בנושא
בכרם
חדשות
 
ברגע האחרון / haimla7
בביכורים מאז ט"ז תשרי ה´תשס"ט

 

כמה ימים לפני ראש השנה החלטתי לנכש את העשבים השוטים בדשא. הדשא נראה אמנם ירוק - פרט למספר מקומות קטנים יבשים - ולכן המסתכל מרחוק יכול ליהנות מהצבע הירוק. ניגשתי למלאכה, ומה שנראה מרחוק כעבודה פשוטה וקלה, מתברר לאיטו שדורש מאמץ לא מעט. החילותי לאחוז בגבעול הראשון, והוא נתלש בקלות עם השורש.

רצוני לציין שדאגתי להרטיב את האדמה קודם לכן כדי להקל על המלאכה וזה אמנם עזר. הניכוש היה חייב להיות ידני: צריך לאחוז את הצמח הסורר קרוב לשורש ככל האפשר ואז באיטיות למשוך אותו החוצה. והיה אם משכת בבת אחת - רוב הסיכויים שתישאר עם העלווה ביד והשורש - עמוק באדמה.

היו עשבים שלא ניתן היה לעקור - למרות האיטיות והאדמה הלחה - ונאלצתי להשאיר את שורשם באדמה. במהלך עמלי נתקלתי בשורשים עבים במיוחד - כאלה שנשארו מהשנה שעברה ולהם הייתה אחיזה כל כך חזקה בקרקע, עד שאילו רציתי לעוקרם היה עלי לחפור עמוק ולהוציא עימם את הרגבים האחוזים בהם.

לעיתים עלתה מחשבה לקחת פשוט מכסחת דשא ולעבור על כל הדשא כדי שאספיק לסיים לפני ראש השנה . עשיתי זאת לא פעם בעבר, וכעבור מספר ימים התברר שצמחה עלווה חדשה, רכה וצעירה שככל שנאחז בה היטב - אי אפשר לעקור בעזרתה את השורש ההולך ומתחזק. לכן היה חשוב לי להגיע לכל שורש ושורש.

ככל שמתקדמת העבודה, העייפות מדרבנת אותך להזדרז כדי לסיים, ואז יותר ויותר עשבים נשארים תקועים באדמה ואתה נשאר עם העלים.

עושים הפסקה, נחים וכבר אין חשק לחזור לדשא. מילא, נמשיך מחר.

לא הספקתי את הכל לפני ראש השנה. היה יותר מדי. החלטתי להמשיך בשבוע שאחרי, ויחד עם זאת החלטתי שבשנה הבאה, לא אשאיר כל כך הרבה לרגע האחרון.
חשבון נפש ראש השנה

© כל הזכויות ליצירה שמורות לhaimla7
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"א תשרי ה´תשס"ט  
או, זה יפה. אף פעם לא חשבתי על זה בדרך הזאת, זה מיוחד.
כל הכבוד.
כ"ג תשרי ה´תשס"ט  
מקסים.
נותן נקודה למחשבה.
שנזכה לעקור את כל העשבים השוטים,
מן השורש!

זכרני.
כ"ד תשרי ה´תשס"ט  
כתוב טוב.

הרגשתי שאתה קצת חוזר על עצמך בעניין של לא להוציא מהר, לי זה קצת הפריע.

יפה מאד,
יהודה.

כ"ד תשרי ה´תשס"ט  
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד