התגובות האחרונות שהגבתי
 
 
 
ו´ אלול ה´תשע"א
בין המצלמה לחלק הימני הייתה גדר מכוערת בתכלית, וכל נסיון להכניס אותו לתמונה היה מכניס גם אותה.
י"ח אייר ה´תשע"א
תמונת שחור-לבן נפטרה מהצבעים, ופילטר אדום על העדשה בתוספת חשיפה נכונה העלים את הגוונים מהשמיים.
כ´ טבת ה´תשע"א
1. זה היה לקראת סוף החורף. בבוקר עוד ירד עלי גשם.
2. לא הצלחתי למצוא כותרת טובה יותר...
3. אין פה עיבוד תמונה (למעט התיקונים הסטנדרטיים של ניגודיות ובהירות). הפרחים 'זוהרים' כי השמש מאירה דרכם; השמש מוציאה קרניים כאלה, בגלל שסגרתי את הצמצם בעדשה למקסימום (אפקט פשוט ומוכר); ועל השמיים שמתי מסנן שמכהה אותם בשלוש תחנות (ז.א., פי שמונה), כדי שלא יהיו שרופים לגמרי.
בקיצור, כל התוצאות הנ"ל הן בגלל מה שנעשה בזמן הצילום, ומה שנעשה אחריו לא חורג ממה שכל פוטו עושה כשהוא מדפיס תמונה מקובץ או פילם.
י"ב טבת ה´תשע"א
כ"ז אייר ה´תש"ע
אבל לצערי לא היה שום מקום על הטיילת בו יכולתי לתפוס את הנוף בלי ברושים, ולא ממש התחשק לי להעלים אותם בפוטושופ...
ד´ חשון ה´תש"ע
קצת קשה להשתמש בחצובה באירוע כזה, ומן-הסתם חשיפה של 1.3 שניה מוחזקת ביד, במיוחד באורך מוקד כזה, גוררת תזוזה. בלתי נמנע, ומחיר נסבל לטעמי כדי להשיג את התמונה. מה שכן, תוכל לראות שתזוזת המיקרופון נמוכה בהרבה מתזוזת האדם - מהסיבה הברורה, שהאדם עצמו זז לעומת המקרופון שמטושטש רק בגלל תזוזת הצלם.
ד´ חשון ה´תש"ע
התמונה צולמה בחשיפה של 1.3 שניה בצמצם 1600, והאפקט שיצא הוא מה שחיפשתי שייצא. מה שנכון, תמונות טשטוש מתקשרות אוטומטית עם 'תקלה', אבל לפעמים הן יכולות לעשות משהו שאי-אפשר לעשות בלעדיהן - כמו להדגיש תנועה. ספציפית, את הרעיון לתמונה קיבלתי מתמונה ישנה של צלם רוק בריטי, שצילם קלוז-אפ על סקסופון במשך שניה, וכל מה שאתה רואה הוא תזוזה וזוהר.
לצבי הכתום - מה שכנראה תפס את עינך, הוא שהטשטוש לא אחיד. יש נקודות שיותר ברורות מהאחרות. למה? כי התנועה מחזורית. כלומר, כיוון שהחלילן נע בצורה מסויימת, אז הוא, מבחינת החשיפה, מופיע בנקודות מסויימות 'יותר זמן' מאשר באחרות, ואז הוא ברור יותר בהן. באותן נקודות גם ההשתקפות מן החליל חזקה יותר.
א´ חשון ה´תש"ע
יש לי לגיבוי גם תמונה עם האיש בבירור (פתחתי חלון צד במטוס כדי לקבל תאורת צד), אבל הרעיון היה למקד את תשומת הלב בסידור (בגודל המקסימלי רואים בקלות שזה סידור. אולי הייתי צריך קרופ הדוק יותר). והכותרת היא גם היה משחק מילים על חשבון היעלמות הפנים שלו מהתמונה.
י´ תמוז ה´תשס"ט
שהפרומו נועד לספק מידע לאנשים לפני שהם פותחים את התמונה.
ו´ תמוז ה´תשס"ט
י"ט סיון ה´תשס"ט
נתוני החשיפה היו אמורים לתת לך איזה רמז, לא?
כ"ו ניסן ה´תשס"ט
כ"ה ניסן ה´תשס"ט
סה"כ, אין הרבה עיבוד בתמונה - בעיקר משחק עם איזון הצבע כדי 'לקרר' קצת את הצבעים, והורדת בהירות של השמים.
י"ג אדר ה´תשס"ט
מצלמה - סוני אלפא 700.
עדשה - סיגמא 10-20, צולם באורך מוקד של 10 מ"מ.
חשיפה - 16 דקות בצמצם 10, אסא 100.
י"ג אדר ה´תשס"ט
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד