בנושא
בכרם
חדשות
 
על תפילת העומר / בן יהודה
בביכורים מאז כ"ז אייר ה´תשס"ה

בית הכנסת הקטן שברחוב הירושלמי, המה שוב, כבכל ערב לאחרונה. לעומת תאומו הקרוב אליו, שקירותיו חשופים ודלתו נעולה לאורך כל השבוע – ואף בשבתות יש וצריך להשלים בו למניין עשרה – בית הכנסת הזה עטה חיים ושמחה מדי יום ביומו. כתליו מצופים אריחי עץ, כסאותיו מרופדים מחדש מפסח הקודם, מכהן בו רב אהוד מבני השכונה, ומתקיימות בו שלש תפילות מדי יום ביומו, עם שיעור קבוע בין מנחה למעריב. תמיד נראה מלא, בית הכנסת, ותמיד מואר וחם.

אך כעת, בימי הספירה, דומה שאורו וחומו עלו שבעתיים, כאור שבעת הימים ושבעת השבועות. נראה כי יותר מתפללים מהרגיל פוקדים אותו בערבי אביב אלו, עת עולם ומלואו נשאבים למסכת סיום היום בתפילה ופתיחתו בתפילה חדשה – עם חוליה של קישור כעשרים דקות של תורה, מפי הרב וקולו המתנגן.

התפילה, נראה כי נזרק בה דבר-מה מיוחד. דבר-מה זה שאין הדעת יורדת לסופו, מין חג שבחול וחידוש שבקבע. כאילו הפסיקו כל האנשים טרדת יומם – הטורדת עד מאד, יש להזכיר – ופנו פה אחד בשמחה אל בוראם.

כל הגרונות נמלאו בר, ופתחו בניגון המוכר. "שיר המעלות, הנה, ברכו את ה´ כל עבדי ה´, העומדים בבית ה´ בלילות. שאו ידיכם קודש וברכו את ה´. יברכך ה´ מציון – עושה שמים וארץ".

אף אני ננערתי מספרי, בו הייתי שקוע זה עשרה רגעים, וקמתי וחברתי לשירה, "יומם יצווה ה' חסדו, ובלילה שירֹה עמי, תפילה לא-ל חיי. ברכו את ה' כל גויים, שבחוהו כל האומים; כי גבר עלינו חסדו ואמת ה' לעולם – הללויה!" החזן עלה לבימה, מחרה מחזיק אחרי הקהל, וקידש את היום החדש בקדיש. ברכנו את ה' המבורך, וקיבלנו עול מלכות שמים בשמחה וברעדה.

והנה, אחרי תום תפילת כל פה, שירי מעלות וקדיש יתומים, שיבחנו את בוראנו שלא שמנו כל הגויים; והרב פתח, בניגון החגיגי ובנעימה, את הרגע אליו התנקז כל הערב. "ברוך אתה, ה', א-להינו, מלך העולם; אשר קידש - נו , במצוו - תיו , וציוו - נו  על ספירת העומר!"

ובעבור רגע נשמעה הברכה מכל וכל בבית התפילה הקטן, ונדמה היה שבוקעת היא ועולה מפי כל חי. ומייד, בשילוב קולות וכוונות, נשמעה הספירה בנגינה החגיגה – "היו - ם, ארבעה וארבעים יום לעומר, שהם ששה שבועות ושני ימים. הרחמן הוא יחזיר את עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו!"ספירת העומר

© כל הזכויות ליצירה שמורות לבן יהודה
חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
שלח לחבר   הדפס יצירה   שמור
הוסף לרשימת היצירות שאהבתי


שלח מסר ליוצר דרג יצירה הוספת תגובה
 
 
כ"ז אייר ה´תשס"ה  
ב"ה
סיפור עם משמעות ותחושת קדושה יפה!
כ"ח אייר ה´תשס"ה  
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד