בנושא
בכרם
חדשות
 
אותיות פורחות / רעואל
בביכורים מאז י"ב שבט ה´תשס"ט

 

וכבר היו רבן גמליאל, רבי אלעזר בן עזריה, רבי יהושע ורבי עקיבא מהלכין בגן עדן, ושמעו קול היריות של המרצח ממרכז הרב בראש חודש אדר ב' תשס"ח, התחילו בוכין ורבי עקיבא משחק. אמרו לו: מפני מה אתה משחק? אמר להם: ואתם מפני מה אתם בוכים? אמרו לו: הללו ערביים יושבין בטח והשקט, ואנו בית הדום רגלי אלהינו שרוף באש ולא נבכה?! אמר להן: לכך אני מצחק! ומה לעוברי רצונו כך, לעושי רצונו על אחת כמה וכמה, כן מצינו מי שיש לו דין עם אומות העולם יעשהו באדר שנאמר: משנכנס אדר מרבים בשמחה.
המשיכו מהלכין, כיון שהגיעו למקום שבו עולות האותיות ופורחות, קרעו בגדיהם והתחילו בוכים ורבי עקיבא משחק. אמרו לו: מפני מה אתה משחק? אמר להם: ואתם מפני מה אתם בוכים? אמרו לו: אנו בוכים על אותיות פורחות, אותיות אש סוסי אש, אנו בוכים על דודי ירד לגנו לערוגות הבשם לרעות בגנים וללקט שושנים. אמר להן: ולכך אני משחק, על שעדיין יש צדיקים שאומרים אמתי תגיע מצווה זו לידי ואקיימנה, לכך אני משחק שעדיין דודי לי הרועה בשושנים.
כיון שהגיעו למקום השכינה, ראו למלך מלכי המלכי הקדוש ברוך הוא שבוכה: בני היכן אתם, כהניי ולויי היכן אתם? התחילו הן בוכין ורבי עקיבא מצחק. אמרו לו: מפני מה אתה מצחק? אמר להם: מפני מה אתם בוכים? אמרו לו, המקום בוכה ואנו לא נבכה?! אמר להן: לכך אני מצחק, שמצאנו באיכה רבה שהקדוש ברוך הוא בוכה ורחל בוכה, מיד בא הקדוש ברוך הוא ומכפר לעם ישראל על עוונותיו, שנאמר: כה אמר ה' קול ברמה נשמע נהי בכי תמרורים רחל מבכה על בניה מאנה להנחם על בניה כי איננו, וכתיב: כה אמר ה' מנעי קולך מבכי ועיניך מדמעה כי יש שכר לפעולתך, וכתיב: ויש תקוה לאחריתך נאם ה' ושבו בנים לגבולם, עד שלא ראיתי הקדוש ברוך הוא בוכה לא ראיתי רחל בוכה, עכשיו שאני רואה הקב"ה בוכה מייד אני רואה ושבו בנים לגבולם!
מיד יצאה בת קול ואמרה בלשון הזה: עקיבא, ניחמתני! עקיבא, ניחמתני!


בצפייה למוצאי שביעית בן דוד בא.פרידה תקווה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לרעואל
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ט"ז שבט ה´תשס"ט  
הרעיון נהדר, ואני מאמינה כ"כ בשיטה הזו, גם כשמאד מאד כואב.
אבל אני לא יודעת איפה לשים את הגבול בין המדרש לבין היצירה שלך, יש כאן גבול מאד מטושטש, וזה מפריע לי... יש כאן קטע של יותר מ2-3 מילים שהוא מהמדרש נטו? אם כן אולי צריך לסמן אותו, שנדע איך להתייחס לכל חלק.

שניזכה לבן דוד, לגשמים בעיתם ולהרבה פריחה בחיים ובכרמים.
עֹז
כ"א שבט ה´תשס"ט  
במקור הקטע היה ממש קרוב למדרש (שאגב מופיע בסוף מסכת מכות בגמרא) אבל בעריכה העירו לי שכך זה הרבה פחות ברור לציבור הרחב ועל כן שונה.
כ"ט אב ה´תשע"א  
(איך פספסו את זה?)

כתוב נפלא ופשוט. תודה.

א"א.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד