בנושא
בכרם
חדשות
 
יין הונגרי / סהר נוגה
בביכורים מאז ב´ אדר ב´ ה´תשע"ו

לישיבה שאני כל כך אוהב אותה, וכל כך כואב אותה / שמיניסט

מסיט בזהירות את וילונות המסך של בית המדרש. רעד קטיפתי נוסע באצבעותיי החוששות. הרכות מתום בראשית. עיני מתמצמצות באינסטינקטיביות אפי שואף לשמיים.

שלושה רגעים והתמונה מתבהרת, העשן מתפזר ואני מבין מה מסתובב כאן. בספונטניות, משתלב למעגל הנהדר הזה של שירה פנימית ונשמתית, ריקוד עובד השם. נסחף בשטף הריקודים, ניגונים קטופי מילים, נוגעים באינסוף השמימי. נושם בכל קפיצה מהיין ההונגרי המופשט שמרחף בינות לצמאי נשמה. מעגל גדול סוחט ממני כוחות, וממלא אותי ברוחניות, מאמץ עילאי דורשת ממני הקירבה לאבא. מתנשף בכבדות, וזיעה מלוחה ניגרת על מצחי ממעמקי נפשי הבוכה.

בכל סיבוב אני אדם חדש, וכל צעד מוליד סביבי עולם. ארבעה סיבובים רבי עצמה מענים את נפשי בלחץ צנטריפוגלי.

נשימתי כבדה. מאומצת, מאולצת. שריריי רוטטים, ליבי דופק בפראות, מבקש להיכנס.

ולאחר 4 כוסות של יין הונגרי מהטובים בארץ, ארבעה סיבובים הולכים וגדלים, מוציאים, אני חש משהו פנימי שזועק מתוכי, נשמה שהגוף לא מכיל את גודלה, מתחננת להתפרץ חוצה, מעורבבת, מבולבלת.

מסוחרר, אוחז בסטנדר הקרוב, פוער פה גוזלי. מקיא. מקיא ת'נשמה. את כל היין המסריח הזה ש4 שנים השקו אותי בו. מתרסק אל הרצפה המציאותית, מנסה לקום. מחליק. הראש שלי מתמלא ברסק המיצי הדוחה הזה, שלא מרפה ממני.

ולאט לאט, הרבה אנשים טובים עוזרים לי במשך תקופה, ואני עוזר לעצמי. הולך למקלחת, שוטף. מנקה. מתיישב על המיטה הביתית בחדר, מוציא את המחברת, וחושב. שאולי כשמתחילים לשתות יין הונגרי, לא צריך לגמור את כל הבקבוק. אולי היה כדאי לשתות בצורה מבוקרת מהיין המיוחד שיש בישיבה. כדי שכשנסיים את ארבעת הסיבובים כאן, לא נקיא הכל.

אז אבא תן לנו קצת יין הונגרי, שלא יטעה אותנו העולם...טעות כאב מכתב פורים

© כל הזכויות ליצירה שמורות לסהר נוגה
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד