בנושא
בכרם
חדשות
 
[מנחת עננים] (הייקו) / מרווינה
בביכורים מאז י"ד אב ה´תשע"ג

גבעה פחוסת ראש –
על שולחנה מוקטרת
מנחת ענניםבסגנון מסורתי הייקו

© כל הזכויות ליצירה שמורות למרווינה
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"ב אב ה´תשע"ג  
אהבתי מאוד את כפל המשמעות ב"מוקטרת" (הוא מכוון בכלל?) ובכללי את התמונה שבנית. ואת הפרשנות שלך אליה, בעיניי זה תמיד שולחן עם מפה לבנה... שלך טעונת רבדים ומשמעויות וזה נפלא (מייד מזכיר לי כל מיני סיפורי הקרבה תנ"כיים שקשורים להרים, שוב- גם אם התכוונת וגם אם לא).
כ"ו אב ה´תשע"ג  
לא מצאתי את כפל המשמעויות, וגם לא כתבתי את ההייקו עם רעיון (אלא תיאור של מראה, שחטאתי לי מהחוקים הנוקשים ולקחתי מעט קדימה, מגבעה שסביבה עננים/עולה ממנה עמוד עננים (כבר לא זוכרת)), כך שאני לא יודעת מה הוא אותו ה"זה" ב־"זה תמיד שולחן עם מפה לבנה".
הייתי שמחה לשמוע, גם על הכפל וגם על הפרשנויות.

לקרוא את התגובה שלך היה נהדר כי תגובה שכזאת (לא תגובה כתובה, הכוונה) של הקורא מול ההייקו היא בעיקר המטרה שלי, וטוב להבין שזה ב א מ ת עובד.
בעיקר מעניין לראות שזה עובד בהייקו "חוטא", שאכן יש בו רעיון דתי, קרבנות, שאומנם לא חשבתי עליו כדתי, אבל זה בכל אופן *מושג* דתי, כשבהייקו היפני אומנם מדברים על כתיבה בלי רעיונות/מטאפורות וכדומה, ועדיין רעיונות זניים מתקבלים ותופסים מקום גדול. (מצד שני, יש הבדל בין מה שמקובל למה שבאמת נכון למטרה ההייקואית, שהיא עצמה לא חד משמעית...)


תודה, גם על המחשבות. :)
ד´ חשון ה´תשע"ד  
מעולה!!
תמונה נהדרת, מלאת רגש.

אוהבת מאד!!
עז
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד