בנושא
בכרם
חדשות
 
ביניישים בחלל – space bynish (בלע"ז) / חסידות_שמרל
בביכורים מאז י"ח תמוז ה´תשס"ה

 

בס"ד

ביניישים בחלל - space bynish (בלע"ז)

פרק א' עמ' א(חלק 1)

 

"הרב! לצאת לחוץ לארץ זו בעיה אבל לא נכתב שום דבר על לצאת מכדור הארץ!"

"- תשמע לי טוב ברקאי שביט ג' -י-ה", פתח הרב מיזונטרופביץ' בזוכרו שפעם היו השמות הדתיים הרבה יותר בעלי משמעות ואף הרבה יותר קצרים .

אותו התלמיד הנקרא על הסבא ברטכרון ג' ובקיצור ברקאי  היה בייניש ארצי פשוט ועם כל מה שכרוך בזה וכולל שאלות מתחכמות  - מהסוג שמתסכל רבנים וגורם להם לבהות בחדר ולגרד בראש.

 

-"אבל הרב יש את ישיבת החלל הרוסית מיר 9400,  אני רוצה לראות את הישיבה, וכבר קניתי כרטיס טיסה!"

-"אולי תפסיק לבטל תורה ותתחיל ללמוד! לא בשביל זה ביטלת את השירות הצבאי"

 

וכאשר מדובר על השירות הצבאי, יש לציין כי בשנת 3005 אחרי שהעולם כבר נוהג כמנהגו -אין יותר מלחמות בכדור הארץ. ולכן השירות הצבאי כרוך בהורדת חתולת מעצים, העברת זקנות במעברי חצייה  וגם הכנת מרקי עוף לשבת שכן מרק העוף הוגדר כערך אסטרטגי לאומי צבאי מדרגה ראשונה .

הנקודה ממנה הכי סבל ברקאי היא נקודת ביטול התורה , נראה היה כי כל פעם שרצה לעשות משהו היה הרב מיזונטרופביץ' מנופף בדגל ביטול התורה, הוא בעיקר התעצבן כי הרב היה צודק וכמובן שלא יכול היה להודות בזה.

 

-"הרב אני כן אעשה שירות צבאי, אמנם הרב חושב שאסור לצאת מכדור הארץ אבל הרבי משמרל כותב ש..."

 

-חסידות שמרל נוסדה קצת אחרי שהאתמול נהפך למחר והשלשום למחרותים. עזבו, היא פשוט נוסדה.

חסידות שמרל ידועה במסעותיה החללים בניסיונם האמיץ לבצע קירוב לבבות ברבים, או קירוב כל דבר שמתפקד כמו לב ברבים, אפילו אם לבם של הרבים מורכב ממכונת גילוח (במקרה הזה קוראים לזה קירוב מגלחות), סיפורי חסידות שמרל בכיכובו של הרבי משמרל נודעו בכל הגלקסיה - ידוע בעיקר הסיפור על החייזר מגלאקסון ב' (ויש גורסים ג') שהתווכח שנים על שנים עם הרבי עד שהרבי לקח אותו לחדר עם נטלה ומצות , החייזר נשבר ,הוא פשוט לא עמד בזה ופרץ בבכי וסיפר על ילדותו הקשה בגלאקסון ב' ו/או ג'    וכל השאר ידוע...

-"אל תתחיל איתי עם שמרלניקים ובאמת תפסיק להדביק מדבקות דיגטליות שלהם"

ועוד על חסידות שמרל:

מדבקותיהם של חסידות שמרל ידועות ביכולת השכפול שלהם, אזורים שלמים משביל החלב מולאו במדבקות עם הכיתוב "מ מר מרש מרשמלו טעים" הרבי טען שמספיק שם מרומז וגימיק טוב כדי להתפרסם ולעשות המון המון כסף.

"אז מה אם הם נוסעים בחלל אתה לא שמרלניק"

-"אבל ראש ישיבת החלל הרסית מיר הוא הרב גדולסבבוסקי הוא משודר בעשרות מערכות כוכבים כולל בנסיכות חולון!"

ברקאי ידע שטיעוניו אינם חזקים מספיק אבל הרגיש שבעניין נסיכות חולון הראה לו מה זה!

-"אתה לא מבין ברקאי אנחנו רוצים אותך כאן, עוד מעט בין הזמנים ואז תוכל קצת להשתחרר ותוכל ללמוד הרבה תנ"ך במקום גמרא"

ברקאי לא רצה לספר לרב על הסתייגויותיו מהגמרא , אם אתם חשבתם שהגמרא שאנו מכירים קשה אז נסו לחשוב מה הנפקה מינה ( *=ההשלכות ההלכתיות בגמרא) של גורס אשפה הידראולי המופעל על ידי רובוט כנעני כפות בשבת!.... ואין צורך לדבר על הפירושים הנוספים לגמרא החביבים, המלקטים, האוגרים, הפחות מוכרים, מפעילי מסד הנתונים , מתפעלי מסד הנתוניםוהמהאקמ"ה-ים -מחדשי ההלכות אחרי קריסת מסד הנתונים.

בכל מקרה ברקאי החליט באסטרטגית שכנוע חדשה -לשתוק ולהקשיב לכל ההרצאה המתקרבת ובאה של הרב.

אמר ופתח הרב:

-"בוא נביט במבט ההלכתי על הנקודה הזאת, ה"חביבים" הסתייגו בייחוד סביב נושא היציאה מארץ ישראל בפרט ומכדור הארץ ככלל .כאשר נסתכל ונתבונן לעומק העניין נראה שלא נותר לנו שלא להיות מופתעים מהביטול המוחלט של השלילה האבסולוטית של אי הגעת האדם אל האזור המוכלל שמחוצה לכלל ה..."

ומקוצר יכולתנו להכיל את כל המלל, נביא את אשר הבין חברינו ברקאי:

-"אל תלך"

ברקאי פנה לחדרו ,למרות ששטיפת המוח בוטלה בעולם לאחר מלחמת קוג ומקגוג -החיקוי הסיני לגוג ומגוג, נראה כי רבו מיזונטרופביץ' לא שמע על ביטול שכזה, הוא עצם את עינו ונרדם לאחר שגמר בליבו כי עליו לוותר על רעיון היציאה לחלל .

 

למחרת התייצב ברקאי לסדר הבוקר,  הוא התיישב במושבו ,הניח את מסוף הגמרא שנוצר בכוכב ווילנא יחד עם 943561.5 הוספות חדשות על הגמרא והקשיב לדרשתו של הרב.

-..." ואתמול דיברתי עם תלמיד עד כמה חשוב להישאר בארץ,  כדור הארץ... יחדיו הגענו למסקנה שצריך להשאר פה בכדור הארץ, ברקאי אולי תספר לנו על החלטתך?"

 

ברקאי ידע ששתיקתו אתמול לדברי הרב הביעה הסכמה עם דעתו, מה שלא היה כך בחסידות שמרל שכן אמר הרבי משמרל : "השתיקה היא ההכנה לשתיקה הבאה", בכל מקרה ברקאי הבין שעליו להסביר למה החליט להשאר בכדור הארץ בסופו של דבר.

"ובכן יש להתחשב בעובדה שהחביבים אמרו כי אין ביכולת החסרה מהחסך של השלמות כי על האדם לאכול מעץ השדה ולברך. ומקישים: מה שדה שבכדור הארץ אף אתה התקיים בכדור הארץ . ולכן החלטתי שעליי להישאר בכדור הארץ ובאמת הרעיון של לעזוב את כדור הארץ טיפשי בהחל..." -פלופ-

 ואז נעלם ברקאי.

 

********

 

למרות שברקאי החליט להקשיב לרבו הוא כבר לא יכול היה להתחרט שכן שכח שכרטיס הטיסה שלו נמצא עליו, כתוצאה מכך  שיגר כרטיס הטיסה את ברקאי לתוך  החללית מדגם זבוינג 949 בחזקת 2 .

החללית  זבוינג 949 בחזקת 2  התכוננה לצאת והתוספת האחרונות כבר נאמרו מלבד "ותשגרנו לשלום..."

"אופס", חשב לעצמו ברקאי - בדיוק מה שחשב קפטן ספינת החלל בישגד לפני מספר שנים בעודו מתיישב על כפתור ההשמדה העצמית של הספינה .

כדי להרגיע את קוראינו ולמנוע הפתעות בלתי נעימות נוסיף ונאמר כי זמן קצר אחרי שיצאה החללית מדגם  זבוינג 949 בחזקת 2- לחלל נחטפה החללית על ידי יצורים נוראיים בעלי מראה מזוויע כל כך  עד שלא נוכל לפרט את רמת הזוועה העצומה שיחווה שבלול שיביט עליהם, רק נספר שאותו שבלול בוודאי יאמר "רק לא מלח" עקב המראה הנורא של היצורים הענקים הכולל אף , פה, שתי עיניים , עצם זנב ,ידיים ורגליים, ועל זוועה זו אנו מתנצלים.

 

וכדברי הרבי משמרל:

"הממשיך המשך אחד כאילו המשיך עולם ומלואו"

(המשך יבוא)  לפרק הבא לחצו כאן

 בייניש הומור הרפתקאות חלל סיפור בהמשכים

© כל הזכויות ליצירה שמורות לחסידות_שמרל
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
י"ח תמוז ה´תשס"ה  
חביב / אורח/ת בביכורים
מסע בדיוני חביב.

"השמים שמים לה' והארץ נתן לבני אדם".

*געדה מצויה
י"ח תמוז ה´תשס"ה  
אהבתי.

מחכה למה שהרבי משמרל אמר שיבוא...
אז יאללה!! שגר לכאן את ההמשך!!
י"ח תמוז ה´תשס"ה  
יפה
י"ט תמוז ה´תשס"ה  
מזל שהתחלתי ממנו... אחרת לא הייתי ממשיך אליו.
יישר כח! (אני מבין שחסידות שמרל זה בין חב"ד לברסלב? אני מקווה מאוד שלא כי אם כן אז אני מבןי שגם אתה לוקה בתסמונת המיזרוחניק המצוי שחושב שברסלב וחב"ד הם חסידיות דומות. ופשוט אין קשר בינהם. כמו לדוגמא ההבדל הידוע שלברסלב כיום אין אפילו אדמו"ר לעומת זאת
י"ט תמוז ה´תשס"ה  
לחב"ד יש רבי חי נושם ובועט!)
ט´ אב ה´תשס"ה  
נשמע כמו חב"ד +ברסלב
חביב
י´ אב ה´תשס"ה  
פיייי.....אהבתי ....
כ"ט אב ה´תשס"ה  
אהבתי
כ"ג תשרי ה´תשס"ז  
פשוט גדול !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! / אורח/ת בביכורים
י"א חשון ה´תשס"ט  
לא יודעת איך זה הגיע לרשימת היצירות האחרונות, אבל זה מצחיק.

עֹז
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד