בנושא
בכרם
חדשות
 
אני וברווז האמבטיה תופסים ראש / כוכב תועה
בביכורים מאז כ"ג תמוז ה´תשע"ג

הברווז הצהוב צף בקצה האמבטיה והמטיר לעברי סילונות מים. לא דיברתי, יריתי. אקדח המים שלי הצליף לעברו שוב ושוב. הוא חמק בין הסירות שצפו ללא הכוונה וירה שוב, נפגעתי בכתף השמאלית. בפעם הבאה אביא איתי אש יוונית או אשלגן, אז נראה אותו מתמודד.

מעבר לדלת שמעתי נקישות רמות, "תסיים כבר, אתה כבר שעה באמבטיה, ותסגור כבר את המים!". "כן, מסיים, מסיים" אמרתי. המים החלו לגלוש מעבר לקו האמבטיה והברווז גלש החוצה. ראיתי אותו מתכופף כדי לעבור מתחת לדלת, אז גלשתי מיד אחריו. מזל שלבשתי את חליפת הגלישה שלי. הברווז עבר, ואני מיד אחריו. האקדח שלי רעם בצרורות מים, הברווז לא עצר. הוא תפס תנופה במורד המדרגות, גברת שטרן מלמטה צווחה, צחקתי  אל פתח הבית שלה וכיבדתי אותה במנה. הצצתי מעבר לגבי ראיתי את חיוך שלו מתפשט על פניה.

חשבתי שהברווז יגלוש עם המים אל הים, אבל מסתבר שלא כל הנחלים הולכים אל הים, הנחל שנבע באמבטיה שלי גלש במעלה הגבעה אל בנין העירייה.

הברווז החל לתקוף את כל שלטי הבטחות הבחירות שמצד ימין לדרך, שיתפתי פעולה ויריתי בשמאלנים. השלטים התפזרו מפוררים לכל העברים, קרעי הבטחות זולות של משרדי פרסום מקומיים. צעקתי לברווז שלא כל אחד יאיר אצלנו. הוא כיבה בסילוני מים לפידים בלילות אפלים.

בכניסה לבנין העירייה הוא לחש לי בקשר: "משנה, אני נכנס ראשון, אני לימין אתה לשמאל." אישרתי בדגלים. הוא פרץ לאולם הכניסה מתיז מים בעוצמה, טיהרתי ארבעים סאה אחריו. כך התקדמנו איזה עשרים מטר, עד שסיכות משרדיות פגעו בברווז והוא נעצר. בדקתי את המצב, שמתי לב שהייתה להם שיטה. הם קודם ירו סיכות, אחר זרקו חותמות ואחר כך את נחום. אז בין נחום לנחום שחררתי גל מים, לא יודע מה קרה קודם, הסיכות החלידו או החותמות פיזרו דיו במים, אבל נחום ברח ואנחנו המשכנו.

פקידות ומנהלי אגפים מבוהלים ברחו מכל עבר, מותירים אחריהם שלוליות קפה ריחני, חום, מבטיח תחושת ביתיות נינוחה. ידעתי שהקפה יכול לגמור את הברווז, שתי בפלות וקפה והוא מושבת, פלוגה מסייעת שלמה לא תזיז אותו, בטח לא לפני שהוא יסיים את ההרצאות שלו, לא היתה ברירה, דחפתי אותו קדימה.  הברווז צעק לי: "אנחנו הולכים על הראש". "באמת שמתי לב שמשהו מוזר" צעקתי לו חזרה, ואז הוא פרץ את הדלת ללשכה של ראש העיר. ראש העיר היה שקוע בשיחה עם המזכירה החביבה עליו, אבל לברווז לא היה אכפת להפריע. המזכירה התעלפה, הברווז החל להתקרב לראש תוך שהוא נוהם בשביעות רצון: "קפד ראשו, אש העיר", בטרם עלה לבצע בידו לעשות את זממו, נטלתי סכין מהיפני שעמד בפינה וצעקתי: "פסיק רישא", בתנועה חלקה עצרתי את הברווז.

ראש העיר והיפני צעקו זה לזה משפטים מהירים בהברות קצרות בקצב של 5-7-5:

"אם תראה את זולתך מתאבל הצטרף אליו באבלו; ואם תשמע את זולתך כשהוא שמח הצטרף אליו בשמחתו."

"אנו יכולים למצוא את אלוהים בסִרְפָדִים."

"אם נולדת בבקתת עני ונעשית לחכם, תהיה כפרח לוטוס הצומח בביצה."

"מוטב לא לקרוא כלל, מאשר להאמין בכל מה שקראת."

הודעתי להם שהם פסולים, והם יצאו מבוישים. לקחתי את ראשו של הברווז והנחתי על ראשי. בפנים היה צהוב, חם ולח, ריח עז של פלסטיק אפף אותי. יצאתי מלשכת ראש העיר, קולם של אריה גולן ומלאכי חזקיה הכה באוזניות שלי: "צריך ללבוש מסכות, זה התחיל". כל האנשים סביבי לבשו מסכות עם אף ארוך, אבל אני ידעתי שדבר כבר לא יעזור להם, זכותו של הברווז כבר לא תעמוד כתריס בפני הפורענות.

פתחתי את התריס, ראיתי את הפטרייה מתרוממת באיטיות מלכותית, אם אנשים היו הולכים יותר על פיטריות אולי לא היינו מגיעים לזה, חבל. הברווז נדבק לי לפנים, אחר כך הפנים נדבקו לעצמות אחר כך הייתה רק פטרייה.

© כל הזכויות ליצירה שמורות לכוכב תועה
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
א´ אב ה´תשע"ג  
א´ אב ה´תשע"ג  
או במילים אחרות- אוללה נחמד מאד!, אתה יורה כאן לכל הכיוונים, פארודיה יכולה לצאת מזה , אבל זה דורש הידוק נוסף!
"בדקתי את המצב, שמתי לב שהייתה להם שיטה. הם קודם ירו סיכות, אחר זרקו חותמות ואחר כך את נחום."- אדיר!
אהבתי מאד את הקטע עם יפנים-!
כמה שבא לי לראות סרט אקשן טוב עכשיו...
א´ אב ה´תשע"ג  
בכך שהשימוש בז'אנר הנונסנס ממריא פי אלף ברגע שמביעים באמצעותו משהו. ומעבר לכך, הידוק שלו - ושימתו כחלק מהקשר רחב יותר - הופכת קטעים כאלה ליפים הרבה יותר. שטויות כל אחד יכול לכתוב, זה לא חכמה.

בקיצור, אהבתי. אני אוהב את הסגנון, ויש לך מלא פוטנציאל. רק אל תתקע בשלב הזה.
א´ אב ה´תשע"ג  
ההייקו היה גאוני.

אבל חסר לי משהו, גם בלי להבין מה ניק אמר.

אבל למה בהתחלה הוא נאבק בברווז באמבטיה?

ולא אוהב אפוקליפסות לסיום. היה מספיק לראות את הפטריה ולהבליע עוד משפט חסר משמעות שהוא.
א´ אב ה´תשע"ג  
זה טוב מאד. בטח הכתיבה.
א´ אב ה´תשע"ג  
רק מומלץ להוסיף תגית "נונסנס".
ב´ אב ה´תשע"ג  
תודה לכולכם.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד