בנושא
בכרם
חדשות
 
אורח לא קרוא / haimla7
בביכורים מאז י"ט תשרי ה´תשע"ג

כשאני חושב על הנושא אני נזכר תמיד בסיפור הבא: אדם אחד הגיע לבית קרוביו ללא הודעה מוקדמת עם מזוודה ושאל אם יוכל להתארח אצלם לכמה זמן. הללו הואילו בטובם והכניסוהו לביתם. כעבור מספר ימים ראה בעל הבית שהקרוב-רחוק הנ"ל, אינו מתכוון לעזוב בקרוב והתייעץ עם אשתו כיצד למצוא עילה להוציאו מהבית. לבסוף החליטו על ה'תרגיל' הבא; האישה תבשל מרק לארוחת הערב, הבעל יתלונן שהמרק מלוח מדי והאישה תכחש ותאמר שהמרק בסדר גמור. לבסוף יפנה הבעל לאורח ויאמר לו שיחווה דעתו על המרק, אם הוא מלוח אם לאו? אם יאמר שהוא מלוח – האישה תכעס וכך תהיה לה עילה לגרשו מהבית ואם יאמר שאינו מלוח – הבעל יכעס ויגרש אותו. וכך היה... כמעט, כי כששאלו את האורח מה דעתו על המרק, הוא ענה: 'לא, לא, יש לי כאן עוד כמה חדשים, אני לא מוכן להיכנס למריבה הזאת'.

ובכן, גם אלינו הגיע אורח לא קרוא, הומלס. מה עושים, איך מוציאים אותו מהבית? זה ישמע אולי אכזרי, אבל הוא באמת מגעיל ודוחה, אשתי היקרה לא מוכנה להסתכל עליו בכלל ומינתה אותי לטפל בעניין ולהוציא אותו מהבית – ויהי מה!

אין לו הרגלי אכילה ראויים, הוא אוכל מכל הבא ליד; גבינה, לחם, קרקרים ועוגיות, הוא מאד אוהב חמאת בוטנים. בכלל אין לו הרגלים ראויים; הוא מסתובב באמצע הלילה, נכנס למטבח, לסלון, לחדרי השינה – ממש מפחיד! האמת היא שהוא משתדל להסתתר כשהוא רואה אותנו, אולי מבושה, או מפחד שנוציא אותו. אני לא חושב שזו אשמתו, הוא גדל ברחוב, אחרי הכל. אבל למה הוא נפל דווקא עלינו, מה חטאנו? אשתי אמרה שיש סיכוי שהוא יכול להדביק אותנו במחלה כלשהי, ולכן עשינו לנו הרגל שכל מה שיש סיכוי שהוא נגע בו – שטפנו היטב. אבל אי אפשר לחיות ככה.

אתמול, אמרתי לאשתי שצריך לעשות לזה סוף, אמרתי ועשיתי מעשה. הלכתי לחנות חומרי בנין וקניתי מלכודת עכברים.אורח לא קרוא הומלס הכנסת אורחים מלכודת

© כל הזכויות ליצירה שמורות לhaimla7
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ´ תשרי ה´תשע"ג  
חמוד מאוד..
סוף באמת קצת לא צפוי, קצת-כי הייתה טיפה הגזמה בתיאורים...למשל חזרה פעמיים על "אין לו הרגלי אכילה ראויים". "משתדל להסתתר כשהוא רואה אותנו"-אורח שלא מתבייש להישאר הרבה זמן, לא מתבייש שיראו אותו עושה דברים... זה מוריד קצת מהאמינות.

אבל סה"כ חמוד מאוד, הרעיון והביצוע.

שיהיה שבוע טוב,
תהלה.

*אני חושבת שכדאי לשים בקטגורית קטע ולא פרוזה.
כ´ תשרי ה´תשע"ג  
מעלה חיוך, אבל לא הייתי פותחת באנקדוטה, אלא בתיאור הסיטואציה, לאנקדוטה אפשר לחזור אח"כ.
בנוסף - "אבל הוא באמת מגעיל ודוחה" (אם כי באופן אישי אני מסכימה לחלוטין.... בררר) - קצת מוקצן אם אתה מצפה שהקורא יחשוב שמדובר בבן אדם עד הסיום.
כ"ג תשרי ה´תשע"ג  
תודה על הערתך. תפקיד האנקדוטה היא למשוך את לב הקורא לכיוון הזה, ולכן ראיתי לנכון להביאה בתחילת הסיפור.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד