בנושא
בכרם
חדשות
 
חופשי זה לגמרי לבד. / נח לכאוב
בביכורים מאז י"א תשרי ה´תשע"ה

תמיד כשאני קמה באמצע הלילה מהמיטה, כי בא לי לשתות או משהו, מתגנבת לי לראש מן מחשבה כזו - לפתוח את הדלת, לצאת, ולא לחזור.
אני יודעת, בנאלי. אז מה.
הבעיה היא שליד הדלת, מימין למתלה של המעילים, יש מראה, וכשהעיניים שלי נתקעות בה, אני חושבת שאם אצא מחוץ לארבעת הקירות האלו באחת מהפיג'מות המוזנחות שלי - שהן לרוב צירוף מקרים של חולצה ומכנס, או רק אחד מהם - יש סיכוי סביר שאשאר לבד לעולם. 
אז אני חוזרת למיטה. 
והוא רבע מתעורר וחצי ממלמל משהו שתמיד יש בו את המילה בסדר, ואני תמיד אומרת אותו דבר 'לא, בסדר. תישן.' ויודעת שהוא בכלל ישן וגם אם אגיד לו שגיליתי מנהרה מסוכנת מתחתנו - שבהתחשב בכמות הנמלים אצלנו בדירה זה לא כל כך שקר - הוא לא ישמע. ולא יתעורר.
וכל לילה כשאני קמה מהמיטה ומבינה שלצאת זה לא רעיון כל כך טוב, אני הולכת לדוג את המחברת שלי מאיזו פינה לא קבועה בבית שתמיד לוקח רק דקה למצוא אותה כי הבית קטן. ופותחת עמוד ריק.

ואז - אפילו שהכתב שלי קצת מצחיק באמצע הלילה, עם ג' שיכורה כזו ו-ל' שנראית כמו ג'ירפה ואל תשאלו אותי מה הקשר - אני כותבת לי.
אם אי פעם יאבחן מישהו את מידת הבריאות הנפשית שלי ויפרט לכם ממה אני סובלת בהסתמך על המחברת הזו, קרוב לוודאי שהוא יגיד לכם משהו מתפייט כזה על שאני שוחרת חופש, או עצמאות או משהו בסגנון. וזה נכון, אני לא אומרת שלא. אבל לא אכפת לי שאני כזו.

כשאני גומרת לכתוב, אני עולה חזרה למיטה, מעבירה כבשים של מחשבות, ונרדמת.
ולפעמים בבוקר, לפני שהוא יוצא לעבודה, אני מנסה אותו, מרחיקה אותו מעליי ומשתפת אותו ברעיונות החופש החדשים שלי. טעימה מחוסר היציבות הנפשית הזו שלי. הוא לא נבהל. הוא מקשיב. וחושב. ומתווכח איתי את הספק ויכוח ספק דיון הכי מרתק בעולם. דיון אינטלקטואלי-נטול-אמוציות שאני מכורה לו. וכשמגיעה השעה שלו הוא הולך לו. יציב כתמיד. 
וכשאני פוגשת את המחברת שלי ככה סתם באמצע היום, אני תמיד חושבת כמה אני מפוזרת, ולמה בכלל אין לה מקום קבוע. ועל איך זה שהוא מעולם, אבל מעולם לא פתח אותה. 
וזה מצחיק אותי.
אז אני צוחקת בקול.
ואני יודעת.
ככה אני אוהבת אותם.
את החיים המשונים שלי.אהבה חופש חיים

© כל הזכויות ליצירה שמורות לנח לכאוב
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ח תשרי ה´תשע"ה  
הכתוב הטוב ביותר שלך בכרם... נכון להיום :)
"עם ג שיכורה כזו..."
כתיבה פתוחה שכזו ובעלת מעוף.
מעבר לכתוב טוב. מלא רגש וכנות. שבטוח יש גם באחרים, אך כאן נראה כי ממש חשפת מעצמך לעצמך.

ישועות ! ונחמות ...
אילה
כ´ תשרי ה´תשע"ה  
לקח לי זמן לנסח תשובה. בנתיים לא הצלחתי. כי כל פעם זה חוזר למילה אחת-
מדהים. וזהו.
תסלח לי?
כ´ תשרי ה´תשע"ה  
הקטע הזה נגע בי מאד (מכירה את זה שאת קוראת משהו והוא מרגיש לך מוכר, כמו לפגוש משהו ישן שלך? ) והשם שלו- חשבתי עליו לא פעם,תודה!
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד