בנושא
בכרם
חדשות
 
מגילת חרות ישראל - טיוטה ראשונית / חוטר גזע
בביכורים מאז כ"ט ניסן ה´תשס"ו

לאור הספקות המחלחלים סוף־סוף בקרב הציבור באשר לטיב המדינה הציונית ובעקבות ויכוחים סוערים בין חברי מנהיגות־יהודית, ניסחתי טיוטה ראשונית למגילת החירות של המדינה היהודית שתקום בב״א.

זו בעצם פרפראזה על מגילת העצמאות: http://www.knesset.gov.il/docs/heb/megilat.htm
בתור פרפראזה, הדברים דלעיל הם כמובן לא לגמרי מדוייקים ובוודאי לא משקפים את כל הדיונים שנערכו ושיוסיפו להיערך. אבל בתור טיוטה זו התחלה של דיון ובירור.

את הדברים שאפתי לנסח בצורה הצהרתית, כלומר עקרונית, כפי שראוי למגילה להיות. כמו כן ניסיתי לאזן בין עקרון השליחות לבין עקרון החירות: הם אינם מנוגדים זה לזה, אלא משלימים זה את זה, ודווקא משום כך צריך לתת לכל אחד מהם ביטוי מיוחד, אשר מכין את תפקידו של העקרון השני.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

מגילת חרות ישראל

טיוטה ראשונית

 

יואב־עקיבא ספיר

ניסן ה׳ תשס״ו

 

 

בהר סיני נוסד עם־ישראל. בו נתן לו הקב״ה את שליחותו הרוחנית, התרבותית והמדינית, את תורת האמת הנצחית, יסוד הצדק ומקור המוסר.

 

בתורת־ישראל ציווה הקב״ה את עם־ישראל לרשת את ארץ־ישראל, ומכח חיוב נצחי זה שמר לה עם־ישראל אמונים בכל הדורות ולא חדל מתפילה ומחתירה לקיים את המצוה, לנחול את הארץ ולכונן בה את בית הבחירה כמרכז רוחני לבריאה כולה.

 

מתוך ההבטחה האלוקית לישראל חתרו היהודים בכל דור ודור לקיים את שליחותם האלוקית בארצם. ובדורות האחרונים, ראשית צמיחת גאולתנו, הם נוחלים אותה בהמוניהם. חלוצים, מעפילים ולוחמים עזי־נפש יורשים את הארץ, גואלים קרקעות, יוצרים תרבות־אמת בלשון־הקודש ושואפים לתקן עולם במלכות ש-די.

 

בזכות השואה שנתחוללה על עם־ישראל, שם עם־ישראל קץ לגלות וחזר להיסטוריה על־ידי הקמת המדינה הציונית בשנת תש״ח. ואולם האידאולוגיה הציונית חתרה ללא לאות למחיקת הזהות היהודית ונלחמה באלימות חסרת מעצורים ביהודים שסירבו להתבולל, על־מנת למנוע מעם־ישראל ללכת בדרך שליחותו האלוקית. המדינה הציונית הוכיחה מחדש, כי הגיעה העת להענות לציווי האלוקי ולהקים מדינה יהודית ברחבי ארץ־ישראל, שבירתה עיה״ק ירושלים ובמרכזה בית־הבחירה.

 

ועל כן אנו מכריזים בזאת על קווי־היסוד של המדינה היהודית:

 

המדינה היהודית תהא מושתתת על ערכי המוסר והצדק של תורת־ישראל ומחויבת להגשמת שליחותו של עם־ישראל לתיקון עולם במלכות ש־די.

 

המדינה היהודית תבטיח את שיבתו המלאה של עם־ישראל לארצו ותהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות, ככתוב: ״וָאֶשָּׂא אֶתְכֶם עַל כַּנְפֵי נְשָׁרִים וָאָבִא אֶתְכֶם אֵלָי״. המדינה היהודית תבטיח את שיבתה המלאה של ארץ־ישראל לעמה ותעודד התנחלות של יהודים בכל מרחביה, ככתוב: ״לְזַרְעֲךָ נָתַתִּי אֶת הָאָרֶץ הַזֹּאת מִנְּהַר מִצְרַיִם עַד הַנָּהָר הַגָּדֹל נְהַר פְּרָת״.

 

המדינה היהודית תשקוד על פיתוח התרבות היהודית לטובת הבריאה כולה, ״כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ד׳ מִירוּשָׁלִָם״. המדינה היהודית תפיץ את המוסר והצדק האלוקיים של תורת־ישראל בקרב כל יושבי תבל, ככתוב: ״אֲנִי ד׳ קְרָאתִיךָ בְצֶדֶק וְאַחְזֵק בְּיָדֶךָ, וְאֶצָּרְךָ וְאֶתֶּנְךָ לִבְרִית עָם, לְאוֹר גּוֹיִם״. המדינה היהודית תקים בירושלים בית־דין תורני לבני־נח, אשר ״יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים״.

 

המדינה היהודית תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל יהודי העולם: לכל יהודי יהיה קול אחד בכנסת־ישראל. המדינה היהודית תאפשר דיון פתוח בין כל היהודים בכל הנושאים העומדים על הפרק מעת לעת. חוקי המדינה היהודית יקבעו באורח חופשי על ידי כלל־ישראל ובלבד שלא יהיו מנוגדים לתורת־ישראל. בשאלות הלכתיות ובמקרי מחלוקת יכריע בית־דין גדול של ע״א תלמידי־חכמים לפי דיני תורת־ישראל.

 

המדינה היהודית תשקוד על הפצת עקרון חרות הפרט בכלכלה, בפלילים, בתקשורת, בחינוך ובכל שאר תחומי החיים של עם־ישראל. צבא־ישראל יושתת על מתנדבים יהודים גיבורי־חיל, ככתוב: ״מִי הָאִישׁ הַיָּרֵא וְרַךְ הַלֵּבָב, יֵלֵךְ וְיָשֹׁב לְבֵיתוֹ.״ המדינה היהודית תתערב כמה שפחות בחיי היהודים, תשמור על כבודם ועל קניינם ותהווה דוגמא ומופת של מדינה חופשית לכל עמי תבל.

 

המדינה היהודית תהיה מוכוונת לעליתם בקודש של כל בני־ישראל, על־מנת לאפשר להם תשובה מאהבה. המדינה היהודית קוראת לכל יהודי באשר הוא למלא את חלקו, לפי מיטב הבנתו וחובת לבבו, בשליחותם האלוקית של ישראל –

 

לתקן עולם במלכות ש-די

 יום העצמאות

© כל הזכויות ליצירה שמורות לחוטר גזע
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
ל´ ניסן ה´תשס"ו  
אני לא מבין בצורך במגילה כזאת באשר היא כולה תפיסה דתית ואינה מאפשרת לצרף ציבורים אחרים אליה. אם זו מגילה למדינה דתית אין אף צורך בה, השליחות האלוקית עליה אתה כותב אינה תלויה במגילה כזו או אחרת...
הצורך המקורי במגילת עצמאות נבע מהרצון לאחד כמה שיותר פלגים שונים בעם סביב אותה מטרה... החזרה הבלתי פו
ל´ ניסן ה´תשס"ו  
סקת על "שליחות אלוקית" הופכת את המסמך הזה ללא יותר מחירבוש דברים שנכתבו כבר... ולהשתמש בהם להעצמת הרגש שהם יוצרים בציבור מסוים...
בתור יצירה זה יכול להיות משעשע ובתור משהו רציני לדעתי רק שגעון גדלות מכיוון שאין בה שום חידוש.
ל´ ניסן ה´תשס"ו  
לא אמורה להיות מבוססת על שקרים.

ראשית, עם ישראל לא חתר במשך השנים להגשים את שליחותו האלוקית בארץ ישראל. נהפוך הוא, למעט יחידי סגולה, יהודים נמנעו, בשם הדת, מלעלות לארץ. רק הציונים שאתה יוצא נגדם בחירוף נפש שכזה, הם שהוציאו את עם ישראל מתרדמתו ודחפו אותו לקום ולחזור לארצו.

צריך לזכור גם
ל´ ניסן ה´תשס"ו  
צריך לזכור גם, שאותם ציונים חילונים, שאתה כל נהנה להשמיץ במגילתך, הם אלה שהקימו את המדינה, בלשון הקודש, במסירות ובחירוף נפש למען כלל עם ישראל
ל´ ניסן ה´תשס"ו  
אם תרשה לי להוסיף עוד הערה סמנטית:

לי באופן אישי קשה לקבל כל משפט המתחיל במילים "בזכות השואה". המילים הללו פשוט מעבירות בי חלחלה
ל´ ניסן ה´תשס"ו  
לסיום, הרשה לי להציע לך לעיין ביצירתי "יענקל"
http://www.kipa.co.il/bikorim/show_art.asp?id=23529

אולי זו תיתן לך פרספקטיבה קצת שונה על מה שאתה מכנה "המדינה הציונית" ואילו אני מכנה, באהבה גדולה, "מדינת ישראל.
א´ אייר ה´תשס"ו  
לגבי הציונות - אין שום ספק כלל שהיא היתה הדבר הנכון ביותר באותו הדור. אבל כמו בכל תהליך דיאלקטי, בדור הזה הציונות הפכה לסכנה הגדולה ביותר המאיימת על עם ישראל, הן מצד הקיום הפיזי והן מצד מימוש שליחותו. המטרה המוצהרת של הציונות - להיות עם ככל הגויים, כלומר אמנציפציה של היהדות בכללותה - מגיעה בדור הזה
א´ אייר ה´תשס"ו  
לכלל מימוש בפועל. החוכמה היא לדעת לזהות את השלב שבו משהו נחוץ הופך למזיק, וצריך להתקדם לשלב הבא.

לגבי השליחות וכו׳ - אין ספק שיש הרבה מה לתקן בטיוטה הזו ואתה מוזמן לעשות זאת. הכוונה היא להציב אלטרנטיבה רעיונית ליאוש הפושט בכל לאור החדלון הציוני. הלוואי ועוד הרבה יהודים יכתבו הרבה הצעות למגילות כאלה.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד