התגובות האחרונות שהגבתי
 
 
 
י"ג טבת ה´תשע"ב
יצירה מצוינת! היה ממש כיף לקרוא.
1. לגבי הסיבה שהוא לא גילה - בתחילה זה היה נראה, כמובן, שעושה זאת משום כבודו של ר' אהרון. לפי ההמשך הוא ידע, אבל אולי כל העוצמה והכח של ר' אהרון היה העובדה שהיה נחשב המשמש של הרב "הכהן". כך צריך לקרוא, נראה לי, גם את הסיבה שמת מיד לאחר שגילו את הסוד (וגם, כמובן, שמילא את ייעודו בעולם).
2. לגבי הנקודה ההלכתית - אמנם לכהנים מותר להטמא לאחד משבעת קרוביהם, אבל כבר באבל רבתי (ד', ט"ו-ט"ז) נאמר שאסור להטמא עוד פעם. נחלקו התנאים (שם, רבי עקיבא ורבי טרפון) האם יש עונש על מי שנטמא באותו יום או רק יום אחר כך. בכל מקרה, בראשונים [רמב"ן (תורת האדם עמ' קל"ה), רא"ש (הלכות טומאה סימן ו'), רמב"ם (אבל פרק ב', הלכה ט"ו), מרדכי , שו"ת הרשב"א (א', שכ"ד) טור (יורה דעה שע"ג) ועוד] נאמר שגם מי שפוטר את מי שנטמא סבור שאסור, ולאור זאת פוסקים (שולחן ערוך שע"ג) שאסור להם להטמא סתם כך, ועל כן נוהגים לעשות שכונת קברים מיוחדת לכהנים בצד בית הקברות [יש גם דיונים האם ההליכה עם המת מותרת ורק החזרה בעייתית וכו', אבל גם כך כבר חפרתי].
ל´ תשרי ה´תשע"א
ממש יפה. וכמובן, שומעים מבן השורות איך הבעיה של חוסר הדיוק והשלימות בוער בך, בעוד שהפתרון עוד רחוק ממך.
ולעוז - לא בהכרח כל פעם שיש פתרון זה מפספס את הקושי. אולי אם תקרא את השיר לאט - לאט, תרגיש כל חלק בו יותר.
כ"ג תשרי ה´תשע"א
סוג של תגובה לקטע זה - בשירה, "וגם וגם - חרבונא".
כ"ה כסליו ה´תש"ע
ממש מצליחים להרגיש את הכאב...
ט´ ניסן ה´תשס"ט
ממש חי / בתגובה לכלה
ממש יפה.
כשקראתי את השיר ממש יכולתי לחוש את האווירה, את הקדושה והשמחה, ואת ההרגשה שקיימת ברגעים כאלה (ונקווה שקיימת בכלל) שהעולם ישתנה לטובה.
מעבר לכך, אשרייך שכתבת שיר לחברה שמתחנת, זה ממש מחזק ומשמח.
ד´ שבט ה´תשס"ט
ממש הזדהתי עם התחושות - איך לאחר כעס שקיים כלפי הצבא והמדינה, פתאום להיות חלק מהצבא - פתאום הכל משתנה, לפתע הדברים נראים ונצבעים באור שונה לחלוטין...
מלבד זאת - נפלא לקרוא מפרי עטו של תושב הבשן!
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד