בנושא
בכרם
חדשות
 
המדריך הקצר על התגובות בביכורים / חסידות_שמרל
בביכורים מאז י"א תמוז ה´תשס"ו


המדריך המקוצר על התגובות בביכורים

שלום לכולם.
רבים הם הכותבים אשר מקבלים מספר תגובות מצומצמות אם בכלל, ולכן יש צורך להבין את אותו הראש של אותו מגיב מגניב , היינו - דע את האויב.
 
 

 הכותרת

 אכן שמתם לב כתבנו כותרת, מסתבר שישנה תופעה שכזו במערכת ביכורים הדורשת כותרת לתגובותיך, ככל הנראה התכוונו במערכת שהכותרת תרמוז על הנושא הרמוז בפנים, או סתם תביע התפעלות.ועתה למעט פרקטיקה, אמנם ישמע זה מפליא מאוד, אבל למרות שזה נראה שלב פשוט אין הדבר קל בכלל.
בדרך כלל אם מגיבים, או כותבים במצב רוח טוב ונדיב במיוחד ייכתב משהו שנכתב (אני לא יכול לכתוב "שנשמע כמו") כמו:
"ואווו שיווווו", "הדהמת אותי", "הזלתי דמעה" , "יפה מאוד" , "יצירתי ביותר" ו"שכחתי סיר על האש" וגם "יש לי צרבת".
 האנשים היותר מפרגנים יכתבו דברים כמו:
"כולם להיכנס" ויוסיפו עוד מאות סימני קריאה וסמיילים ארורים!!! (ולא כאן המקום להזכיר את  אותם סמיילים מקוללים),"ממולץ בואו" והתגובה הכל כך מוכּרת ולא ממש מוכרת ("מוכר" כמו מוכר ארטישוקים): "הוא גנב לי את הרעיון!"

אז כמו שאמרתי, לעיתים נראה שהמלאי של התגובות כותרת מצומצם מאוד,
עקב כך רבים הם האנשים אשר נוטים בשלב מסויים להתייאש מלכתוב עוד, כי עם כל הכבוד, [ ואני אדגיש ואגדיל את זה בשביל האפקט ]
גם כדי להגיב צריך וואחד יצירתיות [אוי אוי הדרמה האנושית, רגע אולי בעצם אני אעשה את זה בצבע ובכתב מוטה כדי לתת לדבר דרמה רבה יותר]
גם כדי להגיב צריך וואחד יצירתיות[נראה לי יותר טוב אבל עדיין אולי איזה קו תחתון יוסיף איזה ניחוח]גם כדי להגיב צריך וואחד יצירתיות

[אוקי המסר הובן זה לא סדנה של מעבד תמלילים]
  כאלו אנשים רושמים ומגיבים על אחת, שתיים, שלוש, ארבע (סדרה הנדסית שכזו) ברצף ואז כשמסתכלים על התגובות האחרונות בצד שמאל (ככה זה לפחות אצלי במחשב...) רואים בערך עט (את) אוטו (אותו) הדוור (הדבר), ואז הם נתקעים, אין להם עוד מילי שבח כי כל מה שרואים בצד שמאל של המחשב (אצלי לפחות) זה "ואוו", "שיוו", "שיווארדי", "מדהים", "יפה", "מצויין" וזהו!! הם מתייאשים מעצמם נגמר להם מה לומר המחסן נגמר!!! במקרה הטוב הם ידרגו את היצירה בעילום שם במקרה הרע הם ינתקו את המחשב מהחשמל וינפצו אותו על השכנים המעצבנים.
ולכן

המדריך החתיך הביא מספר דוגמאות לתגובות שונות ומשונות כדי להעשיר את קו המחשבה של הקורא - הלא הוא המגיב.
מחסן מילים:
"נדהמתי לגלות" , "הופתעתי", "אני בשוק" , "אני בהלם" , "זה לא נורא" , "חבל מאוד" , "יש מה לשפר" , "אני יותר טוב", "אני לא בטוח בהרגשותי אך עם זאת אני מכוון רגשית לתבונה עמוקה יותר".הא! והשאר יזכר בדפי ההיסטוריה של ביכורים, נסו להיות יצרתיים.
ועתה נעבור הלאה

 התוכן

התוכן הוא החלק הפנימי של התגובה, אנשים מסויימים יעדיפו לכתוב כותרת בלבד ללא תוכן,  ואז היוצר המשווע לתגובות בעלות תוכן המהלל את יצירותיו פשוט ייתקל בריק גמור וביאוש!. אך לא כל המקרים כך לעיתים התוכן אומר בדיוק אותו הדבר כמו הכותרת לדוג´

כותרת: נהנתי נורא לקרוא
תוכן: נורא נהנתי לקורא (או בגרסה אחרת לגמרי)
תוכן אלטרנטיבי: לקורא נהנתי נורא.

אך לא כל ההודעות הן ככה. לעיתים התוכן הוא באמת שונה מהכותרת [!!! וסמיילים ארורים], למעשה מילה בכותרת כמו "ובכן..." - עשוייה להכיל בתוכה תוכן עשיר המספר את כל קורות המגיב עד לשלב זה של חייו המיוגעים בעמל כפיים נטול מע"מ.

המדריך ינסה להביא מספר תגובות המאופיינות לפי אישיות המגיב ואני אמשיך לתת דוגמאות תוך נסיון מענה קצר:

תורניות
אנשים מסויים שהם בקטע התורני יותר יחלקו מחמאות בסגנון הזה:
"יישכוייח", "אשרייך","מילים כדורבנות" , "שנזכה לכך כולנו", "ימותו הקנאים ימח שמם" ,"שתזכה/י להפיץ את האור ואת החושך נשבור" ועוד מילות חיזוק ומשפטים המלאים באמונה שלמה עליה השלמות, בדרך כלל הם יסיימו את דבריהם מתוך ציטוט של רבנים מפורסמים, או יחתמו במילים: "...בלה בלה בלה ונזכה לגאולה שלמה"  (אמן).

ספרותיות רגשית פיזית
אנשים מסויימים ינסו להעביר באופן ספרותי את תגובותיהם הרגשיות והפיזיות תוך כדי תאור מדוע הרגישו כך כתוצאה מקריאת הסיפור:
"בשל כאבי הרב הנני מזדהה עם סיפורך", "כואב לי הפה מרוב החיוך" ,"כואב לי הגב כי נפלתי על הרצפה מצחוק" ,"התקשרנו לאינסטלטור כי בכיתי ויש הצפה" וגם כמובן המשפט המוכר :
" יש לי פריחה בבטן ואני מרגישה שיעול עדין עם כיחכוח ומחושים בגרון", במקרה האחרון יש להתייעץ עם הרופא לפני השימוש.

  התגובות המקצועיות

מספר אנשים מסתבר, באמת מבינים מה הם עושים (הא?!), לכן תגובות שונות של אנשים שכאלו ישמעו כמו:
"בבית השלישי חסר האפקט של הריאקציה בין הקונפילקט המרכזי של הדמות לבין הדילמה המזערית המופיעה במונולוג" (??????)
-או תגובות לשיר
"המקצב הלירי שלך צולע כמו שהביג בן רוקד סלסלה" (!!!!!!!!)
-או ליצירת סאונד
"יש הרבה טריבל עם דישטרובשן אצלך " (!!!!!!!!!???????????????!!!!!!!!!!)

דרך אגב שתגובות אלו מביאות אותי לנושא הבא:
תגובות רעות ומבאסות כמעט עד כדי ביתוק המחשב לשניים, או במילים אחרות: "ביקורת בונה"!

עקרונית, מערכת המדריך ממליצה: כל מי שיכתוב לכם "הסיפור יפה אבל..." כבר אז ממולץ לרשום את כתובת המגיב ולהזמין משאית בעלת מטען חורג עם נהג שיכור במיוחד שיטפל בעניין.
אך אם בכל זאת קראתם את הביקורת הבונה הכי חשוב, אל תשברו, גם הסיפורים של פיקאסו לא היו משהו (רגע זה לא הצייר ההוא?, אהה... אה לא משנה)
נסו באמת לראות אולי יש טעם בביקורת ה"בונה", ת'אמת אם זכיתם לביקורות אז גם ביקורת בונה היא חשובה מאוד, ניתן להמשיל ביקורות "שכיף לשמוע" לצד הרך של הלחם וביקורת בונה כקשה של הלחם, ומה לעשות- את שניהם בדרך כלל אוכלים, אלא אם כן מישהו סובל מ "פריחה בבטן ושיעול עדין עם כיחכוח ומחושים בגרון".
אמנם יש ביקורת בונה עם קצת קנאות בה, אבל באנו לבנות ולהיבנות וכל השטויות האלו. לא להתבאס אני חוזר לא להתבאס- ללמוד.

התגובות הפחות מספקות תיאור מצב: נגיד שעבדתם שנתיים, על יצירה ויזואלית שלכם חודשים, שעות של עבודה על שיר מדהים ובסוף כל מה שאתם מקבלים:"זה יפה", "הצבעים יפים", "מאיזה אתר הורדת את התמונה"  אכן הדבר מעיק וגורם לדיכאון קל עד קשה בסולם ריכטר.אין מה לעשות יש גם ימים כאלו , אך אל דאגה תמיד ניתן לסמוך על תיאוריית הארכיאולוגים. תיאוריית הארכיאלוגים בואו נניח שבשל אי יציבות כדור הארץ כיום, נגיד אפקט החממה, מעצמות העל עם השאיפה לגרעין, או סתם הרבה מאוד ג'וקים. עלול להיות מצב בו חומר רב יאבד וזכרונות הדורות יאבדו, אך למרבה הפלא חוקרים מהאלף הבא הצליחו למצוא מחשב המשמש כשרת ביכורים שבשל הזמן הרב ניזוק כולו אך עדיין מסוגל להציג יצירה בודדות אחת הלא היא, היצירה שלכם כמובן!!!!! נסו לשער כמה יהיה שוווה קישקוש אפילו קטן ולא רצוני לבני האלף הבא, או בכלל איך ינתחו את הפסיכו אנליזה של בני האלף הקודם ממשפט כמו : "אכלתי המבורגר, אני אוהב גם שוקלד" (מתוך הרהור, ונוסיף שאם היה זה הייקו , אין ספק שהדור הבא יפצח בפריצת דרך טכנולגית מדהימה). עוד נקודה שצריך להבין בתיאוריית הארכיאולוגים, ציירים מפורסמים בדור ההוא זכו להכרה עולמית רק אחרי מותם, מרבית חייהם הם מכרו ציור ששוה מליונים כיום בכמה דולרים אז (בהנחה שהדולר היה קיים אז), אני לא אומר שצריך להתייאש רק אומר שסך הכל צריך לקבל קנה מידה מממש רחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחב יותר וזהו תהיו אופטימיים, ומי יודע אולי תהיו ליאונרדו הבא (לא ההוא מצבי הנינג'ה),
ולנושא האחרון במדריך המביך:

פרובוקציות

לעיתים המשורר עצמו מנסה להגיב ליצירה שלו בצורה אנונימית - זאת אומרת הוא מופיע כאורח במערכת, ואז הוא רושם משפט כמו "שיוווו מזמן לא קראתי סיפור כזה טוב" על מנת שאולי איזה גולש אדיש סוף סוף בסיפורו ירגיש, יש גם נוסחים בוטים יותר כמו "כנסו לפה" והכול.
יש את אקט הייאוש שמופיע לפעמים ואומר:
"למה אף אחד לא מגיב לי", וכשמצב כזה מגיע- חבל לכל הצדדים, שוב לזכור- אל תתיאשו, אני בטוח שהכול יגיע עם הזמן הסבלנות והתקציב עתיר האפסים אותו תקבלו.
ואתם הקוראים הגיבו ככל שתוכלו ביצירתיות אם לא אז לפחות באיזה מילות עידוד במייל וכך תשאו את דגל היצירה הלאה, בלה בלה בלה ותזכו לגאולה שלמה (אמן), אך שוב יוצרים מדוכדכים זכרו כי רבות הן היצירות ולכן קשה למצוא זמן לכל כך הרבה יצירות, סובלנות .

לסיום:יש עוד הרבה נושאים אבל קצרו פסי הגלילה מלהושיע, והשעה גם היא נאה ומשובחת וקולה נאה. ולכן מגיע פס הגלילה לסוף, לא התכוונתי להעליב אף אחד חלילה ולא התכוונתי לפגוע באף אחד אני מקבל תגובות (במייל חוץ מביצירות) אם ההודעה פוגעת או תגובות הארות והערות, אם מישהו רושם ביקורת בונה שירשום בבקשה גם את כתובת ביתו רק ליתר ביטחון
let it shmerl
כל הבאסה בניווטים- עמי ותמי.סוף.

ביכורים ביקורת הומור מדריך תגובות

© כל הזכויות ליצירה שמורות לחסידות_שמרל
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"א תמוז ה´תשס"ו  
י"א תמוז ה´תשס"ו  
אני חושב ש...
כדאי תמיד לתת ביקורת בונה בצורה ראויה
י"א תמוז ה´תשס"ו  
אתה חפרן!! חפרן רציני.
א. ש לך שגיאות כתיב. כן, גם כאלה לא מכוונות.
ב. גזרת אותי לגזרים מצחוק.
ג. זה היה כתוב קצת מעצבן וקצת ארוך, אבל חימשתי, כי המטרה הושגה.
ד. מה היה ד'? שכחתי. אה, נזכרתי, רציתי לומר שלא חייבים לכתוב תוכן. כמו בתגובה הנוכחית.
ה. היה עדיף לו היית מקטין טיפונת את הפו
י"א תמוז ה´תשס"ו  
נט ועושה רווח של שורה וחצי.
ו. תוסיף קטיגוריה של "המגיב הקולקטיבי" שמגיב כמוני, עם המון סעיפים מעיקים.
ז. באהבת העם והארץ.
ח.
י"א תמוז ה´תשס"ו  

וואו, אני בהלם, מדהים, מרגש, -היה עוד משהו בקטגוריה הנ"ל?!
הצחקת אותי.
שבת שלום.
י"א תמוז ה´תשס"ו  
טוב, נו, מישהו היה חייב, לא?

אתה הבנאדם הראשון שמבקש ממני כתובת... (מסמיק... טוב, נו, אז לא...)
י"ב תמוז ה´תשס"ו  
יש לי פריחה בבטן ושיעול עדין עם כיחכוח ומחושים בגרון...
בקיצור, היה מצחיק
י"ב תמוז ה´תשס"ו  
י"ב תמוז ה´תשס"ו  
בכל מקרה (תגובתי נקטעה אז אני ממשיכה מפה), אני משתדלת לתת את הכבוד הראוי לכל יצירה שאני קוראת או מתרשמת ממנה במראה (אם מדובר בתמונה או ציור. אני אוהבת להגיב במקצועיות, בכבוד וגם מעט יישר כוח אף פעם לא מזיק. מתי שאין לי זמן לתת את מלוא תשומת הלב ליצירה בשל לימודי הדוקטורט שלי שדורשים השקעה מרובה, אני
י"ב תמוז ה´תשס"ו  
פשוט לא מגיבה באותו הזמן ומחכה בסבלנות לזמן שאוכל להגיב. יישר כוח!!! כתוב ביצירתיות, בכנות ובאלגנטיות. הוספתי למועדפים...
י"ב תמוז ה´תשס"ו  
חמוד מאוד. האמת? ציפיתי לחפירה טיפה יותר עמוקה (מבחינה רעיונית-תוכנית). אבל יצא קטע בהחלט לא רע (התעוזה לכתוב ביקורת בונה היא כי אין כניסה למשאיות ברחוב בו אני גרה. והנה מילאתי גם את הקריטריון של כתיבת כל קורות המגיב).
אה, וכמובן שהכי פשוט זה בלי כותרת.
י"ג תמוז ה´תשס"ו  
עכשיו אני צריך רק להשתכר ולעשות רשיון נהיגה צד ג' או להיפך מוהא הא הא הא הא
י"ג תמוז ה´תשס"ו  
וכמו שאמרה ביקי - היה אפשר להרחיב עוד את הבדיחה, כי יש עוד המון סוגי תגובות...היה על זה פעם שרשור חמוד כזה, של תגובות ומה שבאמת עומד מאחוריהן.
נניח: "אהבתי במיוחד את המילה השניה בשורה השלישית" שפירושה: "אחי, זבל של יצירה, אבל הייתי חייב למצוא משהו טוב להגיד כדי לא להעליב..."
וכו' וכו'.
י"ג תמוז ה´תשס"ו  
>
י"ח תמוז ה´תשס"ו  
מסכימה עם בקעת גינוסר ואחד הנוודים
(ואפשר להוסיף גם על אלה שמסכימים עם התגובות הקודמות, ולא כותבים כותרת, ומחמשים ומעדיפים..)
חימשתי והעדפתי!
חח..
שבת שלום!
י"ח תמוז ה´תשס"ו  
קרעת אותי,לגמרי!!!חח,שבת שלום
י"ח תמוז ה´תשס"ו  
נהג שיכור על פומ"ה זה בסדר?
ורפאליס"ט שיכור? - פשוט את שניהם אני יכול לארגן לך......
מאד נהניתי - קלע בול למשהו שדיברנו עליו לפני כמה חודשים....

בכל מקרה:
כל הבאסה במת"ש - הצוללת דקר
כל הבאסה במסעות - משה רבינו
כל הבאסה בשיפצורים - מייקל ג'קסון
כל הבאסה בשביזות יום א - לאה
י"ח תמוז ה´תשס"ו  
רבין
י"ח תמוז ה´תשס"ו  
י"ח טבת ה´תשס"ז  
י"ח טבת ה´תשס"ז  
הקטע שלך העלה בי חיוך.
אבל יותר מזה אהבתי שמאחר והקטע עוסק בתגובות כל המגיבים השתדלו להגיב בצורה יצירתית ובכך להראות את שנינותם כי רבה...:)
י"ח טבת ה´תשס"ז  
רגשית לתבונה עמוקה יותר

יש לי פריחה בבטן ואני מרגיש שיעול עדין עם כיחכוח ומחושים בגרון.


ולכן תקבל 5;)


נהנתי!
ט"ז ניסן ה´תשס"ז  
אביחי- חולה עליך!

הערה קטנה:
עקרונית, כדי שיהיה יותר נוח לעיניים ולא ארצה לדלג כל פעם אל השורה הבאה, כדאי לא למרכז, אלא ליישר לימין, ולהשאיר את המרכוז למשפטי מפתח.

מצחיק שנון ומקורי, כמו שרק אתה עושה מאז ומתמיד..

האיש מהיחידה ממול, שאף פעם לא נמצא. (ר"מ)
י"ז ניסן ה´תשס"ז  
הרגע הצטרפתי לאותם אלה שמעדיפים לדרג באילום שם.
זה אף פעם לא קורה לי אבל הייתי חייבת,
רגע- בעצם לא!
טוב למה אני חופרת... פשוט היה מצחיק.
תותח, משו.

"מועדים לשמחה חגים וזמנים לששון..."
אבל אין לי פריחה וכחכוח קל בגרון (או משו כזה...)

יפה יפה, חג שמח.
י"ז ניסן ה´תשס"ז  
עכשיו תעשה פה אנליזה שלמה לכל תגובה...קודם כל דוגרי זה נכון מה שכתבת יש דברים שממש זיהיתי..
חמוד מאוד..ומקורי..כל הכבוד על ההשקעה(מאיפה יש לך סבלנות לכתוב את כל זה..?)
נקרעתי מצחוק ואהבתי מאוד מאוד
י"ז ניסן ה´תשס"ז  
זה היה ארוך... / אורח/ת בביכורים
התלבטתי בכלל אם לכתוב תגובה, אבל לא יכולתי להשאר אדישה...
זה טוב!!!זה כלכך אמיתי ואני אפילו מוכנה להודות שהיו קטעים (אפילו הרבה) שנקרעתי מצחוק(...)
מצטערת אם (במקרה)התגובה לא מתאימה לדרישות......

ממלאת מקום שבדיוק התנתקה (ועמדה ללכת לישון...)
כ´ ניסן ה´תשס"ז  
המגיב הקרציה!
האחד שיכתוב לך תגובה באורך קילומטר, שבה מוזכרות כל שגיאות הכתיב שלך יחד עם הטעויות שלך בעברית תקנית, בתוספת חמש פסקאות של מדוע ולמה זה חשוב, פלוס כמה הערות רעיוניות, אח"כ ישכתב את כל היצירה מחדש בתגובה שלו כך שתדע בדיוק למה הוא התכוון, יוסיף שאם אתה רוצה עוד פרטים אפשר במסרישי. אה, וחוצמזה - היצירה מעולה. ממש באמת. ומכיוון שהגזמתי, נגמור עכשיו. כן, כן, אנשים, הכירו את המגיבים הלוקים בתסמונת השוורצה!
ב´ סיון ה´תשס"ח  
זה אדיר!!!!!

פשוט אי אפשר להפסיק לצחוק!!!!
כ"ו אייר ה´תשע"א  
תודה רבה (לגדי, נכון? לא סגורה על זה, אז אם זה לא הוא- אז למי שזה כן) שהשוותם את זה לקריאה (מלשון שווה לקרוא)...

חימוש! והרבה כאלה-
P-: P-: P-: P-: P-: P-: P-: P-: P-: P-: P-:

(ונא להעריך את המאמץ של הקלדת כל הסמיילים האלה!)
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד