כולנו בודדים, מיחסים לעצמינו תכונות ורגשות ומחשבות שאחרים לכאורה לא חשים, חושבים, או מזדהים איתם. כולנו מתנשאים, בטוחים שאנחנו כ"כ יחידים ומיוחדים; בכשלונות ובהצלחות שלנו. כולנו כואבים את ההתנשאות הזאת, ומעדיפים להתכרבל בכאב, לקרוא לו ´בדידות´ ולהרגיש משוררים, מאשר למלא את בתוכינו את החוסר (שנובע, כרגיל, מתוך הקיים) ה´מיוחד´ זה שלכתחילה גרם לכל ההתנשאות המבודדת הזאת.

חלום וחיפוש
היא מרוקנת לגמרי, היא לא מרגישה כלום. והרגליים שלה כאילו מתקדמות מעצמן, והריאות שלה כאילו חורקות ונושמות ונושפות לבדן, בלעדיה, כאילו היא נשרה הרחק מאחוריהן.
י"ג אדר א´ ה´תשס"ח

דור שלישי לאהבה
הוא מתחיל להקריא. מילותיו מפלסות דרך מילות אביו, מנסות לגעת בפה שאמר וביד שכתבה. קולו של האח הגדול מנסה להיות תכליתי, אבל אט אט ידו של האב מכסה על ידו שלו, וקולו דבק בקול אביו ומילותיו מאטות את הילוכן.
ט"ו טבת ה´תשע"ד

לשחרר אהבה
מגיע ומחבק אותה בריחוק, מתוך כלאו, והיא נחסמת וחובקת את הסוהר האכזר, העקשן שמונע אותו ממנה. מנסה לשאוב נחמה, מתחננת לקצת חום, קצת. אבל הוא לא יכול לתת, ולכן היא לא יכולה לקבל. כאובה ומאוכזבת היא. כתמיד מאוכזבת.
כ"ח אלול ה´תשע"ב

לרדת לסיני
ומרגישה איך היא בעיצומו של סיבוב חייה, וגילתה שאין אחד שהחזיק איתן באופנוע שהיא, שנותרה לבדה ברוח, וכמה הרבה יותר פשוט פתאום להחזיק את משקלה.

י"ז ניסן ה´תשע"ב

ריקוד נימי הנפש
אוכלים את המרק שהכינו יחד, יושבים קרובים על הספה בדירה החמימה שלו. פניו בפניה. חודרים הגנות של נפש מול נפש. מקלפים שכבות ששנות התיישנות קיבעו אותן לעור. סודקים זה לזו גבולות שעמדו איתן כבר לא מעט זמן וחיים.
ד´ טבת ה´תשע"ב

לידה באוגוסט
אם היא תעצור, היא תמות. אם לרגע תיפסק הנתינה הזאת, היא תיגמר. אם תפסיק להאכיל את כולם בה, מי היא תהיה?
י"א אב ה´תשע"א

קרע ומכפלת
על החוט ביניהן תלויות מילים רבות יפות. מלמולי סודות בלילות מוארים, בדיחות קטנות בימים חשוכים. אהבה ותקווה והכלה ועידוד ושמחה וחיבור ומפגש והקרבה, כולן תלויות על החוט המחבר בין כלה אחת לבנה לבין הילדה בקהל שמבינה אותה מבפנים.
כ"ג שבט ה´תשע"א

עומק וגובה המים
מה היא מתערבת בכלל, הסבתא הזאת, מאיפה היא יודעת מה יפה ומה לא. מה היא מבינה בירכיים לבנבנות בנות עשר וחצי, סבתא זאת.
כ"ח שבט ה´תש"ע

סוף הקיץ
אולי כי הלובן שלו בוהק כל כך, עד שלשחור הסמיך שלה כמעט אין משמעות לגביו. אולי כי הוא מרגיש, עמוק בתוככי נפשו הפשוטה, היפה, שלא משנה כמה מהלובן שלו היא תנצל כדי לאזן בעצמה - היא רק תלך ותשחיר אותו.
ה´ אלול ה´תשס"ט

מכלאת רוך
היא לא רוצה לחיות בחזון הגועל היפיפה שלו, חזון העצמות השוקעות הנוראי הזה. החזון המשולש הזה שהוא תופר לה, כביסה-ארוחות צהריים-ספונג´ה.
ח´ סיון ה´תשס"ט

חום אחרון לפני
היא לא תצליח להחליק מכאן, להישטף החוצה בקלות כזאת, לחבור ליחד אחר. אבל היא הצליחה, היא נשטפה החוצה ממני והתחברה אליו. בקשר בלעדי, בקשר עולמים. "בנצח", צחקה לי אז, "את מבינה?" וחזרה על זה כמו שיכורה, נצח, סלה, נצח.

י"ד אייר ה´תשס"ט

מסכות ואמיתות
והם צועקים סביבה שמע ישראל, וקבלת עול מלכות, והיא מקבלת וצועקת- ה´ אחד, אחד, אחד. ובלב בוכה, מעבר לשיכרות העטויה הזאת- אפס, אפס, אפס.
י"ג ניסן ה´תשס"ט

על חשבוני
אני הייתי המחטטת בפצעים שלו, לא חבשתי לו אותם, לא חשבתי שזה אפשרי, אבל ניסיתי לנחם אותו. ניסיתי, רציתי, שידלֶה ממני איזה שהיא נחמה. על שמחה לא דיברנו, על חדווה לא חשבנו, על אושר רק חלמנו.
ה´ אדר ה´תשס"ט

ניצנוץ המבט
לנשיות המשׁוּרשׁרת ומחוּאֶצת שתמיד מייחדת אותה, לתמצית ההיות שלה, למי שהיא בין בניאדם, לכך היא הייתה צריכה איזה שהוא אישור, איזה שהוא חותם.
ח´ שבט ה´תשס"ט

קשרי ועידה
היא משתוקקת שיכיר את התהום שלה, שיחטט וימצא שבבים בתוכה, ויאיר לה אותם בזוהר שלו, שיתן לה להבין את עצמה דרכו;
א´ אייר ה´תשס"ח

נצחונות והפסדים
והם יפים, מרהיבים בעצמאות שלהם, בחופש שלהם. בחרות העצמית הזאת, בחופשיות שיש להם מההגדרה: של מה שהם, של מה שהם יהיו. הזכות הזאת להשתנות, ולהפוך תוך יום את הקצוות, בלי שאף אחד ירים גבה.
י"ז כסליו ה´תשס"ח

פינות
פעם, כשהיית מחייכת," החיוך שלך היה משפיעה על העיניים שלך. עושה אותם עליזות, צוחקות, כמעט מאושרות. היום, החיוך נשאר בפה."
כ´ אלול ה´תשס"ז

כשאתה לא כאן
מוחקת אותך לאט לאט, ביסודיות, שלא ישאר ממך בתוכי כלום. יקח לי זמן, כי היית בכל נים בגופי, השתתפת בכל נשימה, היית מעורב בכל מחשבה, אבל אני מוחקת. לאט, בהדרגתיות.
י"ט אלול ה´תשס"ז

כלי מזכוכית
והוא בְמַבָט , הכי הרבה בקריצה, היה מושך אותה אליו. והיא הייתה מתקרבת אליו תחילה בהיסוס, ומאוחר יותר דבקה לגופו החסון בחוזקה, משכיחה מעליה הכל.
עד לבוקר הבא.
כ"ז אייר ה´תשס"ז

חתום מנוי על היוצר       עשה /בטל מנוי
 
כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד