בנושא
בכרם
חדשות
 
רק אני ואי / נח לכאוב
בביכורים מאז י"ז כסליו ה´תשע"ה

כשישבתי על הספה בבית שלי, וכבר לא היה לי על מה לחשוב כי עברתי על הכל, החלטתי לקום וללכת, להיעלם כי אין לי פה אף אחד ושום דבר וגם כי הספה הזו כבר ממש לא נוחה.

אז הלכתי.

בתחילה רק טיילתי, הייתי משקיפה מבחוץ על כל שהתרחש כל כך קרוב אלי, כמעט נוגעת, טועמת מתרבויות שונות ומאד משונות שנקרו בדרכי, נהנית לרגע, וזהו. הייתי קמה והולכת בדיוק כשהגיע הזמן להשתלב.

...

להונגריה הגעתי אחרי שנה. כשירדתי מהמטוס לא ראיתי שום דבר מיוחד. כל האנשים היו הרגילים להחריד. משעממים. ואז נתקע לי המבט על איזו איש זקן כזה, הוא לא הסתכל עלי, היה נראה שהוא יודע שאני מסתכלת עליו אבל בכוונת לא מפנה מבט. לאיש הזה לא היה שום שלט ביד. גם לא בלון. אפילו לא היה לו תיק. היו לו עיניים כחולות שקופות והרבה שיער לבן. הנחתי שהוא לא יכול להיות יותר מסוכן לי מכל הונגרי ממוצע אחר. אז ניגשתי אליו, כי לא באמת ידעתי לאן אני הולכת, וגם כמה שעות מותר לאדם שפוי להסתובב עם כתם חום מכוער של קפה שחור על חולצה לפני שישלחו אותו למוסד, ואמרתי לו באנגלית מבולגנת שאני מחפשת מקום שאפשר לקנות בו משהו מיוחד לילד המתוק שלי שנשאר בבית. אין לי מושג מאיפה הבאתי את, באמת שאין לי. הוא קם, סימן לי ללכת אחריו, ואחרי כמה צעדים הצביע לי על דלפק של חלפן כספים. לא ממש הבנתי מה הקשר אבל לא התעכבתי על זה כי איך שלא יהיה באמת הייתי צריכה קצת כסף מקומי, החלפתי והמשכנו הלאה. קניתי מצלמה בחנות מזכרות, שתי בטריות וסנדוויץ' בדוכן אוכל. כל מה שאדם צריך כדי לשרוד.

נשארתי לשבת שם על הספסל הרבה אחרי שהוא הלך. האיש הזה. הוא לא אמר מילה. ובפנים ידעתי שהוא בכלל לא הבין מה אמרתי. זה עשה אותי קצת עצובה. שוב הרגשתי לא שייכת. קמתי וברחתי משם.

אחרי הסיבוב שלי, מצאתי את עצמי יושבת בקליניקה עם זר. אני זו שדיברתי. הוא לא אמר מילה. ואפילו שדיברנו באותה שפה, בפנים ידעתי שהוא בכלל לא הבין מה אמרתי. שוב נהייתי עצובה. ידעתי שלנצח אשאר לא שייכת. אבל לא הלכתי לאף מקום.

לעזאזל, הספה שם היתה נוחה.חופש טיפול לבד עצב

© כל הזכויות ליצירה שמורות לנח לכאוב
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ז כסליו ה´תשע"ה  
היי, זה יפה. היה אפשר לפתוח את זה יותר, לפרט יותר (ההונגריה הייתה ממש פינה של קונקרטיות בתוך כל הערפל), אבל זה יפה גם ככה. והפאנץ´ שלך נהדר.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד