בנושא
בכרם
חדשות
 
ילד שכזה / משה כ
בביכורים מאז י"ב שבט ה´תשע"ד

לפעמים פשוט לא בא לי לשמוע אותו יותר, אז אני שם את שתי הידיים חזק על האוזניים ומכסה אותן. והדממה הזאת כל כך נעימה, ואני לא מבין איך הסתדרתי איתו כל הזמן הזה בלי להשתגע, ממנו ומכל החבורה שלו.

רק עם הבן של ראובן השכן אין לי בעיה, ולא פעם כבר שאלתי אותו אם הוא רוצה לבוא אליי הביתה ולשחק איתי, אבל הוא מעדיף להסתובב עם הילדים של אליאב מהבית ממול, והם גם משחקים, אבל במשחקים אחרים, מוזרים כאלה.

באחת הפעמים ראיתי את ראש החבורה מחלק לכולם פתקים וכל אחד בתורו היה צריך להגיד את השם של הילד שכתוב לו בפתק ודבר אחד רע שהילד הזה עשה לו, וכולם ללא יוצא מן הכלל שיתפו פעולה. וזה ממש לא בסדר כי אני מכיר את הילדים שהיו כתובים על הפתקים והם ממש ילדים טובים! הם בכלל לא מסוגלים לחשוב על הדברים שהחבורה הזאת ממציאה עליהם.

באותו הרגע הרגשתי שהם עוברים כל גבול וסיפרתי לאבא שלי מה הם עשו.

הוא אמר לי שהוא מכיר את ההורים של מנהיג החבורה ושהם יודעים מכל הסיפור אבל פשוט לא מצליחים לחנך אותו. ככה הוא, ילד שכזה.

"צריך להתפלל שיחזור למוטב" אמר לי אבא.

אז התפללתי שיחזור. שיחזור לשחק במשחקים נחמדים, שיחזור לכבד את ההורים, שיחזור בו מהעלבונות לחברים, התפללתי שיחזור לעצמו.

והוא חזר לסורו. ושוב היה זה רק החיוך התמים והמתעתע הזה שהוא חייך אליי בכל פעם שפגשתי בו, וידעתי שהוא לא אמיתי. וכששאלתי אותו למה הוא עושה את זה הוא ענה שמה כבר יקרה לו? כאילו שנענשים על מעשים רעים ומקבלים שכר על מעשים טובים... נו באמת.

ולפעמים, כשפשוט לא בא לי לשמוע אותו יותר, ואני אוטם את האוזניים, אני ממלמל לעצמי מבלי שאף אחד ישמע: "הלוואי שהוא יפסיק להיות כזה, הלוואי שהוא יפסיק להיות...הלוואי שהוא פשוט ייעלם!"

- "קורח! בוא הביתה, כבר מאוחר..."

הוריו דאגו לוודא שהוא לא נשאר בחוץ כדי להשתובב.

בשעת לילה מאוחרת, ראיתי אותו מטפס במעלה המדרגות במהירות, קומה אחר קומה, והבטתי בתנועתה של דמותו ההולכת ומתרחקת, הולכת וקטֵנה.

© כל הזכויות ליצירה שמורות למשה כ
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד