולחן השבת") השיחה התחילה לקלוח בנינוחות. התנועה ציינה לעצמה שיש בו עומק, למרות שממבט ראשון הוא נראה די שטוח. הכביש חשב שהניגודים שלהם יכולים להשלים – הקצב שלה קצת מהיר משלו, אבל הוא מפצה על כך ביציבות. שניהם כבר כמעט התחילו להתאהב, אבל אז הם נתקעו בפקק.

כלומר, הכביש שלף מהתיק חבילת עוגיות ובקבוק קולה, והתכוון למזוג באבירות לשתי כוסות חד פעמיות. אלא שמרפי התערב, כהרגלו ברגעים הכי פחות מתאימים, והפקק פשוט לא הסתובב. הכביש הפך סמוק מעט והפעיל עוד קצת לחץ, אבל הפקק סירב להשתחרר. התנועה נשכה את הלשון כדי להתאפק ולא להציע שיתן לה לנסות, ובלמה בכוח צפירת חוסר סבלנות שעמדה להתפרץ לה מעומק הגרון.

הכביש ניסה בסבלנות, והפעם הפקק זז מעט. עוד סיבוב אחד, לחץ קטן ומשיכה עדינה – והפקק נותר בידו. זאת בניגוד לקולה, שאחרי הניעורים הקלים של הבקבוק במהלך הניסיונות תססה בעליזות, ונשפכה בהתלהבות הישר על השמלה היפה של התנועה.

הפעם שניהם הסמיקו. לתנועה היה נדמה שכמה עוברי אורח מהשביל שממול האטו כדי להסתכל עליהם, וסקרנים שמביטים בה היו עבורה סיבה מובהקת להתקע בתוך עצמה. הכביש השפיל את העיניים במבוכה, החליף צבעים מאדום לירוק והצטער על כך שזו תהיה הפגישה האחרונה שלהם.

אבל אז התנועה החליטה שלא אכפת לה, ופרצה בצחוק מתגלגל שהכריח את פגושהּ הנבוך להרים את עיניו. בקלילות טבעית שהכביש יכול היה רק לקנא בה (אם כי הוא לא ידע כמה קשה היא עבדה כדי לסגל את הטבעיות הזו) היא הוציאה מתיק הצד שלה חבילת טישו, מהסוג שלכל הבנות יש תמיד בתיק ולאף אחד מהבנים אין, ניגבה מעצמה את רוב הקולה ומזגה בעצמה לה ולכביש.

ונועם ואביה לא ידעו (באותו רגע הם במקרה היו במכולת, מתלבטים כמה בטטות לקנות למרק של שבת), אבל הרכב שלהם בשמים בדיוק הקיף שליש מאי-התנועה בכניסה לגן-עדן.נונסנס

© כל הזכויות ליצירה שמורות לאמי 1
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ט"ז סיון ה´תשע"ו  
תודה!
ט"ז סיון ה´תשע"ו  
הרבה חידודי מילים...
באופן כללי זה רעיון יפה לתת האנשה כזו לאובייקטים שמסמלים רעיון.
אהבתי מאוד.
י"ז סיון ה´תשע"ו  
מאז שראיתי את זה בפייסבוק פשוט לא הפסקתי להראות את זה לאנשים אחד הבאמת באמת גדולים.
תודתי נתונה לך בשם המון נהגי טרמפים משועממים שהראתי להם את זה
י"ז סיון ה´תשע"ו  
וכל השנינויות והחידודים מוסיפים המון, אבל זה לא הופך למתוחכם בקטע מעיק אלא נשאר כל כך חמוד!
י"ז סיון ה´תשע"ו  
חוץ מזה, כמובן שאפשר למצוא פה המון משמעויות עמוקות ונסתרות ולנתח את הקטע, אבל שוב, זה כל כך חמוד!
י"ז סיון ה´תשע"ו  
מזמן לא קיבלתי כ"כ הרבה תגובות באתר. חיממתם מאוד את ליבי.
י"ז סיון ה´תשע"ו  
ממש צחקתי!!
משקף את המציאות במתיקות.
י"ח סיון ה´תשע"ו  
|חיוך אידיוטי|

נפלא
י"ח סיון ה´תשע"ו  
כ"ה סיון ה´תשע"ו  
היה צריך לבדוק מדוע הבלמים חזקים מדי...
ט"ז אב ה´תשע"ו  
תודה רבה רבה!
דרך יפה ממש לגעת בנושא שיכול מהר מאוד להיות קיצי או לא רלוונטי.
השנינויות..
ובעיקר...השליש בכיכר...
תודה!
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד