התגובות האחרונות שהגבתי
 
 
 
י"ג ניסן ה´תש"פ
אני לא מאמינה שהגבתי.
איזה שיר טוב
באמת מגיע לך מסרש, אני לא בסדר
י"א ניסן ה´תש"פ
ששכחתי. יפה מאוד
י"א ניסן ה´תש"פ
אבל ממש צחקתי בסוף. ממש.
מעולה מעולה, איזה כיף שהומלץ. התחלתי לקרוא במחשבה שהגיוני שאתייאש באמצע, כמו שקורה לי עם הרבה פרוזה כאן, אבל הכתיבה שלך שואבת באופן מרשים וכיפי וזורם ועשיר. ופשוט.
הפרטים הקטנים האלה שמשכנעים שאתה יודע על מה אתה מדבר. מספיק קלילות ומספיק עומק איכותי, ואפילו בויזואליות, עיצוב נכון (כשאייזן שר פתאום השורות בהטייה ופסיחות, ממש כשיר, ויש שנייה של חוסר הבנה וזה מצוין).
הסיפור עצמו. בגדול קצת נמאס לי מקטעי זוגיות ודירות רווקים, אבל אתה כותב את זה ממש טוב. מרענן. לא יודעת לשים את האצבע אבל משהו שם לא גורם ללכת באמצע בתחושה שאני מכירה את הסיפור הזה.

איזה כיף לנוו
תודה
ח´ ניסן ה´תש"פ
בהחלט. אבל בינתיים לומר שיש פה קסם. ואיזה דיוק

ותשמעי, איזה כיף שהגעת, את מביאה יצירות טובות. הייתי ממליצה לווסת את קצב ההעלאה שלהן כדי שלא נפספס.. כשיש גל יצירות של אותו יוצר זה בדרך כלל מה שקורה, חלקן נבלעות ולא מקבלות את תשומת הלב הראויה להן.
ז´ ניסן ה´תש"פ
קלטתי בעיקר את האווירה, וזה היה מאוד נעים וטוב. ממש הבידוד אבל בנחמה גדולה. שזו הדרך הנכונה לחוות את החוויה הזו, נראה לי. כמה חיות יש ברגעים הקטנים האלה, בשביב תמונה. יש פה גם הרבה תנועה (איזה גל, הרוח שנושבת ותנועה של תפילה. תנועה של שיחת טלפון ושל ניגון. אגב ניגון, מעניין איך שהזיוף לא צורם כאן אלא תורם לשפה).

תגובה לצפור - אני ממש אוהבת שמסתתר ומתגלה באותה שורה. הרציפות של זה בראש ובפה, אלמסתתרמתגלה, זה פשוט מתאר ככ טוב את ההתנהגות שלו.

בקריאה עכשיו שמתי לב גם למבנה ודברים טכניים יותר, כמו זה שסימן הפיסוק היחיד שיש פה הוא נקודה, והיא מופיעה בשלבים כמעט קבועים. יש משקל די אחיד לשיר, רשימה של גילויי האלוהות. לי זה מוסיף לתחושה השלמה, הפשוטה. משהו כאן רוֹגֵעַ
ו´ ניסן ה´תש"פ
קודם כל ובלי קשר למבט אמנותי על הקטע הזה, הוא כואב. וממש נגע בי בכמה נקודות. מקווה שלא נכתב מחוויה אישית, ובכל מקרה חיבוק גדול ובהצלחה.

הארות מהלב, הכי בטוב, מקווה שלא נשמע מתיימר -
אני חושבת שזו התחלה מאוד יפה, וקצת מפוזרת. קצת כמו כתיבת רצף פרועה, יש בה רגעים מאוד יפים, דימויים ומטאפורות - ועכשיו צריך להדק. אם הרצון הוא להשאיר כקטע, אז לעבור עליו ולערוך למשהו יותר אחיד ורציף (זה לא סותר את הדמיון ואת הקפיצות הפתאומיות, אני מתכוונת לדוג' שהמילה "אני" מוזכרת המון. לצמצם בזה כבר יעזור). קטע זו אופציה, ואני חושבת שאפשר להוציא מכאן שיר נהדר, עם קצת ליטוש.
אגב, יש לך משפט בו מין הדובר משתנה תוך כדי - "אני *מתרחק* ממנו מהר *ומחפשת* שולחן למצוא מתחתיו מחסה". מניחה שזו סתם טעות וצריך להיות מתרחקת..
ו´ ניסן ה´תש"פ
(כשמתגעגעת)
ו´ ניסן ה´תש"פ
תודה.
ה´ ניסן ה´תש"פ
איזו פתיחה יפה לכרם שלך.

התוספת של הציטוט בפרומו מוסיפה מאוד בעיניי, או, יותר נכון, באוזניי.. השיר מתנגן בראש, והוא נותן את הנופך הנוגה-נעים הזה שמשלים את האווירה הכללית של הציור.
אני לא מקצועית בתחום הויזואלי, ודווקא מעיניים כאלה אגיד שיש נקודות "אמיתיות" יותר בציור ויש פחות, מהנקודות שאהבתי - העננים שסביב השמש (אדום, הלילך הזה) וההשתקפות שלה.
סחתיין! איזה כיף שאת.ה פה :)
ד´ ניסן ה´תש"פ
בעקבות החגיגה בפייסבוק. לא מאמינה שלא הכרתי עד עכשיו.
תודה, כיף שכתבת את זה.
ד´ ניסן ה´תש"פ
תודה גדולה ליודל'ה על ההארות המדייקות והבונות. אם יש פה מישהו שהספיק לראות, ערכתי את השיר בעקבות נקודות שהתחדדו, וזה לגמרי יודל'ה אז באמת תודה רבה.
ולתגובה שלך - היא שימחה אותי מאוד, קראת אותו נכון. אני שמחה שמרגישים את הקצב האחר הזה. והבנת לגמרי את המבנה, חששתי שזה לא יהיה מובן (איך שהיצירה לובשת הרבה פנים. שאגב, לא כולן מופיעות פה, בכלל), והכאב.
התגובות שלך הן גדל'ס..

ועכשיו לשניכם -
אני באמת מאוד אוהבת את המילים האלה שהגיעו, האמת שזה מלהיב אותי במיוחד כי מרגיש שלא המצאתי אותן, אלא ממש מתנה כזו. לחבר ולהשאיר פתוח. (כמו שיודל'ה אמר, לגמרי בינה, לגמרי סוד. וקצת בהשראת ר' נחמן)

שבוע טוב לנו. תודה
ג´ ניסן ה´תש"פ
לי. מעניין
תודה!
ג´ ניסן ה´תש"פ
אני לא יודעת אם להתנצל על הקטנוניות, פשוט כשהתגית היא "הייקו" אני אוטומטית סופרת הברות.. והפתיע אותי לגלות שזה לא הייקו לפי הכללים המוכרים (שלוש שורות: 5 הברות, 7, ושוב 5. https://he.m.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%99%D7%99%D7%A7%D7%95).
לא בטוחה אם זו קריצה, כי השיר הזה הוא לגמרי באווירה של הייקו - ואני אכתוב עוד רגע איזה יופי זה - או שטעות אנושית. מעניין

ולגבי השיר עצמו, אני מאוד אוהבת אותו. תודה. באיזו עדינות אתה ניגש לכתוב, ואילו מילים. השורה הראשונה הציפה מיד תמונה, וניחוח דק.
תודה, כיף לנו
א´ ניסן ה´תש"פ
כמה הסברים לא נחוצים שאמרו כבר לפני אבל זה חלק מהחוויה שלי את השיר -

בקריאה ראשונה היה לי ברור שזה על (אבא? לא יודעת איך לקרוא לו בפורום הזה). ואז התגית, וקריאה שניה ושלישית. הקטע המגניב שזה על שניהם בעצם ועל עוד הרבה.

משהו פה מגניב. כי זה לא קצר ברמה של ארבע שורות, ובכל זאת תמציתי מאוד. שוב, כמו שקורה פה באתר לפעמים, אני רוצה לצטט אבל זה כמעט הכל. יחד פסיעה. מדהים, מדהים. ועוד לפני כן, עקב שלי בצד אגודל שלך. איזה יחד עדין רקום שם. איזה דואט. (אוף, אני מתגעגעת לזה)

מהקריאות הראשונות זה הבהב לי ועדיין מאוד אוהבת את התיאורים - צירופי המילים האלה אחת לשניה: סקרנות אופיינית (הן מתחברות יפה, את מבינה).
וגם קצת בחיוך הסלחני. זה הפלא של העברית, איך ש"חיוך" ו"חיוך סלחני" מקבלים גוון קצת שונה, ריח.

ואחרון חביב:
[מְפֻיֶּסֶת. מְפֻיֶּסֶת. מְפֻיֶּסֶת.]

אמן אמן אמן.
את לב
ואני מקווה שאני מובנת בשעת לילה-בוקר זו
כ"ט אדר ה´תש"פ
ללא נושא / בתגובה לרוחות
וואו. באמת קפיצה, איזה כיף.
(איך שומעים שאנטומיה)

אני אוהבת את שפת הגוף הזו, אוהבת אוהבת.
הזכרת לי קצת את שיבה, http://bikurim.kipa.co.il/show_art.asp?id=75549#.XnvQmcOWU0M

רוצה לצטט, לא מצליחה לבחור. הסוגריים עם הג'אז. מעולה, כאילו, מעולה. והכיוונים שמלווים כל הזמן. ממך דרכי ובחזרה.
ואוף, את נותנת לי מילים יקרות ועושה להתגעגע, אני אפילו לא יודעת למה.
תודה, אהובה, תודה.
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד