בנושא
בכרם
חדשות
 
בדרך אל האופק / 1362650
בביכורים מאז כ"ח אדר א´ ה´תשע"ד

עץ הליבנה העתיק הטיל סביבו צל מספיק בהחלט בשעת צהרים לוהטת כל כך. אגלי הזיעה שנטפו ממצחו ואיימו לחדור את גבותיו התקררו לפתע בצל הצונן והפכו למטרד ומקל ההליכה החדש שלו, שהחליף את קודמו רק לפני ימים אחדים, הראה את סדקיו בחסות הצללים. גם זמנו כבר הגיע - כמו עשרות קודמיו. אמנם מלבד אלו, חסות העץ דווקא הועילה ביותר למנוחתו. עודו מיישיר את מבטו לפנים, צופה למרחק לא ברור, נחת לצידו במשק כנפיים מרשימות נשר ענק כפוף מקור.

אולי תסביר לי, האחראי על תנועת הדרכים ובטחון המשתמשים בהם, לאן אתה הולך? שבועות ארוכים שאנו מנהלים מעקב אחריך, ואינך מפסיק ללכת צפונה. לאן בעצם מועדות פניך?

האדם שהיה שעון כעת בין פיתולי קליפת הגזע, נטל לידו את המקל הסדוק והצביע בפשטות הישר לפנים – אל האופק. רואה אתה את ההרים הרחוקים? אותם רכסים מהם מוחזר רק גוון כחול? זאת מטרתי הרחוקה ביותר שניתן לצפות בה מכאן. לשם אני צועד עוד קודם שנכנסתי לתחום שיפוטך; אמר, ולאחר אנחה קצרה הוסיף: בזמנים בהם היו בעיניי פסגות ההרים האלו, הברורות כל כך כעת, רק קווים כללים מצוירים בכחול...

הנשר שנחת לבירור שגרתי, נעשה מעוניין בדברי ההֶלך ושחרר את כנפיו לקראת ישיבה ממושכת. עוד לא ירדתי לסוף דעתך, אדם. איזה דבר נפלא או מועיל כל כך תמצא כשתגיע סוף סוף אל הרי האופק? מה לדעתך מצפה לך כשתגיע?

הוא כחכח בגרונו, השעין את הסנטר בין אצבע לגודל, והסביר מתוך הרהוריו: כשאגיע אל מה שכיום נראה בעיננו אופק, אופק חדש ייחשף בפני, הדור ורחוק מקודמו. אז אדע באמת את היעד הבא. קולו המהורהר נקטע והוחלף בנימה החלטית: כעת איני יודע דבר בעניין זה. האופק שלפנינו מספיק רחוק בשביל למלא את כל רוחב המבט, הלא כן? אליו אני הולך.

אם כן מטרתך אינה זו שהצבעת עליה כששאלתי לראשונה! בעצם גם זאת דרך? כך חקר הנשר כשהוא מעקם את אפו, אם אמנם אפשרי היה הדבר בשבילו.

מדוע לומר כך? האיש הזדקף. האינך מבחין בין גוונים? דרכו של אדם אינה רק שחור ולבן. הנה למשל – כשהתיישבתי כאן בתקווה לשקט וצל, היתה מטרתי מנוחה מטורח הדרך. אמנם מנוחה אינה מטרה לעצמה בעיניי, אני נח כאן בשביל לאגור כח לשעות מסע נוספות. גם ההליכה עצמה אינה לשווא – היא מקדמת אותי אל האופק, וזה האחרון כאמור, אל הבא אחריו; שכבר אתה מעורר בי געגועים אל שביליו וגאיותיו... רואה אתה? לכל מטרה, מטרה על גביה!

אצלנו הנשרים אין זה כך, פסק העוף. הנה אני מתרומם אל הענף בשביל לצפות במתרחש, והטוב ביותר שיצא מכך הוא שיחה נוספת...

הנשר הביט למרגלותיו, מצפה לתשובה, אבל תחת הגזע לא נח איש. פסיעותיו כבר נשמעו במעלה השביל, בדרך אל האופק.מטרה

© כל הזכויות ליצירה שמורות ל1362650
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד