בנושא
בכרם
חדשות
 
לאישה אחת היה חור בבטן / אמאל(ה)2!
בביכורים מאז ד´ אב ה´תשס"ח

לאישה אחת היה חור בבטן.
בהתחלה זה היה נקב קטן, מזערי ממש. אף לא אחד מן הסובבים אותה שם לב שהנקב קיים. אם תחשבו על זה בהגיון, אפשר להבין אותם, הרי לא בכל יום אתה פוגש אישה עם חור בבטן. למען האמת, גם לאישה אחת לקח זמן להבין שהוא שם. עליכם לדעת שגם באישה אחת הייתה הנטייה הטבעית והאנושית להניח שכל מה שלא אמור לקרות, אכן אינו קורה.
אז הנקב של אישה אחת הרשה לעצמו להתמקם בנוחות באזור הטבור ומשם להשקיף על ביתו החדש. במשך הזמן, כדרכם של נקבים העומדים בלחץ מסוים, הוא הלך והתרחב. אם היה מישהו שהיה בודק את התופעה בעיון, סביר להניח שהוא היה מגיע למסקנה המוזרה שהנקב ניזון ממשהו. המסקנה הזו מוזרה, כיוון שהמשהו הזה נעלם בלי להותיר עקבות,  אך עדיין סייע לנקב לגדול.
הנקב הלך וגדל עד שלאישה אחת לא נותרה ברירה חוץ מלהכיר בקיומו. בהתחלה היא רק בהתה בנקב- שצמח והיה לחור- ואמרה לעצמה: "יש לי חור בבטן", "יש לי חור בבטן","יש לי חור בבטן" אחרי שחלפו יומיים ואישה אחת ראתה שהמנטרה לא מעלימה את החור ואפילו לא מקטינה אותו, היא עברה לשנן: "למה יש לי חור בבטן?", "למה יש לי חור בבטן?", "למה יש לי חור בבטן?", "למה יש לי חור בבטן?".
בשלב הזה, כבר היו אנשים ששמו לב לחור וטרחו להפנות את תשומת ליבה של אישה אחת לעובדה המרגשת הזו. אישה אחת ניסתה בתחילה להבהיר להם שהיא יודעת, כלומר- ברור שהיא יודעת, זו הרי הבטן שלה והחור שלה ואין ספק שהוא נראה לכל עין בלתי מזוינת, קריטריון ששתי עיניה עונות עליו ללא כל ספק. אבל במשך הזמן אישה אחת נלאתה מההסברים הבלתי פוסקים ולכן ענתה לכל הערה כזו בבהלה: "מה, באמת? אתה בטוח שיש לי חור בבטן? אולי אתה מכיר רופא-חורי-בטן מוצלח? אתה חושב שאפשר למות מזה? יש סיכוי שזה קשור למשהו שאכלתי? או לשימוש בממיס שומנים?" מיותר לציין שגם המונולוג הזה הפך למייגע ועד מהרה מצאה את עצמה אישה אחת מהנהנת בעייפות לכל מי שעיניו החלו רק לנוע לכיוון הבטן שלה.

אישה אחת החליטה שהגיע הזמן לטפל בחור שלה. היא התייעצה עם מספר רופאים, אבל כל אחד בתורו הודה בפניה שזו פעם ראשונה שהוא פוגש בתופעה שכזו. רופאה אחת בחנה את החור וטענה שמכיוון שאין לאישה אחת כאבים ומכיוון שדפנות החור מכוסות בעור בצורה נקייה וללא כל  דימום, הרי שאין סיבה לדאגה. אישה אחת שאלה אותה בכעס אם זה היה נחשב כלא מדאיג גם במקרה שהחור היה בבטן שלה, אבל הרופאה רק משכה בכתפיה והציעה לאישה אחת להפוך לקבוצת מחקר יחידאית וראשונה מסוגה וכמובן לקבל עשרה אחוזים מכספי הפרס שאותו היא אולי תקבל על תוצאות המחקר הייחודי. מכיוון שאישה אחת התנגדה כל חייה לניסויים בבעלי-חיים ובישויות תבוניות אחרות ביקום, ומכיוון שעדיין לא היה ברור לה אם לחור יש תודעה משלו, היא החליטה לוותר על הגמול הכספי המובטח ולחפש הקלה במקומות אחרים.

לאחר המפגש עם הרופאה, אישה אחת הרגישה שלרפואה הקונבנציונלית אין יותר מה להציע לה, ועליה לפנות לאפיקים אחרים. אחרי סינונים מאומצים של פרסומים ומודעות שהיו נראים לה הזויים מדי, הייתה בידי אישה אחת רשימה די מעוררת התפעלות שסימנה את תחילתו של מסע צבעוני ומרתק.
כצעד ראשון ביקרה אישה אחת אצל מדקר סיני. המדקר בהה בה באימה ואז הסביר שנקודת הדיקור המתאימה נמצאת כמובן בבטן, בערך במרכז החור, ולכן הטיפול עלול להיות לא יעיל. אמנם יש נקודה אחרת, מתאימה קצת פחות, בדיוק במרכז החלק שמפריד בין הנחיריים, אך מכיוון שעדיין לא נתקל במקרה כזה, לא ברור לו אם הטיפול ישפיע על החור לטובה או לרעה. אישה אחת החליטה לוותר על התענוג המפוקפק ולהמשיך למטפל הבא ברשימה.
ההתמחות של המטפל הבא, שהיה בעצם מטפלת, הייתה טיפול בעשבי מרפא. כשאישה אחת הראתה לה את החור שלה, שבינתיים גדל קצת כאילו הוא נהנה מהמסע המרתק, המרפאה הנהנה בראשה והחלה לשלוף שקיקי עור בגדלים ובצבעים שונים ולהריח את תכולתם. לאחר חיטוט ארוך שכלל הנהונים רבים, תנועות ידיים נרגשות וצקצוקי לשון, הרכיבה המרפאה תערובת עם ריח אקזוטי וביקשה מאישה אחת לחלוט מהתערובת תה ולשתות ממנו שלוש כפות ביום, לא עם האוכל.  היא הציעה לאישה אחת להתחיל עם הכף הראשונה מיד והוסיפה בהתלהבות שאין לה צל של ספק שיורגש שיפור מיידי.
אישה אחת חלטה מעט מן התערובת בקומקום קטן שעמד על הכיריים, מלא לדברי המרפאה ב"מים מבריאים ממעיינות מינראליים יחידים מסוגם בעולם! על חשבוני! אם תרצי בקבוק נוסף, עליך לשלם לי את הסכום הפעוט של 300$ לבקבוק חצי ליטר, או 595$ לליטר שלם". כשהתערובת בעבעה, אישה אחת נטלה כף, מילאה אותה בנוזל שריחו עמד בניגוד מוחלט לריחה המשכר של התערובת היבשה ובלעה את התה במהירות.
כאן התגלתה בעיה חדשה: הנוזל בעבע לאיטו מבין דפנות החור וטפטף על הרצפה. המרפאה נראתה לרגע כאילו היא נאבקת בדחף להקיא, אבל השתלטה על עצמה והצליחה להציע לאישה אחת בד כותנה אורגני לניגוב הנזילה. אישה אחת תהתה אם יכול להיות שהיא שמעה קולות הקאה מהוסים מכיוון החור, אבל החליטה להתעלם לעת עתה. היא שילמה למרפאה ויצאה מהחדר בלי השקיק של התערובת שנראה כעת מיותר לחלוטין.
אישה אחת המשיכה בנחישות מפתיעה אל השם הבא ברשימה. אחרי שיטוט בסמטאות קטנטנות, היא הצליחה למצוא את ביתה של מגדת העתידות הכי ידועה בארץ. אישה אחת נכנסה דרך פתח נמוך שעליו נתלו וילונות סגולים מעוטרים בחרוזים ומטבעות שקרקשו כשעברה בו. היא מצאה את עצמה בחדר נמוך מאוד וכשהרימה את ראשה גילתה שהרושם נוצר על ידי רצועות בדים רחבות וססגוניות שנתלו במקביל לתקרה. בפינת החדר ישבה אישה לבושה כצוענייה. למען האמת, אישה אחת מעולם לא פגשה צוענייה, אך היה נראה לה שכך צועניות נוהגות להיראות.
אישה אחת קרבה אל האישה והתיישבה על הכריות שהיו מוטלות מעברו השני של השולחן הנמוך. המגדת, שטענה לשם המפתיע ע. טובה, נטלה את כף יד של אישה אחת והתבוננה בה ממושכות. לאחר זמן שנראה לאישה אחת כנצח, אמרה המגדת שיש לאישה אחת חור בבטן. אישה אחת החניקה צחקוק היסטרי, נלחמה רגע קצר בדחף לחזור על נאום ה-"מה באמת?" ואז התעשתה ואמרה לגברת עין שהיא יודעת שיש לה חור בבטן. גברת עין נראתה המומה לרגע ואז שאלה את אישה אחרת למה היא באה אליה אם כך. אישה אחת ענתה לה שבדרך כלל אנשים שמגיעים למגדת עתידות, מצפים שיגידו להם עתידם ואז המגדת אמרה שלאור התביעות הרבות שחוותה, היא עוסקת כעת אך ורק באבחון והפנתה את תשומת ליבה של אישה אחת לאותיות הקטנות והסגולות שעל כרטיס הביקור שלה שהכריזו על היותה "מגדת עברים והווים". אישה אחת אספה בייאוש את תיקה ויצאה עם החור החוצה.

בתום החלק הזה של המסע, כבר היה החור גדול כל כך עד שאפשר היה להעביר דרכו אגרוף. למען האמת, אנשים רבים כל כך, ברובם זרים מוחלטים, נטלו לעצמם את החירות לנסות ולהעביר את אגרופיהם דרך החור. כאן התגלתה בעיה נוספת (מעבר לבעיה הנעוצה בעובדה שזרים מוחלטים תוחבים את אגרופיהם לחורים בגופך) הסתבר שהחור של אישה אחת אמנם נראה עביר, אך בפועל הוא מכוסה ברשת דקיקה וכמעט בלתי נראית שהייתה מורכבת ככל הנראה מעצבים. השערה זו לא הוכחה כמובן, כיון שאישה אחת, כזכור, סירבה להשתתף במחקרים על מהות החור, אבל  תגובת ההתקפלות המיידית וזעקות הכאב שלה בכל פעם שמישהו ניסה להעביר את אגרופו בחור, כמעט לא הותירו מקום לספק. אחרי מספר התנסויות מזעזעות שכאלה, שהתוצאה החיובית היחידה שלהם הייתה שאותם זרים מוחלטים כבר לא ידחפו אגרופים לחורים כלשהם, החליטה אישה אחת לגדר את החור ולתלות שלט המזהיר מפני נגיעה. מהלך זה אמנם פטר אותה כמעט לגמרי ממישושים לא רצויים, אך בהחלט הגדיל את כמות מבטי התמיהה שהיו נשלחים אליה במהלך טיול שגרתי ברחוב.

הסיפור הזה יכול היה, ללא ספק, להתארך על פני דפים רבים נוספים. הרי לא בכל יום פוגשים אישה אחת עם חור בבטן. ניתן היה לספר לכם על מצעד המקובלים, החוקרים והמרפאים שאישה אחת צעדה על פניהם ושחלקם אף ביקרו אותה מיוזמתם לאחר ששמעו על התופעה המוזרה. כולם כמובן הבטיחו פתרון וכולם כמובן נכשלו.
אפשר גם היה לתאר כיצד ניבעו סדקים סביב החור, עד שיום אחד אגרופו של זר שגם הגדר לא הרתיעה אותו, פירק את אישה אחת לרסיסים. יומיים חלפו עד שאישה אחת הצליחה להרכיב את כל גופה מחדש ולוודא שאף חלק אינו חסר (למעט איזור החור, כמובן) כשסיימה את מלאכת ההרכבה, מיספרה אישה אחת את כל החלקים שבה, כדי להקדים תרופה לאגרוף הבא.
ניתן היה להוסיף ולכתוב על אלפי אפיזודות ואנקדוטות משעשעות פחות ומשעשעות עוד פחות שעברו על אישה אחת והחור שלה. אבל לא על זה הסיפור. הסיפור הוא בסך הכל על אישה אחת שהיה לה חור בבטן. החור היה מטריד, לפעמים אפילו כואב. אבל מעל לכל- הוא פשוט היה שם.

ומדי פעם (לעיתים רחוקות אמנם, אבל לא פחות מפעם בחודשיים) אישה אחת התנחמה שזה  בסך הכול חור בבטן. אחרי הכול, זה יכול היה להיות חור בראש...
© כל הזכויות ליצירה שמורות לאמאל(ה)2!
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ד´ אב ה´תשס"ח  
ד´ אב ה´תשס"ח  
ריגשת אותי / אורח/ת בביכורים
ימלא ה' חסרונך
ה´ אב ה´תשס"ח  
את גדולה. זה חזק. / אורח/ת בביכורים
ה´ אב ה´תשס"ח  
אין מילים / אורח/ת בביכורים
ולך ...יש הרבה מילים!זה לוקח אותי לכל כך הרבה "מקומות",איזו עוצמת רגשות!!!אחד הסיפורים היותר אהובים עלי!
ה´ אב ה´תשס"ח  
אם כי המסר לא מספיק ברור עבורי, (הבנתי אותו, אבל לפי התגובות נראה שפספתי משהו יותר טוב.)

בכל מקרה, הכינוי שלך והשם של הסיפור הלכו נהדר ביחד, כאילו קראתי את השם והכינוי שלך אמר את מה שבאתי אני להגיד. מגניב.
ה´ אב ה´תשס"ח  
תודה. מצויין לקרוא כאלו דברים.
היו כמה מקומות שהפריעו לי ההדגשים שלך בכתב, וכמה מקומות שהיו חסרים לענ"ד פסיקים, אבל זה זניח בסיפור מהסוג הזה.

(אני עוד ארצה לחזור לכאן, בעז"ה.)
ה´ אב ה´תשס"ח  
ומטריד. הזכיר לי בכמה חלקים את ה"גלגול" של קפקא: 'אדם קם בבוקר ומגלה שהוא ג'וק'.

אני הבנתי שאת מתייחסת לתחושה מסויימת, הרגשה, סמפטום שכמעט כולם יכולים לראות אבל אף אחד לא יכול לטפל או לעזור.

לפעמים אני גם חש כך על עצמי, ואז אחרי זמן אני מזכיר לעצמי שזה באמת נסיון שדורש התמודדות עצמאית (עם הרבה תפילה כמובן.) וכל ענינו הוא שאף אחד לא יכול לעזור לי- חוץ מעצמי (גם אם כרגע גם אני לא יודע איך לעזור לעצמי)

ברכה, הצלחה וסיעתא דשמיא!

ה´ אב ה´תשס"ח  
כואב / אורח/ת בביכורים
תחושה קשה.כל-כך הרבה אנשים טפשים,מנצלים,פוגעים בגסות או בלי להרגיש.בלתי-נסבל וכואב להחריד.
ואיה הצדיק בסדום,או מישהו שקצת מבין!?
ליבי נחמץ ושורף מכאב!
ה´ אב ה´תשס"ח  
כתיבה נהדרת. זורם יופי, הומור במידה ובכלל- סיפור טוב.

נהניתי לקרוא.
(אולי בפילוספיה שמאחורי אתעמק מאוחר יותר:))

מה שכן, כדאי לשנות את הכותרת (על אף שהיא, ככל הנראה, מתמצת את הסיפור בצורה מופלאה.)
ה´ אב ה´תשס"ח  
שהצליחה להרכיב את עצמה מחדש.
לא כולן מצליחות.
ו´ אב ה´תשס"ח  
!איזו אשה עמידה / אורח/ת בביכורים
הזכיר לי סיפןר:
היה איש,שהיה לו חור בראש.והיה צריך לתקןו"טס" לרופא ראשים.אמר הלה:נכנס מפה,נתקן כמו שלימדוני,בע"ה-נקוה לטוב!צעד האיש באמונה ובטחון לקראת אותו תיקון.תודו-לא פשוט לתקן חור בראש.(ועוד ראש כמו שלו...)
בנאמנות ליוותה אותו אשתו,עד לריפוי.אלא שהיא,חששה מאד והתמלאה דמיונות מפחידים,עד שנהיה לה חור בנשמה.
אשה טובה ואכפתית,שראתה זאת,הציעה לה לגשת למי שמרפא חורים בנשמה.ידעה שצריך ולא הלכה.
הלך החור וגדל,והתמלא עוד המון תחושות הולכות וקשות,שאספה וגרדה,אולי מיום הוולדה.מאד קשה חור בנשמה.
מי שראה זאת-סובב ראשו הצידה,או עבר מדרכה,כדי לא להפגע,או ח"ו להדבק...
אישה,לעומת זאת,עמד לצידה,כסלע איתן,כל הזמן.
קשה מאד מאד לראות אשה עם חור בנשמה,במיוחד כשזו אשתך.אבל הוא היה איתה,בנאמנות הראויה להערצה!
גם אימה ואחותה עזרו וביקרו.פשוט היו שם בשבילה.גם מספר חברות אמיצות,באו לבקר ולעודד.כל אלו עזרו מאד מאד.
כשהבינה האשה,שהיא חייבת עזרה,פגשה עובדת סוציאלית מדהימה.זו עזרה לה להתבונן באומץ בחור,להכיר גבולותיו ואת כל מה שנצבר בו,לנקות ולסלק כאבים משם. ולאפשר לו להתמלא שוב ולהתרפא בעזרת הכוחות העצומים שהיו בה בנשמה.
יום אחד,או ימים אחדים,הבינה האשה,שעד ה"חורים"(שלה ושל בעלה),היא וגם הוא,לא ראו ולא הכירו המון דברים:את ה"ראש" של האיש והנשמה של האשה.
הם הרגישו שבורא עולם טלטל אותם חזק,חבט ראשו בנשמתה ואמר:לא הבנתם לבד!עכשיו תבינו!.
המכה- כאבה מאד מאד!
אבל מאז הם יודעים הרבה יותר,על אהבתם ונאמנותם,על יקר-החיים,ויותר מקודם,להתבונן ,להכיר ולהוקיר ולאהוב,ראשים ונשמות,של ילדיהם המתוקים.
הם גם רואים טוב יותר,אנשים סביבם ולמדו לכאוב ולהיות,קצת יותר,עם חורים ובעלי חורים,שונים ומשונים.
גם ברור להם וחד:גודל אצבע-אלוקים!
אברך אותך,שזה הסיפור,יהיה לך למשיב-נפש!
ו´ אב ה´תשס"ח  
סיפור כואב, / אורח/ת בביכורים
כתוב טוב.(רק שימי לב, בקעט בו כתבת על המגדת עתידות החלפת בטעות את *אישה אחת* ב*אישה אחרת*)
ו´ אב ה´תשס"ח  
כתוב משעשע,
הבנתי שיש כאן איזה מסר, אך לא הבינותי אותו...
ו´ אב ה´תשס"ח  
על הקריאה,
התגובות
והמילים החמות.

שימחתם בהחלט

(יסמין- למה לשנות את הכותרת?
אורחת- תודה על הסבת תשומת הלב לשגיאה, המקלדת שלי לא מיטיבה איתי. יתוקן בהזדמנות בעז"ה)
י´ אב ה´תשס"ח  
|מוס חלבי ווירטולי| / אורח/ת בביכורים
אשתו של ארגמון ובעלה.
י´ אב ה´תשס"ח  
*וויר / אורח/ת בביכורים
י´ אב ה´תשס"ח  
קבלי מוס ווירטואלי / אורח/ת בביכורים
י"ב תשרי ה´תשס"ט  
ושיש אנשים שמנצלים כאבים של אחרים בשביל להרוויח סכומי עתק.
י"ב תשרי ה´תשס"ט  
לאישה אחת היה מה לומר, ודרך מאלפת לומר זאת....

כל הכבוד! סיפור שלקח אותי להרבה מחשבות שהתחדדו, עוד אשוב לקרוא פה.
כ"ה חשון ה´תש"ע  
כל כך אהבתי, כל כך משקף את ההרגשה, כל כך חד.
גם אשתי ואני מחכים, ולפעמים נדמה שהחור הוא תכונה מדבקת, גם לגבר מסתכלים על הבטן...
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד