בנושא
בכרם
חדשות
 
רוצה אל האור / שורק בלוז כנעני
בביכורים מאז ט"ז אלול ה´תשע"א

אור לכ' אלול התשס"ט


אבא, תקופה לא פשוטה אני עובר עכשיו, מן הסתם אתה יודע.
אני כבר לא בטוח מי אני כמו שהייתי פעם. מבחוץ הכל נשאר כשהיה, הגוף כאילו חוסם את המתחולל בנפש פנימה. מבחוץ אני עדיין אותו אחד שמתעורר מוקדם, לוחש "מודה אני" הולך לישון רק לאחר שברכת "המפיל" נאמרת, ובכלל - חושב עליך המון במשך היום, אך היום זה כבר שונה, כבר לגמרי אחרת. הרבה מסימני הקריאה שהיו בי, התעייפו. קיבלו 'עקמת' והולכים כפופים - נראים כסימני שאלה.
בכל תפילה אני נזכר איך הייתי פעם, קרוב. באורות ממש... ועכשיו? מתפלל כאילו זה הכרח, כתשלום מס. אם פעם קול השופר היה מרעיד את כולי ומעורר לתשובה היום הוא מעורר אותי רק כדי שלא ארדם. מנסה להתחכם, להתקדם בדרך אחרת, נו, וזה עוזר? לרגע ולא יותר. על דברים שפעם ראיתי בהם ניסים גלויים, היום אני רואה בהם את יד המקרה, אותך אני בקושי רואה.
פעם, כבר מזמן סללתי לי את הדרך שאצעד בה. הצבתי לי יעד, ידעתי- לשם פניי מועדות. צעדתי שם בביטחון ובפזיזות, כנראה שלא שמתי לב אבל בשלב כלשהו כנראה שירדתי מאותה דרך, אח"כ נפלתי ונפצעתי... מנסה לקום ולהתאושש. מחפש את הכביש שסללתי אך אותו איני רואה, מתבונן סביב. מוצא את עצמי בפרשת דרכים - בדרך אחת - שדות פתוחים... הכל עשבים ופרחים, פרפרים ונחלים. בדרך השנייה שביל כורכר צר, מלא מכשולים... לאן אבחר ללכת?
מביט במפה, מציץ במצפן - בשביל להגיע ליעד שהצבתי, אצטרך ללכת בשביל הכורכר. אבל... האם ברצוני לשנות יעד? לא, איני חושב כך. האם אני מסוגל לצעוד לבדי
בשביל הכורכר הצר? ממש לא. אני חושב שאתמוטט בדרך. בבקשה, תשלח לי תגבורת, שיביאו איתם ערכת עזרה ראשונה, מעט לחם ומים שיעזרו לי להתאושש.
לא רוצה לוותר, רוצה לחזור לכביש שסללתי, ממנו אמשיך אל היעד שלי, התכלית שלי. אך בבקשה - אל תשאיר אותי כאן ככה סתם. עזור לי לראות שאתה איתי, תומך בכל צעד... עוזר לי להתקדם, להמשיך לאסוף את עצמי. מה שאספתי כשהייתי על הכביש, ומה שהיה לאחר מכן, ומה שיהיה מעכשיו... שאמשיך להיות יותר ויותר שלם, יותר אני, יותר עצמי.

אלול יעד תכלית תשובה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לשורק בלוז כנעני
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ז אלול ה´תשע"א  
איזו כנות יפה.
אהבתי את הכתיבה.

"האדם הוא הרצון"- הרב קוק.
:) מאחלת לך ראיית אור בוהק!
כ"א אלול ה´תשע"א  
איזו תפילה... משמעותית, מרגשת.
שתיזכה.

עֹז
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד