בנושא
בכרם
חדשות
 
ולא מצאתי את הדרך / נח לכאוב
בביכורים מאז י"ד תשרי ה´תשע"ה

הלכנו את כל הדרך לשם ברגל. ברגל!!
עד היום אני לא מבינה מה הוא חשב לעצמו.
אותי? ברגל?
אבל בסדר, הוא פשוט לא חשב לעצמו באותו זמן. גם אני לא. ורק שתדעו, אני מלכת המחשבות.
אבל זה היה מקרה חירום. אני אספר לכם מהתחלה, שתבינו.

ביום ראשון בבוקר, אחרי שסיימתי את הקפה שלי על כסא לא נח במרפסת והנחתי אותו על הרצפה לידי, הוא בא והתיישב. לידי. יש לו מן ריטואל כזה כל בוקר, עקבי ומסודר ויציב, ותאמינו לי כשאני אומרת לכם, זה ממש לא חלק ממנו. אבל לא נכנסתי לעניין הזה, אלה החיים שלו והוא ללא ספק יודע מה הוא עושה איתם. מה גם שלא היה נראה לי העניין הזה של פילוסופיית בוקר. רק אמרתי לו שיזהר על הקפה כי יש לי נטייה לא לסיים אותו. וזהו.
אחרי כמה זמן, ואל תשאלו כמה כי אין לי מושג, שמתי לב שהוא עוד שם. סביר להניח שהיה לי סימן שאלה איפשהו בין המצח לסנטר כי הוא טרח לומר לי שהוא נשאר בבית היום. לא היה נראה לי שיש יום עצמאות היום באיזו מדינה אבל בדקתי בכל זאת. לא היה. גם לא חג. צדקתי. אני אוהבת את האינטואיציה שלי.

הוא אמר שהוא רוצה להראות לי משהו.

אני אגיד לכם את האמת, קצת התאכזבתי. לא היה שום דבר שרציתי לראות. ובכלל, אני אוהבת שהוא יוצא לעבוד. זה משאיר אותי לבד עם כל ההרהורי ל"ג בעומר שלי - ואני קוראת להם ככה כי אני עובדת עליהם נורא קשה, הם מתכלים אצלי נורא מהר ולעולם לא נגמר החומר ממנו אני מייצרת אותם.
איך שלא יהיה, רציתי להיות לבד. ולא כי אני לא אוהבת אותו, מבטיחה שלא. זה פשוט שכשהוא לא פה עם כל המולטי-חכמה הזו שלו, אני נשארת לבד עם כל המחשבות שלי, וכשכבר לא נשאר מקום לעוד מחשבות להיכנס אני מוצאת לי דף, או פתק, או בלוק ציור שנשאר לי מהחוג בכיתה ג' או קנבס, ומצדי גם קיר. והכל נשפך עליו. בצבעים או בשחור לבן, אף פעם לא אכפת לי. ונכנסות לי עוד ועוד מחשבות לראש כמו שיירה של איילות.  איילות שממש מתרוצצות ורצות מהראש שלי אל הדף או הקנבס או הבלוק. והן אף פעם לא עוצרות לבדוק אם הבנתי משהו. וזה קצת מרגיש כמו כשמשתכרים. רק בלי החלק של ההקאות וההנגאובר. והכל כל כך קל ואמיתי וזורם. וזה טוב. הכי טוב. כי אין שום דבר אחר טוב.
וזה לא שכשהוא פה אני לא יכולה לצייר, אני יכולה. אבל זה מצחיק. כי זה קצת כמו שתפתרו לכם ככה סתם תרגיל בדף ועיפרון כשיש לכם מחשבון מתחת לאף. נורא מצחיק.
בגלל זה אני אוהבת להיות לבד.
והוא יודע את זה ועדיין אוהב אותי. אולי אפילו בגלל זה.
זהו. אז רציתי שהוא ילך לעבודה הזו שלו. וזהו.
אבל הוא נשאר.
אז יצאנו לראות את המשהו ההוא.

נסענו די הרבה זמן. אבל לא היה לי אכפת. תמיד חשבתי שזמן מוערך יתר על המידה. ובכלל, לא מיהרתי לאף מקום.
כשהוא עצר, ידעתי שהגענו, על אף שהיינו באמצע שום מקום. אז יצאתי. בגדול, היינו שם אני, הוא, הסובארו, כביש ואופק שלם של חום ישראלי צחיח. ובקטן בטח היו שם גם ג'וקים. אני מכירה אותו, הוא לא היה עוצר באמצע הדרך.
ואז, לפני שהספקתי לומר משהו, הוא הסביר.
הוא אמר לי שבאמצע השומקום הזה, עוד קצת בהמשך, הוא ראה שושנה ושאני חייבת לראות. ואני הסכמתי איתו. הייתי חייבת לראות אותה. חייבת.
וזהו. זה ללא ספק היה מקרה חירום.
תמיד רציתי שתהיה לי שושנה כזו כמו שהיתה לו, שיכולה לאכזב אותך, לשמח אותך, להפחיד אותך, להקסים אותך ולהעציב אותך בו זמנית. ולהיות כל המשמעות לחייך.
 
עד היום לא מצאנו אותה.

ואנחנו הולכים את כל הדרך לשם ברגל. ברגל!!
ועד היום אני לא מבינה מה הוא חושב לעצמו.
איתי? ברגל?
אבל בסדר, הוא פשוט לא חושב לעצמו. גם אני לא.
ואנחנו עדיין ביחד.
ולא מוצאים.
כי מה שחשוב באמת, סמוי מן העין.
ורק שתדעו, אני מלכת החיפושים - ועדיין...חיפוש מחשבה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לנח לכאוב
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"ח תשרי ה´תשע"ה  
למה להסתפק בקטע? זה כמעט כמעט סיפור שלם...

יש פה כמה תיאורים של עולם הנפש שמרגישים מאד סוערים וכנים. לכי עם זה עד הסוף.

עז

ל´ תשרי ה´תשע"ה  
יש לי נטייה לכתוב קטעים קצרים.
לפעמים טקסט קצר הוא הדרך האידיאלית לומר משהו. להביע. לפרוק.
בקטע קצר לכל מילה יש משמעות. יש עומק. לסופר אלה ארבעים וחמש הדקות המרוכזות אצל הפסיכולוג - זה הטקסט הזה שלפעמים הוא פשוט נורא. בלי סיפור. לא התחלה ולא סוף. ולפעמים הוא עמוק. וכבד. ופילוסופי. אבל כך או כך יש בו משמעות למשהו גדול יותר.

ויש מצב שאני עצלנית.. ולכן.. (-;

אני.
ט"ו חשון ה´תשע"ה  
יש לך קטעים מגניבים..
מלא חומר למחשבה, בצורה שפשוט כיף לקרוא..
ואת תמיד משאירה את הסוף סגור אבל נותן פתח למחשבות...
אני ממש אוהבת איך שאת כותבת:)
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד