המלצת העורכים
בנושא
בכרם
חדשות
 
ביניישים בחלל פרק ו עמ´ ב- חלק 13 / חסידות_שמרל
בביכורים מאז כ"ד טבת ה´תשס"ו

 

בס"ד

ביניישים בחלל - space bynish (בלע"ז)

פרק ו עמ' ב' (חלק הבר מצווה - 13)


ולהלן תקצירון:

ברקאי  הבייניש החללי המשיך בקרב נגד צי החלליות החומריות בראשות הקיסר הנורא נמרוד אפיקרוסוס, הרב מיזונטרופביץ' ואפי שהם רבו של ברקאי ועובדות נקיון לשעבר, אשר בעברם היו אנשים ותודעתם שוגרה לתוך מחשב, שוגרו לתוך מחשב ספינת האויב החזקה " LO-מאמין" ומפקדה הצעיר והמוכשר אדגו , לאחר זמן קצר הצליח הרב ליצור קשר עם אדגו והחל לדבר איתו על יהדותו. יאצק הרובוט היקה הסורג, היה בניסיון היחלצות מכדור מסיבות ענק החילונר הטאקטי כאשר עמדו לטוס אל השמדה מוחלטת ממערכת הנשק העוצמתית של הכוכב "לא צנוע".

הנביא האפילפטי חזו הפליא לעשות בזמן שהחל לשגר צנצנות לעבר חלליות האויב בעודו נמצא על ספינתו של ברקאי "הטיש המעופף". הקרב דעך ואפילו לאחר תגבורות מישיבת החלל מיר 9000 עדיין נחלו הכוחות המגינים על כדור הארץ תבוסה, בהפוגה האחרונה רק "הטיש המעופף" של ברקאי, "ישיבת החלל מיר 9000" בראשות הרב גדולסבבוסקי ו"מטאטרון" של שרת הישיבה "אש תורנית" זבולגון, נשארו מתפקודות, אל מולם ניצבו מאות חלליות החומריים . הרב גדולסבבוסקי פנה אל ברקאי בצער ואמר "אולי כדאי שנודיע לתושבי כדור הארץ על הכניעה לחומריים"."ברקאי תחבוט לי בראש". פנה חזו אל ברקאי בעודו רץ לעברו.

"מה? למרות שזה נשמע הצעה נורא מפתה אני מעדיף לוותר" השיב.

-"אתה לא מבין, אני חייב לאבד את ההכרה שוב"

-"חזו יהיה לך המון זמן לאבד את ההכרה כשנהיה בשבי החומריים, אתה מפריע לי להכריז על כניעה."

-"ברקאי , יש לי פתרון שיציל את כולנו אתה חייב להרביץ לי בראש. בזמן שאני אהיה מחוסר הכרה אתה תצטרך לעכב את כולם לשעה זה הכול, סמוך עלי". חזו נתן לברקאי מחבת מתכת גדולה.

"לא חזו אני לא הולך להרביץ לך, תעזוב."

-"רק קצת? נו בבקשה חבטה אחת" הפציר חזו.

-"בשום פנים ואופן לא"

"אתה לא מבין ברקאי זה הסיכוי היחיד שלנו , רק חבטה קטנה בבקשה תדפוק לי משהו בראש בבקשה,בבקשה בבקשה? ."

"טוב בסדר חבטה קטנה."

בוייאנג.

 חזו נראה עדיין עומד על רגליו

"אתה מרביץ כמו בת, איך אפשר לאבד את ההכרה ממכה כזו." התריס.

בואיינג

חבט ברקאי בשנית

"לא, מצטער אבל אני עדיין ערני, אם כי יש לי כאב ראש קטן ,מה דעתך להשתדל יותר?"

-"חזו עזוב את זה, אין לי מצב רוח הכול הלך"

-"אתה רואה אתה לוזר, אתה מפסידן , אין לך כוח להתאמץ בשביל משהו , יש לך איזה שהיא תקווה ואתה לא מנסה אותה...", ברקאי נראה די עצבני אך חזו המשיך

"..אתה לא יודע להטיס את הספינה אתה בקושי מבין משהו בגמרא אין לך חולצה משובצת ועט בכיס ואתה קורא לעצמך בייניש?" עתה ברקאי נראה בהחלט זעום.

בואיינג באויינג בואיינג בואיינג בואיינג .

 חזו הסתכל על ברקאי ,

"הא! ידעתי שזה יעבוד" , הוא קרס ונפל.

ברקאי ידע כי עליו לעכב את החומריים בשעה.

הוא פנה למערכת הקשר, קורא לקיסר נמרוד אפיקורסוס, התמונה נראתה מיד נמרוד נראה כיושב על כסא ניצחון לבוש בכובע נוצתי ומחודד בזמן שרובוט מצייר את דיוקנו.

"מר אפיקורסוס, לפני שאכריז על הכניעה, עלי לשאת נאום לאנשי כדור הארץ , לפחות בפעם האחרונה מחללית של ביינשים"

אווווו איזה חמוד", מלמל הרובוט שהיה שקוע בלצייר את אפיקורסוס.

בסדר גמור אמר נמרוד , מי כמוני מבין בחשיבותו של הנאום וההיסטוריה אתה ראשי לדבר כאוות נפשך - בייניש.

*****

 

מאות אנשים יצאו לרחובות להתבונן בפשקוולים הדיגיטאלים, מסתבר כי הדיווחים על הלחימה הגיעו לכדור הארץ, רבים ישבו עם ספרי תהילים ולמדו להצלחת מגני כדור הארץ, אחרים חבשו קמיעות מוזרים וביצעו תיקונים שונים, בשלב זה נראה היה כי הקרב הופסד, רבים החלו לובשי שק וקוראים קינות, מספר קופים אף פילו כינים. מנהיגי העולם בלשכתם היו עסוקים בהטחת האשמות איש ברעהו , הם גם לא הבינו מדוע הסטטיסטיקות שאמרו שהסכויים שתהיה מתקפה אפסיים היו שקריים.

דמותו של ברקאי נראתה בכל המסכים, על המסך בתוך ריבוע קטן הוצגו כל הצופים מכל מיני מקומות בכדור הארץ ומרבית מערכות הכוכבים בגאלקסיה. שידור הקרב היה אחד מהקרבות מרובי הרייטינג הגדולים ביותר ביקום, הקרב שודר אפילו במערכות הכוכבים שקבעו כי ניתן ללבוש גאטקעס בקיץ.

כמובן שמפער הזמנים הגדול שבחלל היו מספר מערכות שעדיין קראו קריאות שמחה על כל ספינת חומריים שהושבתה ,בזמן שאחרים נראו מבואסים לחלוטין מחכים בשקט לנאום הכניעה של ברקאי.

ברקאי הביט על כל הצופים במסכי ה"טיש המעופף", הם מצמצו לעברו, ז"א מי שהיה מסוגל למצמץ ,שכן ישנם זנים אשר יעדיפו להוציא את העין מהמקום ולהחזיר אותה מאשר למצמץ.

חזו אמר לו לעכב את הקרב למשך שעה, הוא טען שזו התקווה האחרונה ,הוא לא יכול לדעת האם מה שהעוף המוזר יעשה יעזור כנגד התבוסה הממשמשת ,לכן ידע כי עליו לתת נאום ואולי באמת נאום פרידה אמיתי, אך מה יאמר?, הוא חשב לומר משהו כמו" ואיי אכלנו אותה ואיי נדפקנו, יוווו הלך עלינו חבל לכם על הזמן!! תברחו! , לנטוש! לנטוש!, אסון!! אסון!!!" אבל הוא חשב שהתגובות לא יהיו מעודדות כל כך, אולי הוא בבדיחות הדעת יוכל להעביר את המסר ביותר קלילות, משהו כמו " הי, אתם יודעים מה ההגדרה של חג יהודי? -ניסו להרוג אותנו, לא הצליחו, בואו נאכל" ובזמן שישמעו קצת צחוקים מייד יוסיף "כנראה שהפעם זה לא חג" ואז הוא יסיף בחן רב "ואיי נדפקנו יוווו הלך עלינו חבל לכם על הזמן תברחו , לנטוש לנטוש, אסון! אסון!".

 לברקאי היה כמובן כיוון חשיבה אחר, תמיד הייתה האופציה שהוא יעביר איזה שיעור וידבר על כמה פסוקים ומדרשים, אם כי פסל את האופציה בגלל שלא היה לו זמן להכין מספיק דפי מקורות , "אם רק הייתי הרבי משמרל" מלמל , בשיעורי הרבי משמרל ששודרו ברדיו החללי היה הרב  מסוגל לקחת פסוק תמים ומיד להפכו למטעמים של חידושים ונקודות למחשבה תוך כדי התלהבות של אלפי חסידיו למשמע צרחותיו של הרב , גם ברקאי החזיק צנצנת רוק של הרבי משמרל שנאספה במהלך דרשה מרגשת ונמכרה במחיר סביר לזוג הצעיר- אף על פי שלא היה נשוי. ברקאי לא שם לב כי בהה דקה שלמה בכל האנשים הצופים בלי לומר מילה אחת הם בטח יחשבו שזה עיכוב בשל התשדורת החללית, בכל מקרה היה עליו להתחיל לומר משהו.

"בני כדור הארץ אמממ...ושאר החבר'ה, לפנינו תקופה חדשה ואיננה פשוטה, אנו עוברים ניסיון לא פשוט כלל ורק אם נדבוק באמת באמונתנו, נשרוד את הבאות עלינו..."

היצורים מגלקטיקאוס החלו מריעים וצוהלים ככל הנראה עכשיו הגיעו להם התמונות שעוד ספינה חומרית הושבתה, שאר הכוכבים הקרובים יותר רעמו בשתיקה.

"... המצב בכדור הארץ היה נפלא , לא היה מקום שלא הייתה בו ישיבה , אך אנחנו כנראה לקחנו את הדברים כמובנים מאליהם..."

ברקאי שם לב כי חזו מהמהם לעצמו משהו שנשמע כמו "פיש ", הזמן לא זז הוא בקושי הצליח לגרד חמש דקות, הנואמים המפורסמים היו מחכים מספר שניות בין משפט למשפט,מלבד האפקט המרדים שנוצר היו המילים מקבלות עומק אפילו אם היה הנואם אומר "אכלתי ארטיק בטעם אבטיח מלון" . ברקאי נקט בטקטיקה של נשימות ארוכות,  בין משפט למשפט ספר ברקאי בלב " אחד שמרל, שניים שמרל, שלוש שמרל" וכך המשיך ברקאי למרוח .

 

*****

 

"אוף איזה דרשה ארוכה והקול שלו כל כך מרדים, טען נמרוד מה עם ציור הניצחון שלי רובוט תראה לי בבקשה מה יצא?" אנפף נמרוד.

-"בבקשה אדוני הנה התמונה"

-"מה זה?!? אני ממש נמוך כאן, רובוט, אתה עושה ממני צחוק?" איים הקיסר.

"אבל ...זו תמונה שלך בגודל אמיתי"

-"לא אכפת לי תעשה אותי גדול יותר או שאתה תהיה קטן יותר מכפתור של חולצה המציינת לבוש מינמלי בלבד"

-"כן אדוני אני מיד מוריד לי עדכון יצירתיות". נמרוד חזר לעיסוקיו -הקיטורים, הקיסר החומרי לא סבל רגע אחד ללא שכיכב על איזה שהוא מסך  בין אם זה מסמך דוקומנטרי או תוכנית ראליטי חודרנית, יותר מזה הוא לא סבל שמישהו אחר מקבל את כל תשומת הלב התקשורתית.

"הוא מדבר כמעט שעה מה יש לו , הוא כבר סיכם את הקרב והודיע על כל קורות כדור הארץ הידועים, תירגם את הכול לסוהילית, והחל לספר על חייו שלו, כמה זמן לוקח להסביר לאנשים שהם נכנעים? אוף שייגמר כבר" קיטר.


*****

 

כאמור כמעט שעברה לה שעה, כמעט , ברקאי , נוטף בזיעה , הוא כרגע סיים לספר את כל קורות חייו, לא נשאר לו מה למרוח וכמעט שעברה שעה, כמעט, חזו הקיץ וצעק.

"ברקאי הם באים! הם באים!!"

"חזו אני באמצע נאום אתה לא רואה שאתה מפריע לי", בשקט יותר לחש: "חזו אני לא יודע כבר מה לומר סיפרתי להם הכול!,הי אתה יודע, זה יותר כיף מהפסיכולוג שלי, אבל מה אני אומר עכשיו? אין לי מה לספר עוד".

מכיוון המסכים שהציגו את היצורים מגלקטיקאוס נשמעו צעקות שבר , רק עתה קלטו את התמונה כי אנשי כדור הארץ נכנעים.

"אל תדאג  רק עוד כמה דקות ספורות , זוז מהמיקרופון , אני אמשיך". חזו העיף את ברקאי והחל לדבר לפני המסכים.

"בני כדור הארץ , הייתם אחלה!!!" פרצופים במסכים הרימו גבה ומחושים, אך חזו המשיך:

"ואתם עדיין שיגעון, האמונה שלכם היא עצומה וחזקה כדי שתיוושעו עתה כל מה שאתם צריכים הוא להמשיך ולהאמין, גם כשזה נראה לא אפשרי"

נראה היה כי משהו בדבריו של חזו נגע בליבותיהם ומכונות הגילוח של השומעים.  

"לא משנה מה יהיה הכול לטובה, תמיד, תמיד תדעו את זה ,הדרכים הם נסתרות ו...גם אההה. וגם... אתם יודעם אה... " חזו נתקע, בבית הספר לנבואה הצטיין בנבואות זעם אם כי בנוגע לשיעורי נבואות נחמה היה מבריזן די גדול , הוא הביט בברקאי ומרמז "מה עכשיו" , ברקאי אלתר מהר במיקרופון.

"אחי ואמממ... כל החבר'ה, אני רוצה לשמוע מכם מחיאות כפיים לכוכב שלנו!, לכוכב של בני כדור הארץ הלא חומריים, צהלות לכבוד כדור הארץ ואל תפסיקו, תנו את המחיאות של התקווה שלכם, זאת תהיה התפילה  שלנו, המחאה שלנו" הוא צעק  "כפיים!"

ממסך כדור הארץ נראו כל הצופים שקטים, ואז כף אחת נמחאה ולאחריה עוד כף, כטיפטוף של גשם החלו עוד כפות להצטרף, מתעצמות מטיפטופף לגשם ומגשם למבול, למעט גלקטיקאוס שהיו בתחילת נאומו של ברקאי, מחאו כולם כפיים הם מחאו בדמעות הם מחאו מכול הלב. המראה היה מרהיב והרעש היה עצום, מליארדי מחיאות כפיים בכל היקום, כמובן שהיו כמה מערכות אשר לא היו להם ידיים, מערכות שהיו להם שני מוחות באזור היידים ומערכות שבשבילם מחיאות ידיים פירושה הקללה הגדולה ביותר שניתן לאחל בחוקי הפיסיקה, ולכן אותן מערכות ביצעו את המקבילה למחיאות כפיים שהיא דפיקת הראש בחוזקה על השולחן שוב ושוב ושוב, המחיאות נמשכו עוד ועוד.

המחאות הפסקו כשעל המסך הופיע נמרוד אפיקורסוס, הוא נראה מוטרד נורא מכל תשומת הלב והמומנט המרגש.

"טוב מספיק כבר, הבנו את הרעיון, בלה בלה הפסדתם!,הא, זהו, הודעתם על הכניעה ועכשיו אנחנו נכניס את כל המוסדות המתירנים שלנו לכדור הארץ ונגרום לכם להתבוללות העצומה ביותר שיש הא הא הא. הביינישים נפלו! הגיע הזמן למתרינות. מוהא מוהא הא הא הא הא הא!" קצין בספינה העיר את תשומת לבו של נמרוד, נמרוד זעם.

"מה יש? למה אתה מפריע לי?"

"הקיסר יש משהו שאתה חייב לראות, נמרוד הסתכל במסכים עליהם הצביע הקצין , הוא נדהם, יותר מזה, נמרוד נשנק, המדבר היחיד  שיכול היה לומר היה:

"ג..ג...ג...ג....ג....ג..גפפפפ ...גפפפ..גפילטע פיש!"


*****

 

מתוך החלל החלו להגיח עשרות חלליות ענקיות, כל אחת הייתה כמעט בגודל של עשירית הירח, גוף הספינות היה עגלגל כקציצה ובצדדי הספינות היו סנפרים רבים, באזור מנועי הספינה היה מותקן זנב דג ענקי, היו אלו חלליותיהם של הגזע החזק והעוצמתי הגפילטע!.

 צי החומריים נראו כגרגר קטן אל מול גודלם של החלליות המוזרות בעלות המבנה הקציצתי ,מן החלליות הופיעו רשתות ענקיות אשר במהרה לכדו בתוכן את חלליות החומריים המתפקדות ועל יד כך משביתות אותן מייד, היה זה עניין של שניות, לצי החומריים לא היה סיכויי אל מול עוצמתם של הקציצות הענקיות והחלקות למראה המשאירות ציר במסלול נסיעתם.

על מסך "הטיש המעופף הופיעה דמות "דגית" למראה בעלת גוף קציצתי , נראה שהוא היה מדבר מתוך פה השפמנון שלו.

"אני הוא דגריפו, שר ההגנה של הכוכב גפילטעפיש , פטרלנו במערכת כוכבים סמוכה, הגענו כאן אחרי שקיבלנו תשדורות בין תודעתית מבן האדם אשר הציג את עצמו כבעל השם המטופש כחזון שחור עתידי, או בשמו המקוצר - חזו"

ברקאי הביט בחזו בתדהמה , חזו החזיר לו מבט מסמיק של "די, תמשיך" .

זמן קצר לאחר שהומצא המכשיר הידוע שנקרא "המכשיר שיעצור את המהפכה שעשה המכשיר הקודם" , הגיחו לראשונה סמוך  לכדור הארץ  גזע הגפילטע, בני הגפילטע טענו כי בני כדור הארץ מפירים את חוק 592 וטובחים באכזריות בדודניהם הרחוקים מזן הגפילטע פיש. הגפילטע הזהירו כי אם ימשך העניין יפרשו זאת כהכרזת מלחמה, בני האדם שראו כי מדובר אמנם בגזע לא חכם במיוחד אך חזק בהחלט, החליטו לכרות ברית שלום עם גזע הגפילטע האיתן למרות רוחם של מספר פולנים אשר הושתקו על ידי כל השאר שטענו גם כך כי הגפילטע מעורר בהם חלחלה, ואכן צנצנות הגפילטע הוצאו מהמדפים והפולנים העקשנים נאלצו להשתמש בתחליפי גפילטע למיניהם, היסטוריונים החלו למקם אירועים תוך כדי הציון: "ל.ה.ג" או  "א.ה.ג" שפירושם  התקופה שלפני הגפילטע או התקופה שאחרי הגיפלטע, מעשית, לא היה שום שינוי משמעותי בחיים בין לפני או אחרי הגפילטע ובכלל למי אכפת ממה שהיסטוריונים אומרים.

דגריפו המשיך:

"חזו דיווח כי מספר חלליות מחללות את גזענו, לאחר בדיקה מעמיקה גילנו כי בספינות החומריים מוחזקות צנצנות עליהם רשום גפילטע פיש! צנצנות אלו נמצאו אך ורק אצל ספינות גזע החומריים, על סמך ראיות אלו אנו לוקחים בזאת למעצר ומשפט את כל הספינות הנוגעות בדבר, בבדיקה משנית נבדק כי הברית אשר נכרתה עם אנשי כדור הארץ התקיימה, אנו בדרכנו לעוד מספר מערכות המפירות את חוק 592 ומייד לאחר מכן נחזור לכוכבנו להתחלת המשפט"

מיותר לציין שהכוכב גפילטעפיש הוא הכוכב הרחוק ביותר שהאנשות וכל החבר'ה מכירים ,למעשה, הכוכב הכי קרוב לכוכב גפילטעפיש הוא הכוכב המרוחק מאוד מאוד מכדור הארץ גלקטיקאוס, יקח שנים רבות להגיע לשם מכדור הארץ.

"עד אז שלום וצלילה נעימה" סיים דגריפו. ספינות הגפילטע נעלמו כלעומת שבאו ואיתם השבויים החדשים.

ברקאי החל צועק בהתלהבות ומשתולל הוא  עשה עמידת ראש ושפאגט וקינח בחיבוק לחזו.

"ואווווווו חזו הצלחנו!!! איזה יופי זה נגמר ניצחנו איזה כיף אתה הנביא המטורף ביותר שראיתי, אבל אתה יודע מה שאתה מדבר ,יא חתיכת משוגע אחד, אתה גאון! איך חשבת לשים לחומריים צנצנות ריקות של גפילטע פיש אתה פשוט ענק , איזה יופי אני כל כך מאושר"

מחשב הספינה שקלט את השמחה הרבה התערב:

"צר לי להפריע על השמחה, זת'ומרת לא כל כך צר לי האמת שזה קצת מצחיק אותי שאני מפריע לכם לשמוח ככה כשאתם כל כך..."

"מה אתה רוצה?!!!" ברקאי וחזו נזדעקו

 "ובכן טוב ששאלתם , בוודאי תשמחו יותר מפחות לדעת שלא כל צי ספינות החלל הועף ע"י חלליות הגפילטע..."


*****

 

"הקיסר אפיקורסוס אתה יכול לפתוח את העניים. פנה הקצין בסיפונה של "האומן 19" .אמר אחד הצוערים בספינה.

-"אנחנו בשבי הגפילטע?" שאל הקיסר.

"לא המפקד ,גם אנחנו וגם " LO-מאמין" כאן."

-"והם שמה"

-"כן הטיש, מיר 9000, ומטאטרון עוד שמה"

נמרוד החל למרר בבכי, הרובוט הצייר קיפל את הציור הלא גמור של נמרוד והפך אותו במהרה לממחטה, נמרוד קינח מספר פעמים עד אשר נרגע , זועם, פנה הקיסר לפקודיו.

"חבר אותי בקשר עם הטיש המעופף".

פרצופו השמח למחצה של ברקאי נראה לעיני נמרוד

"או שלום לך הוד קיסרותך, מה שלומך היום, תגיד חזו, למה הוא עוד פה?"

חזו אשר נכח גם הוא מול הקשר הסביר

"אהה ובכן ברקאי, נראה לי ששכחתי לשלוח צנצנות לשתי הספינות"

"אבל אתה שכחת לשלוח לספינות הכי בעייתיות?"

"רציתי לשמור אותם לסוף ולשלוח להם הרבה מאוד צנצנות אבל נראה לי ששכחתי, אתה יודע איך זה, יותר מדי מכות בראש..."

נמרוד התפרץ:

"שקט! אז העפתם לי את הצי החומרי, בסדר, כל הכבוד, אבל אנחנו נקרע אתכם לגזרים ,רק ה" LO-מאמין" לוקחת את כולכם, קצין תעלה את אדגו על המסך"

אדגו הוצג על המסך, בצד הייתה גם דמותו הממוחשבת של הרב מיזונטרופביץ' ודמותה של אפי, נמרוד שהופתע לגלות את חברותתו לשעבר - הרב מיזונטרופביץ' התעלם ופנה ישירות לאדגו.

"אדגו תפתח באש מסיבית לעבר מגני כדור הארץ"

-"מחילה מאדוני אבל אני נאלץ לסרב"

-"אתה מה?" נדהם.

-"תבין נמרוד, כל חיי גדלתי תחת השפעה מסוימת, מעולם לא חשבתי שישנה אלטרנטיבה , אבל אז הרב מיזונטרופביץ' הראה לי שיש לי כל כך הרבה שאלות , הוא גם הראה לי שיש תשובה ואני תמיד הכחשתי את האמת ,לא רציתי להכיר בה לא רציתי להתמודד עם התשובה, כמה אני יכול להתכחש לאמת? היה נחמד להסתתר בתוך המתירנות היה לי הרבה כיף, אבל עכשיו אני מבין שיש משהו שיש לו הרבה יותר משמעות , שיש סיבה למה אני כאן, שאי אפשר לדעת הכול וש..."

נמרוד זעם הוא כמעט השתולל.

"מיזונטרופביץ' אתה עשית את זה? אתה החזרת לי בתשובה את הילד ואת כל החללית  LO-מאמין?"

-"תראה נמרוד, הוא בכלל לא ילד , הוא הגיע למסקנות שלו לבד אני השמעתי לו את העובדות, גם אתה יודע משהו נמרוד אתה יכול לחזור, עדיין לא מאוחר" התריס הרב.

אדגו הוסיף:

"בכל מקרה אני והצוות שלי מתפטרים בזאת מגזע החומריות , אני מכריז בזאת על יציאה של מסע רוחני לגילוי עצמי, צר לי נמרוד"

נמרוד האדים מכעס

"ררררררר לא אכפת לי!! "האומן 19" עדיין ספינה טובה יותר מ"הטיש המעופף" אני אשבית לכם את הצורה,  מיזונטרופביץ' אני עוד אגמור אתך את החשבון." נמרוד לחץ על כפתור הניתוק בזעם רב.

ספינת החלל החומרית הסתערה לעבר שלישיית החלליות מגינות כדור הארץ.


*****


"ברקאי , נגמרה לנו התחמושת , כל הטשולנט אזל ואפילו מהסוג בלי הגריסים" נשמע קולו של הרב גדולסבבוסקי ראש ישיבת החלל מיר 9000, "אנחנו לא יכולים לעשות כלום".

"שומו שמיים גם למטאטרון נגמרה התחמושת, חזו מה מצב התחמושת אצלנו" דאג ברקאי.

"יש לנו עוד שני סירים ברקאי"

טראח, בום, טראח, טראח, בום ספינת "הטיש המעופף" הורעדה קשות, למזלם הספינה נפגעה רק קלות.

"לא נראה לי שחסרה להם תחמושות ,ואוו הם יורים נרגילות כמו משוגעים, אנחנו חייבים להתחמק מזה, הרב מיזונטרופביץ' אמר לי שהספינה הזו מסוגלת לדברים כאלה,אני מקווה שהוא גם צודק".

תחת אש כבדה במיוחד החלה "הטיש המעופף" להתחמק , "האומן "19 החלה במרדף אחרי ה"טיש" לא נראה היה שהם מתעניינים בשאר הספינות, כנראה שהדבר הורגש כי שאר הספינות החלל היו חסרות תועלת. היה זה הקרב של הטיש מול האומן, ברקאי ניווט בחוזקה את כל ההגאים הרחק מכיוון האש , ארבעת מנועי "הטיש המעופף" נראו מתאמצים לבצע התחמקות בדקה התשעים מאש האויב.

"האומן 19" הזדנבה מאחורי הטיש כשזו ביצעה סיבוב של 180 מעלות, ברקאי לחץ על כפתור  הירי, הסיר שוגר מהר מכן הירי ,מפלח את החומר הלא קיים שבחלל, בדיוק אותו חומר לא קיים שמאפשר את מעבר קרני השמש. "האומן 19" נסקה במהירות משאירה את הסיר האומלל הרחק מכיוונה וממשיך במהירות נסיעתו עד כדי פגיעה באחד מלווייני התקשורות המקיפים את כדור הארץ, לאחר פעולת החמיקה  הייתה "האומן 19" בעמדה עליונה על "הטיש המעופף" בזמן ש"הטיש" נראתה מעט מתקשה .

נורות אזעקה החלו פרצות בניגון עתיק.

"אני לא מאמין הם נעולים עלינו, והספינה לא מגיבה מהר מספיק, עם הזווית והמהירות הזאת , אין לנו לאן לברוח הם יקרעו לנו את הצורה"

ספינת "האומן 19" שלחה מטח מבטיח לעבר "הטיש המעופף", עושה היה רושם שהמצב היה אבודף מטח האש הכבדה של הספינה אכן פגע, אך לא הייתה זו ספינת החלל הטיש המעופף שנפגעה , במהירות מסחררת זבולגון -שרת הישיבה הצליח לחצוץ בספינתו  "מטאטרון" מפני מטח האש, סופג את כל הפגיעה בספינתו וכתוצה מכך הושבתה "מטאטרון" כליל, תאי מילוט נראו נחפזים לצאת מהספינה המושבתת.

"אוי זבולגון  והספינה שלו, אנחנו חייבים להתחמק מהם" נאנק ברקאי.

"ברקאי מצאתי למה אנחנו לא מצליחים לנווט את הספינה בקלות כל כך, עושה רושם שחפץ מתכתי נקשר איך שהוא לרגל השמאלית האחורית של הספינה ובכך משפיע על ביצועי הגאי הספינה" הודיע חזו.

ברקאי הקדיר מבטו ואז נצנץ במוחו רעיון.

"אני יודע , חזו אנחנו נשתמש בעצם המתכתי הזה בתור תחמושת, תחזיק חזק."

ספינת החלל "הטיש המעופף" החלה מתקרבת בנתיב התנגשות עם "האומן 19
, אש "האומן 19" החלה לחלוף מעל ומתחת ואפילו בין "הטיש המעופף" השולחנית, ככל שהתקרבו הפכה אש האויב לפחות אפקטיבית .בשברירית השנייה שבר ברקאי עם כל ההגה ימינה, גורם ל"טיש המעופף" לחלוף על פני "האומן 19" במרחק קטן עד מאוד , העצם המתכתי המשיך את תנועתו מאנרגיית ההטיה של הספינה פוגע ב"אומן 19" בכל הכוח ומזעזע אותה קלות, הייתה הפוגה קלה בירי מכיוון "האומן  19", הטיש המעופף החלה פונה לאחור במהירות, מתרחקת מהאומן ושוב חוזרת במהירות גורמת לעצם הקשור לחבוט שוב בספינה החומרית, עושה היה רושם כי העצם המתכתי נשאר דבוק אל הספינה "האומן 19" ככל הנראה מה שקישר בין הטיש לעצם המתכתי נקרע.

פגענו בו עם הדבר הזה , מוזר, מה היה קשור אלינו?"

"ברקאי הבדיקה הסתיימה עושה רושם שהחומר המתכתי הלא מזוהה היה מחובר לספינה באמצעות חבל עבה של ...הא ... צמר" בדק חזו.

-"צמר? רגע אחד, זה מזכיר לי משהו, מחשב קשר אותי עם יאצק"

נשמעו מספר ציפצופים ולבסוף נשמע קולו של יאצק מעט מקוטע:

"ברקאי?"

"יאצק איפה אתה, אתה לא על החילונר הטאקטי?"

"לא , הצלחתי לברוח ממנו שניות לפני שהוא נכנס לעל חלל, למעשה הצלחתי להיקשר באמצעות חבל צמר לספינה שלכם -לא לפני שפרמתי את כל הסוודרים שלי למען זה וגם הלכו לי המסרגות, תגיד לי ברקאי, אתה דופק אותי בכוונה על החללית השנייה?, אם היו לי חישני כאב אמיתיים הייתי סובל מאוד, האם אתה יודע  שאני דבוק ממש חזק לדפנות הספינה האומן 19?"

-"הא, מגיע לך על כל המכות בראש שהבאת לי " שמח חזו ,אך ברקאי שיסף את שמחתו .

"אוי יאצק אני מצטער ממש לא ידעתי , סליחה, רגע? יש איזשהו סיכוי שאתה גורם להם לא להיות איום יותר, איזה נתיחת מצב?"

-"זה נראה לי אפשרי, באמצעותי עשיתם להם חור בדופן הספינה וחשפתם את מערכת הניווט שלהם, אתם צריכים לפגוע בדיוק במערכת הניווט של הספינה אוכל אני בנתיים לכייל מחדש את מנועי הספינה מבחוץ וכך אוכל להטיס אותם מכאן"

-"אממממ...אין בעיה, אתה בנתיים תטפל בזה בעוד שאנחנו נפגע להם בניווט, סוף"

יאצק נאנח והקשר נותק,חזו פנה בדאגה לברקאי.

"ברקאי יש לנו רק עוד סיר אחד אנחנו חייבים להיות מדויקים זה הצ'אנס האחרון שלנו"

-"אני מסוגל , הספינה הזו מסוגלת"

"האומן 19" נראתה מתאוששת מפגיעות הגוף המתכתי הלא הוא יאצק, הם החלו להמטיר מחדש אש נרגילות לעבר "הטיש", "הטיש" התהפכה, התיישרה, שברה למעלה ושמאלה והתמקמה בדיוק לכיוון מערכת הניווט של ספינת האויב.

ברקאי ירה.

זו הייתה שניה מורטת עצבים, הסיר עשה את דרכו לכיוון "האומן 19".

 לבסוף פגע הסיר הישר בתוך מערכת הניווט של ספינת "האומן 19" יאצק הצליח לזחול על הספינה לכיוון אזור המנועים, יאצק התקשר לברקאי. מחשב ספינת "הטיש המעופף" ניסה לשכנע קשות את ברקאי שלא לענות לשיחת הגוביינא של יאצק, אך ברקאי עמד על תוקפו לדבר עם יאצק.

"ברקאי הכול מוכן, אני מחכה לפקודה"

-"תטפל בהם יאצק"

-"רק ברקאי, אני אשמח אם תתפסו אותי אחר כך, אני הולך לזנק לכיוון הספינה שלך בלי שום חבל , לא הייתי רוצה להישרף באטמוספירה..."

-"קצת שיזוף לא הזיק לאף אחד יאצק" לעג חזו.

"חזו תהיה בשקט, יאצק אל תדאג אנחנו נתפוס אותך <בלחש: אני מקוה>, תשלח אותם מפה"

יאצק חבט במהירות במערכת המונעים של האומן 19 גורם למנוע העל חלל לפעול , מיד זינק לעבר החלל לכיוון "הטיש המעופף", החלקיקים הרבים החלו להיאסף במנוע "האומן 19" מתכוננים לפרוץ בשאגה אל עבר מרחב חללי עצום ורחוק.

וב"טיש", דמותו של נמרוד הופיעה בקשר הוא נראה מוטרד עד מבוהל קשות.

"אתם תשלמו על זה אתם תשלמו על כל זה אההההההההההההה" וספינתו שוגרה לעבר כיוון לא ידוע במרחק עצום.

ברקאי הביט במחשב הספינה שיבצע ניתוח על המבתעה האחרון

"יקח להם חודשים עד שהם יצליחו להשתלט מחדש על הספינה עד אז הם יהיו כל כך רחוקים מאיתנו שאם יחזרו אנחנו כבר נהיה מתוגברים היטב" הוא צחק

 עכשיו אני חייב לומר זה סוף סוף נגמר, סוף סוף ניצחנו"


"אתה בטוח שאנחנו צריכים להחזיר את יאצק והרב מיזונטרופביץ דווקא די נחמד לי עכשיו בלעדיהם" תמה חזו.

מיותר לציין שהשמחה בכדור הארץ ובשאר המערכות הייתה עצומה והחגיגות נמשכו ימים שלמים.


*****

 

עברו חודשיים לא היה זכר לחללית חומרית בכל האזור, "הטיש המעופף" חונה עכשיו בכדור הארץ, עטופה בלבן, משמשת כחופה ענקית. לרגלי החופה היה גופו ותודעתו של הרב מתתיהו מיזונטרופביץ' יחד עם גופה ותודעתה של אפי לשעבר ובשמה האמיתי אפרת זילקש, זבולגון הצליח לחלץ אותם מהמחשב בחזרה לגופם הבשר ודם ולשלוח את המחשב הגלמוד לייעוץ פסיכוקומפיטורלוגי. היה זה ברור שזה עניין של זמן עד שהשניים יתחתנו. 

אור לבן קורן הפציע מראשו של הרב גדולסבבוסקי אשר היה המחתן של מתתיהו ואפרת מיזונטרופביץ', יאצק היה עסוק בהגשת האוכל של החתונה בעודו מאיץ באורחים לאכול את האוכל לפני שיתקרר. חזו היה מוקף בשולחן באנשים רבים המבקשים לשמוע על העתיד ועל הדרך , חזו כמובן אמר להם שאין הוא יודע כרגע מה יהיה אך הסכים לחלק להם חתימות.

זמן קצר לאחר מכן החל הריקוד של הישיבה "אש תורנית", כמובן, ברקאי היה ביותר בריקוד האווילי העליז, כשהסתיים הריקוד פנה ברקאי לעבר החתן והכלה.

"מזל טוב הרב והרבנית מיזונטרופביץ, היה לי תענוג לשאת אתכם בצג היד שלי".

-"ברקאי אתה התלמיד הטוב ביותר שהיה לי , אני כל כך גאה בך , ברור לי שעוד נשמע ממך גדולות" הוא טפח לו על השכם.

"הרב תמיד מוזמן לעשות סיבוב על "הטיש המעופף" שלו... אולי הפעם בצורה פיזית?"

-"הא בהחלט!, אני מבין שמונית להיות מפקד הספינה רישמית, ועכשיו תצטרך לפטרל בכל הגלאקסיה!? מתי תלמד?"

-"הו אל תדאג הרב הספינה תתפקד כמעיין ישיבה חללית קטנה , אני בטוח שיש שם מקום לראש ישיבה"

-"נחייה ונראה ברקאי-חביבי, ברקאי אולי תשקול עכשיו לצאת לשידוך עם ברקאית?"

-"אוי הרב עכשיו זו החתונה שלך, בחייאת?"

הרב בא לענות כאשר זיקוקי הדינור החלו להישמע באוויר. ברקאי הביט על הספינה ששהתה באוויר וירתה את הזיקוקים, הייתה זו הספינה הישנה בעלת השם החדש:

ה"LO-LO-מאמין" של אדגו.

אחרי מעט הפגזות זיקוקין הביט ברקאי לעבר זבולגון, הוא החזיק כרטיס קטן שניסה להכניס לרובוט הכספת החוצפן ששמר על המתנות ,הצ'קים, וציוד התקיפה של החתונה.

"כן מי אתה?" שאל הרובוט שהחל להזין עוד שם למסד הנתונים הבודק את שווי המתנות אל מול שווי המנה.

-"אני זבולגון, השרת של הישיבה , הבאתי את זה בתור מתנה"

רובוט הכספת צעק לעבר כל האורחים.

"רבותיי יש לנו אורח שהביא כרטיס קורס שמרל מזורז"

כולם מחאו כפיים, התזמורת עצרה את נגינתה והחלה לנגן מנגינת עידוד ותיזוזים, השמחה הייתה גדולה מכוון שניתן היה להמיר כל כרטיס כזה לסכום כסף רב מאוד או לפתוח איתו כמעט כל דלת נעולה.

חשוב לציין שתחילת דרכה של חסידות שמרל הייתה במכוני ההרזיה בקורסים המדהימים של הרבי משמרל משם הגיעו רבים מחסידיו האדוקים ביותר של הרבי שחזרו בתשובה, שהרי פירוש ראשי התיבות שמרל: שמנים מאוד רוצים לרזות.

ברקאי ראה דמות מאוד מוכרת, היה לו שטריימל ירוק ארוך עם חורים לעיניים, היה זה מר לוי כהן, האיש שחילץ את ברקאי משבי החומריים והאחראי בפועל להצלת כדור הארץ.

מר לוי כהן כבוד הוא לי לפגוש אותך

אתה טועה ברקאי, זו היא זכות לדבר איתך, ידעתי שתצליח לעשות את המשימה ידעתי שאפשר לסמוך על הבייניש הזה" מר לוי המשיך ושאל

"מה אתה מתכנן הלאה?"

"טוב קודם כל יש לי להשלים את כל התפילות שהחסרתי עכשיו שיש לי זמן, מתי שהוא צריך להשתמש במכשיר התפלות התשלומין החללי כדי לחזיר את הזמן שהרווחתי..., ואחרי זה הכול פתוח"

מר לוי צחק ואמר

"אני בטוח ברקאי, אל תדאג אנחנו מצפים ממך עוד להרבה מאוד"

-"הרבה?, אנחנו?, למה אתה מתכוון?" ברקאי דיבר אל האוויר, מר לוי כהן נעלם כלא היה אך ברקאי לא ייחס לכך חשיבות רבה מדי,אולי הוא היה עייף מדי.

החתונה עמדה להסתיים ולכאורה סימנה את סיום התקופה העליזה בחלל, דווקא ברקאי ראה לפרש זאת בתור התחלה חדשה ומעוררת.

כי אם שוב יתעוררו בעיות, אם רוחניות כדור הארץ שוב תזעק.

ואפילו אם לא יהיה שם רובוט יקה סורג סוודרים, ונביא משוגע אפילפטי, או רב ממוחשב דיגיטאלי.

כל עוד יהיה הדבר תלוי בו, ברקאי יהיה תמיד שם, מוכן לכל הבא.

אחרי הכול , הוא בייניש בחלל.
הסוף.

 

 

 

 

וכדברי הרבי משמרל:

" אם הסוף היה אינסוף אז מה היה יוצא לי מזה בכלל"

וכן אמר:

"לא משהו?, מה אתם רוצים משלמים לי לפי מילים,

כן בהחלט עשיתי מכה,העיקר שסוף סוף אני לא

צריך לחבר עוד משפטים מטופשים כאלה יותר,

 יאללה הלכתי לפדות את הצ'ק... "

 

 

 לה"ו 

רציתי להודות לכל האנשים אשר הקציבו מזמנם לקרוא את הסיפור בהמשכים היחסית ארוך שלי, היה זה תענוג בשבילי לכתוב בשביל אפילו עוד קצת חיוך קטנטן קטנטן.

תודה רבה לביכורים שהיו השער אשר הניע אותי לכתוב את הסיפור הארוך הזה בתור שם המשתמש "חסידות_שמרל" , מגיע להם כל הכבוד על ההשקעה הרבה שלהם.

תודה מיוחדת לחברי אמיתי שיום אחד מבואס שלו גרם לי להתחיל יצירה מופלאה...

תודה רבה לכל מי שהגיב והאיר את עיני במהלך הזמן ותודה גם למי שיעשה זאת בהמשך, תגובותיכים חשובות לי על מנת שאוכל להשתפר.

אם מאיזה שהיא סיבה איזה אדם נפגע מהסיפור אני מבקש סליחה מקרב לב, לא זאת כוונתי.

שוב תודה לקב"ה שזיכה אותי אפילו בקצת לשמח אנשים, שמחתי להיות השליח.

 בכוח השמחה לשבר חומות.

תודה לכולם,


אביחי.בייניש ביינישים הומור הרפתקאות חלל סיפור בהמשכים

© כל הזכויות ליצירה שמורות לחסידות_שמרל
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"ד טבת ה´תשס"ו  
נהניתי מאוד!
אביחי, אתה גדול ענק מוכשר בדרן וכו'...
תמשיך לכתוב כך

מאור
ברגע של מחמאות
כ"ה טבת ה´תשס"ו  
אבל אני חשתי שהפרק מאוד מעצבן

האם תתנחםם בעובדה שדוגלס אדמס , אותו אתה מחקה בלי בושה , אכן לא יותר מוצלח ממך.
כ"ה טבת ה´תשס"ו  
ממש עצוב שזה נגמר . אבל אהבתי את הסוף (והאמצע וההתחלה)

לפחות מבחינתי הצלחת להשיג את מטרתך.

אלפי חיוכים קיבלתי מהסיפור שלך .


תודה לך. באמת.

מיטל,
מאחלת לך שתמשיך לשמח את עם ישראל.
כ"ה טבת ה´תשס"ו  
בס"ד


סיפור ממש ממש מצחיק שהעלה על פני לא מעט חיוכים
רק שמעתי מאחי (או מאחותי, אני כבר לא זוכרת) שיש פרק חדש וחיכיתי להזדמנות לקרוא!


קבל חימוש והעדפה


כ"ו טבת ה´תשס"ו  
וואי! איזה סיפור... / אורח/ת בביכורים
צחקתי כל הקריאה...
כ"ט טבת ה´תשס"ו  
יישר כח! / אורח/ת בביכורים
מקסים..אבל מה דעתך להשקיע יותר בחברותא הצעירה שלך מאשר בשטויות כגון אלו..?
סתם..אני צוחק..עוד שניה באמת תיקח את זה ללב..
י"ג אדר ה´תשס"ו  
זה פשוט מדהים
כ"ח אדר ה´תשס"ו  
אני מת על "ביינישים בחלל " !
ואינספק שהסוף גדול .. =)
תודיע לי כשתהיה סדרה חדשה\סדרת המשך ..
כ"ח אדר ה´תשס"ו  
ההודעה האחרונה הייתי שלי , לא של נתנאל (לאורו_נלך) ..
ח"ח .
על הכל .
ג´ אב ה´תשס"ו  
זהו??? זה נגמר??????????
אין יותר משפטים קורעים של הרבי משמרל?!
אין יותר ברקאי החמוד??? ( אם הוא לא מעוניין בברקאית תגידו לו שיש מישי אחרת פנוי'ה... חחחח)


יו!!! אני באמת בכיתי בקטע של הנאום המרגש של ברקאי והכפיים של כל היקום...


כל הכבוד אב
ג´ אב ה´תשס"ו  
יחי!!! סיפור לתפארת!!!מרים.
חסידת שמרל גאה!
כ"ז אב ה´תשס"ו  
ט´ טבת ה´תשס"ז  
י"ח אב ה´תשס"ז  
נהנתי מאד. שכוווווווויעך!
ו´ תשרי ה´תשס"ט  
אחד המתוקים, עשית לי ת'זמן האחרון.

סיפור מתוק.
(מעבר לזה שהוא קורע מטורף וטובב!!) אהבתי ממש את ההסתכלות שאתה כותב ממנה.
הניתוק מהכל ומתחילים מ"עולם שכולו טוב" אחד המתוקים באמת, לא רואים דברים כאלה..


תודה!!
ו´ תשרי ה´תשס"ט  
אחד המתוקים, עשית לי ת'זמן האחרון.

סיפור מתוק.
(מעבר לזה שהוא קורע מטורף וטובב!!) אהבתי ממש את ההסתכלות שאתה כותב ממנה.
הניתוק מהכל ומתחילים מ"עולם שכולו טוב" אחד המתוקים באמת, לא רואים דברים כאלה..


תודה!!
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד